www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

M&c Musical Instruments Distributor - Workshop 2008


Guest Calin

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. Peste aprox 3 ore se inchide concursul.

2. Compozitiile ( interpretarile ) celor care au participat la concurs sunt, dpmdv, cu mult peste cele de anul trecut. Felicitari concurentilor! :)

3. Multimesc admin-ilor RGC pentru ingaduinta! :)

Link to comment
Share on other sites

1. Peste aprox 3 ore se inchide concursul.

2. Compozitiile ( interpretarile ) celor care au participat la concurs sunt, dpmdv, cu mult peste cele de anul trecut. Felicitari concurentilor! :)

3. Multimesc admin-ilor RGC pentru ingaduinta! :)

 

2. Pai si premiile par mai tentante, e normal sa fie si concurentii mai interesati.

 

PS: Bafta tuturor inscrisi in concurs si fie ca cel mai inspirat si mai bun sa castige.

Link to comment
Share on other sites

2. Pai si premiile par mai tentante, e normal sa fie si concurentii mai interesati.

 

PS: Bafta tuturor inscrisi in concurs si fie ca cel mai inspirat si mai bun sa castige.

 

Nu cred ca premiul este motivatia de a lua in serios muzica! Poate cineva sa interpreteze ( compuna ) mai bine daca e premiul mai valoros? NU! Cred ca M&C a ridicat standardul! :)

Succes celor care au participat! Sper sa ma intalnesc cu multi RGC-isti la Workshop! Restul vorbe...

Edited by Calin
Link to comment
Share on other sites

Nu domn'e, dar poate premiile mai valoroase trezesc interesul altei categorii de chitaristi :)

"Domn'e" concursul a fost deschis tuturor chitaristilor! Nu pe categorii! Ma felicit ca am hotarat sa fie gazduit de site-ul nostru! Repet: restul vorbe!

Edited by Calin
Link to comment
Share on other sites

"Domn'e" concursul a fost deschis tuturor chitaristilor! Nu pe categorii! Ma felicit ca am hotarat sa fie gazduit de site-ul nostru!

 

De ce nu se poate vota pe site-ul vostru?

Link to comment
Share on other sites

"Domn'e" si "Domnule" cred ca meritul este intr-adevar al lui MC Music care a ridicat in mod clar stacheta asta, atat prin valoarea negativului cat si prin oferirea unor premii care ar tenta cam pe orice chitarist (cel putin premiul cel mare cred ca si l-ar dori orice chitarist, fie lautar, fie drujbar, nu mai vorbesc de cei care canta classic rock si blues).

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

scuze de offtopic

 

luni este prima zi nu? ok si cum ajung acolo ceva statie de metrou apropiata ca nu cunosc ...o harta ar fi indicata ceva ca cei care nu stiu sa stie se poate?:)

Link to comment
Share on other sites

Music Club[ daca acolo se tine] e in spatele magazinului Cocor [fix langa mag. Unirea]. Statia de metru Unirii :)

MUSIC CLUB, bineinteles! Oare de ce trebuie sa punem la indoiala chestii clare? Pentru ca suntem romani? Pentru ca dorim sa iesim in evidenta? Pentru ca nu suntem obisnuiti cu normalitatea? Restul vorbe...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
SI cu Adi ce s-a intamplat ... nu ca nu as sti dar pentru publicul larg :)

 

 

S-au mai spus deja motivele. Eu unul nu cred ca este genul de informatie pentru publicul larg.

Link to comment
Share on other sites

SI cu Adi ce s-a intamplat ... nu ca nu as sti dar pentru publicul larg :)

Nu am contract de endorsment nici cu Ibanez si nici cu celelalte 5 marci de chitara pe care cant.

Nu am dat nimanui exclusivitate privind corelarea imaginii mele cu o anumita marca de chitara, implicit Ibanez.

Am decis prin urmare ( dar si datorita conditiilor financiare nule ) sa ma retrag din acest Workshop.

Nu ma poate convinge absolut nimeni sa particip benevol la un astfel de eveniment.

Sper ca este lamurita toata lumea cu privire la acest aspect. Restu' sunt doar vorbe, nu-i asa ?

Le urez succes artistilor participanti la Workshop.

Cele bune.

Link to comment
Share on other sites

Nu am contract de endorsment nici cu Ibanez si nici cu celelalte 5 marci de chitara pe care cant.

Nu am dat nimanui exclusivitate privind corelarea imaginii mele cu o anumita marca de chitara, implicit Ibanez.

Am decis prin urmare ( dar si datorita conditiilor financiare nule ) sa ma retrag din acest Workshop.

Nu ma poate convinge absolut nimeni sa particip benevol la un astfel de eveniment.

Sper ca este lamurita toata lumea cu privire la acest aspect. Restu' sunt doar vorbe, nu-i asa ?

Le urez succes artistilor participanti la Workshop.

Cele bune.

 

Domnule Manolovici, va urmaresc din anii ' 90. V-am vazut cu Floare Albastra dar si pe litoral cu Sfinx. Mi-ati placut sincer mai mult cu Floare Albastra...chiar si cu Blue Spirit.

Eu stiu ca ati aparut prima oara pe Ibanez dar ma intreb daca este chiar singura chitara cu care va puteti exprima artistic... Sunt in lume o sumedenie de chitari care mai de care mai rasarite. De ce nu incercati un Gibson sau un Fender ? Zack Wilde canta pe Gibson si nu are nevoie de tremolo. Gilmour, ce sa va mai spun !

Eu zic sa va ganditi bine si sa va alegeti adevarata chitara care va reprezinta. Sper sa nu va deranjeaza sfatul meu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.