www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

epi les paul


Guest ionutz_q
 Share

Recommended Posts

Guest ionutz_q

Pt. cei dintre voi care avetzi asha cv , tare ash vrea sa shtiu cum cuna un epi les paul, dak e bine

lucrat shi dak is shi de pickup urile alea cv. Asha shi despre epi G400(copie dupa Gibson SG :) )

dak e cv de capu lui, luandu l ca shi copie shi daca sunt bune finisajele.

Link to comment
Share on other sites

Guest ionutz_q

No offence da am dat search, am vazut modelele shi nu mi au placut. Eu caut un les paul standard heritage cherry sunburst sau un SG.

 

 

 

PS: Alea doua pe care mi le aratzi is left hand shi io is RIGHT HAND!

Edited by ionutz_q
Link to comment
Share on other sites

Pune un link cu modelul asta: "les paul standard heritage cherry sunburst" ca am senzatia ca habar nu ai despre ce vorbesti.

 

Din datele de pe siteul www.epiphone.com exista doar Les Paul Standard si Les Paul Standard Plus... iar heritage cherry sunburst este modelul de vopsire. Adica este un Les Paul standard vopsit intr-un anume fel.

Link to comment
Share on other sites

Guest ionutz_q

Shefule io shtiu ca ii CULOAREA, numai ca am confundat Les Paul u de la Epihone(care are intr adevar Standard shi Plus) cu ala de la Gibson (care au mai multe modele de Les Paul, in tot felu de culori). Da oricum, cred ca se intzelege ca vb despre Les Paul u Standard cu heritage cherry finish.

Edited by ionutz_q
Link to comment
Share on other sites

Respectiv ai asa:

 

Epiphone Les Paul Standard - http://www.idealo.de/preisvergleich/Offers...d-epiphone.html

 

Epiphone Les Paul Standard Plus:

http://www.musiciansnews.com/guitars/67/ep...tric_guit.shtml

 

Din al doilea link vei observa ca heritage cherry sunburst e doar culoarea. Si btw, Les Paul Ultra este peste Les Paul Standard :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ionutz_q

Ms pentru ajutor (dar sa shtii ca io shtiu modelele de Les Paul shi shtiu ca HERITAGE CHERRY e finisaju(CULOAREA) ). Oricum BAFTA CU TRUPA!!!

Link to comment
Share on other sites

Nush despre Epi Les Paul dar io am un G400 Vintage(H.Cherry) shi pot spune ca ishi merita banii. Finisaju ii foarte bun, actionu jos, nu am gasit nici o eroare de constructie shi usor de cantat. Is foarte multumit de lemnu din care e facuta(mahon) shi de sustain iar dozele Alnico 5 isi fac treaba.

 

Singura problema la SG`urile Gibson shi Epi ii ca strap-buttonu ii la imbinarea dintre gat shi corp(arata mult mai bine decat cu butonu pe corn) iar din cauza asta gatu ii pica in jos daca nu tii de el shi nu e natural sa canti cu chitara asta in o pozitie inalta(fuge spre dreapta :)) dar in pozitie joasa e foarte usor de cantat in orice pozitie a gatului.

 

Deci daca esti lead-singer in formatie shi faci shi "backing-guitar" nu-ti lua SG numa daca iti cumperi shi nijte greutati sa le lipesti pe strap ca sa nu-ti pice gatu` :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

la gibsonul sg totul este balansat.

 

asta vroiam sa spun si eu relativ la post-ul de mai sus - chitara e nebalansata. si am mai vazut chestia asta si la alte marci (la Aria de exemplu). Iar sa canti cu o chitara nebalansata in picioare - mai bine-ti bagi un batz in ... :) Pentru mine, personal, este un criteriu primar in alegere :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.