www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

ZoomGFX3 vs. DigitechRPx400


Guest Seraph
 Share

Recommended Posts

Ok... presupusele scuze se accepta.

 

Parerea mea este ca daca vreti sa vedeti ce poate sa faca fiecare scula, exista un site unde aveti si sample-uri audio: www.musiciansfriend.com

Tineti cont ca pentru procesoarele ieftine sample-urile au fost facute cu restul de scule foarte bune, deci scadeti cam 70% din calitatea sunetului pentru a avea o imagine obiectiva.

Link to comment
Share on other sites

bainu stiu cum va trec prin cap comparatiile astea... ambele procesoare sunt nishte glume proaste.

 

Bai Geiger, am facut armata impreuna ?

 

 

Felix, nu cred ca trebuia sa ridici primul piatra...

Si din cate imi aduc aminte, parca voi spuneati de o "regula" a post-urilor: daca n-ai nimic de zis relativ la subiect, nu zice.

Sau sa inteleg ca te maninca-n ... deshte si pe tine ca pe mine pe unele threaduri? Daca da, da-mi si mie dreptul sa-ti ard un warn :)

 

Aaaaa, si "LA MULTI ANI" ca-i primul meu post anul asta :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

@felix:stiu f bine k sunt procesoare slabe, da n'o sa ma indrept spre altceva pana n'o sa am banii necesari.

am inteles k geiger si art vandalay sunt pt digitech.

sunt curios totusi dk a avut cineva ocazia sa testeze zoomu si in cazu asta cum i s'a parut.

mersi

 

PS: daca are cineva o propunere ca procesor mai bundecat astea 2 in limita a max 8 milioane v'as fio recunoscator sa ma luminati si p mine

Edited by Seraph
Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

boss me-8? nu te supara felix, dar am vazut pe cineva cum dadea cu piciorul in el ca suna ca dreaq...si il intelegeam...

 

@seraph: io zic sa le incerci pe amandoua...daca le iei din state...hmmm...nu stiu ce sa zic...ce am incercat pana acum de la digitech a sunat relativ bine...da' la zoom...thumbs down...stiu pe cineva care are un zoom gfx-8 si vrea sa-l vanda ca nu-i place cum suna distorsurile de pe el

 

P.S.: ma scuzati daca scriu cam prost...da' nu am dormit mai deloc...

Link to comment
Share on other sites

am cantat 4 ani pe me8 si nu m-a dezamagit niciodata... la banii pe care ii dai pe el este un procesor super iar din cate stiu distorsiunea este analog... respectiv are aceleasi circuite de distorsiune ca si Metal Zone, DS1 si DS2. Faptul ca un ametzit n-a reusit sa scoata ceva din el nu inseamna ca e un procesor prost.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.