www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Grosmann Workshop


kapak
 Share

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Superman

cum spune si cosu la mica publicitate

"poze cu produsul real nu cu altceva si sa spuneti care e diferenta pana la produsul pe care il aveti"

cam asa ceva e aici chitara aia e un custom daca vroia forma de ibanez atunci forma de ibanez avea dar nu are asa ca nu mai aruncati cu rosii

daca asteptati putin o sa va spuna Adi mai multe detalii despre chitara

Te rugam frumos Adi :)

Link to comment
Share on other sites

Dupã headstock ar semãna cu Caparison. Pãrerea mea.

Dar nu ºtiu dacã Mr. G. ar putea sã mai aducã ceva inovator în materie de design la ghitãrile electrice, deºi nu se ºtie niciodatã ...

 

A, ºi - by the way - mi-ar plãcea ºi mie un ,,pacman'' de ãsta cum ia fãcut lui Manolovici

Edited by Arthur
Link to comment
Share on other sites

Dupã headstock ar semãna cu Caparison. Pãrerea mea.

Dar nu ºtiu dacã Mr. G. ar putea sã mai aducã ceva inovator în materie de design la ghitãrile electrice, deºi nu se ºtie niciodatã ...

 

A, ºi - by the way - mi-ar plãcea ºi mie un ,,pacman'' de ãsta cum ia fãcut lui Manolovici

+1 anytime si mie...e faina chitara :)

Edited by Archangello
Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
cum spune si cosu la mica publicitate

"poze cu produsul real nu cu altceva si sa spuneti care e diferenta pana la produsul pe care il aveti"

cam asa ceva e aici chitara aia e un custom daca vroia forma de ibanez atunci forma de ibanez avea dar nu are asa ca nu mai aruncati cu rosii

daca asteptati putin o sa va spuna Adi mai multe detalii despre chitara

Te rugam frumos Adi :)

Nu conteaza forma, headstockul sau griful. Important este cum suna si cum te simti pe ea. Am multe chitari dar niciuna nu suna ca asta (am facut un test si le-am probat pe acelasi setup - acum sunt aproape toate de vanzare ! - vezi: http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=28110 ) .

Nu am nici o treaba cu acele chitari mentionate mai sus, nu ma intereseaza trecutul ci numai prezentul.

Grosmann face chitari exceptionale, iar eu personal voi mai colabora cu el si pentru alte modele.

Fiecare este liber sa-si aleaga modelul si chitara pe care se simte bine si pe care se exprima la adevarata valoare.

Eu am ales din oct. 2008 firma Grosmann si sunt foarte multumit.

post-1254-1224881094_thumb.jpg

post-1254-1224881180_thumb.jpg

post-1254-1224881277_thumb.jpg

Important este sa cantati pe scena cat mai mult.

Restu' sunt doar vorbe...

 

P.S. Veniti maine la "Tribut To Satriani" si mare parte din voi va veti convinge si singuri.

Link to comment
Share on other sites

Adi cinta excelent in clipul asta, si sint convins ca la nivelul lui nu ar cinta decit pe o chitara care sa il satisfaca pe deplin.

In alta ordine de idei, chitara seamana cu un Ibanez in masura in care seamana cu orice superstrat, nu vad nici o intentie de copie. Si oricum e normal ca Manolovici sa isi doreasca o chitara cu forme si dotari familiare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.