www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cubase Sx 3 - Tutorial Video In Limba Romana


Guest Clape
 Share

Recommended Posts

Guest Clape

Cei care au nelamuriri legate de Cubase SX 3, pot invata multe din acest tutorial ... Tutorialul este in limba romana, este in format .avi , si are 550 de mega, prin urmare, poate dura vreo 30 de minute pana il descarcati ...

 

Click aici: download Cubase SX 3 Video-Tutorial

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Iata ca e gata si tutorialul REASON. Tutorialul video este in format mpg, este in limba romana si are 1.4 giga ... Prin urmare, aveti ce downloada pe el ...

 

Pentru a downloada turorialul REASON, click aici !

Link to comment
Share on other sites

Intentia e laudabila dar implementarea e jenanta. Nu am sa imi fac in veci un cont pentru content de tipul asta.

pai eu am cont...si tot nu pot sa fac download...

citez:

"Va rugam insistent sa cititi ce scrie la linkul de mai sus, regulamentul si intrebarile frecvente de pe site. Daca nu sunteti de acord nu va mai inscrieti ! Acest site nu are ca obiect de activitate principal, downloadul !!"

 

Clape...pune-le aici pe forum dak le ai....daca tot vrei sa faci o fapta buna :)

Link to comment
Share on other sites

Ori este in engleza ori in romana tot aia-i ,trebuie sa inveti .

La utilizare PC si programe apare aceiasi problema ca si la cantatul la chitara , toti cred ca este vorba de doua trei smecherii pe care le prinde din zbor la o bere sau la o cafea de la prieteni.

 

si care-i marele avantaj ca s-a tradus? ce s-a tradus sunt curios .

sa vedem la nimereala cateva cuvinte din domeniu traduse cu Gogle Translate

 

 

guitar....................chitara

device...................dispozitiv

track-....................urmãriți

buffer....................tampon

hard disk................hard disk

size-......................dimensiune

properties...............proprietãți,

device order-..........dispozitiv de comanda

playback-............... redare

recording-...............înregistrare

boundary lines.........limita de linii

amplitude................amplitudine,,

noise .................... zgomot

effect .....................efect

flanger ....................flanger

phaser.....................phaser

chorus-....................cor

woofer -...................woofer

headphones -............casti

limit-........................limita

pitch.........................inaltime

mouse..................... mouse-ul

double......................dublu

click.........................faceți clic

dragg.......................glisați

 

 

se poate observa ca doar cateva cuvinte au corespondent in limba romana majoritatea sunt preluate din engleza asa cum au aparut si s-a format un jargon .

Asa ca problema nu este nici cu traducerea nici cu videoul tutorial este cu invatacelul .

Nu invata nimeni in locul tau.

 

Vreau sa vad un tutorial video in limba romana "Cum se tine pana Fender Heavy ?"

Link to comment
Share on other sites

maur, fisierele au in total peste 2 giga. Cum crezi tu ca se pot pune aici pe forum ? Ce este asa de greau s ava faceti acolo un cont ? Si aveti dreptul la 1 download, deci, daca intrati sa downloadati numai tutorialul, se poate.

Dar daca va este lene sa cititi exact ce scrie pe acolo, e n-am ce sa va fac ....

Link to comment
Share on other sites

maur, fisierele au in total peste 2 giga. Cum crezi tu ca se pot pune aici pe forum ? Ce este asa de greau s ava faceti acolo un cont ? Si aveti dreptul la 1 download, deci, daca intrati sa downloadati numai tutorialul, se poate.

Dar daca va este lene sa cititi exact ce scrie pe acolo, e n-am ce sa va fac ....

1000 de puncte !!!!!!

 

daca te pui frumos cu toturialul in engleza si faci pas cu pas ( de mai multe ori ) tot ce se exemplifica , mai faci si niste notite nu exista sa nu inveti ce trebuie .Eu habar nu am de engleza si nu am avut pana acum probleme cu nici un soft .

 

dac nu intelegi termeni in engleza nu-i intelegi nici in alta limba pur si simplu ca nu le cunosti , asa ca rabdare si se invata .

Termeni tehnici in mai toate domeniile sunt preluati din engleza majoritatea netraduse si constituie jargonul folosit in aceste domenii in mai toata lumea .

 

DAR TREBUIE CITIT SI INVATAT ...NU MERGE CA SI LA SCOALA !Nu primesti nota dar daca nu stii ai dezavantaje.

 

s-u pus link-uri la nenumarate dictionare de profil ( acustica, inregistrari , chitara , muzica )

 

Bine a spus Lenin .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

maur, fisierele au in total peste 2 giga. Cum crezi tu ca se pot pune aici pe forum ? Ce este asa de greau s ava faceti acolo un cont ? Si aveti dreptul la 1 download, deci, daca intrati sa downloadati numai tutorialul, se poate.

Dar daca va este lene sa cititi exact ce scrie pe acolo, e n-am ce sa va fac ....

 

eu am citit si citesc regulile de pe forumuri sau site-uri.

mie mi-a expirat acel "1 download". long time ago...

 

cred ca, cu ajutorul lui cosu...s-ar fi rezolvat...problema celor ~2 giga.

Edited by maur
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am incercat sa downloadez, mi-am facut cont, dar nu merge. Scrie sa contactezi administratorii in nustiuce sectiune. M-am uitat acolo, mai multi aveau probleme cu download-ul iar adminii le raspundeau destul de agresiv, asa ca m-am lasat pagubas. Desi folosesc GarageBand/LogicPro/ProTools, totusi m-am bucurat cand am vazut topicul asta, dar acum le dau dreptate celor care s-au luat de @clape. Pentru mine acest topic nu e decat SPAM.

Link to comment
Share on other sites

Am incercat sa downloadez, mi-am facut cont, dar nu merge. Scrie sa contactezi administratorii in nustiuce sectiune. M-am uitat acolo, mai multi aveau probleme cu download-ul iar adminii le raspundeau destul de agresiv, asa ca m-am lasat pagubas. Desi folosesc GarageBand/LogicPro/ProTools, totusi m-am bucurat cand am vazut topicul asta, dar acum le dau dreptate celor care s-au luat de @clape. Pentru mine acest topic nu e decat SPAM.

 

@FAUST

 

"NOU VENIT " .?????????? vesnic nou venit sau "vesnic tinere talente "

 

asa scrie sub avatarul tau ...hehe NOU VENIT din : 19 Dec 2005

 

De obicei unde e cu "contactati administratorul" e vorba de $$$ probabil , altfel de ce , poate te cheama la un interview sa te vada la fata si sa-ti dea o bere.

Un site normal vrea sa te inregistrezi sa aiba inca o dovada sau feedback ptr utilitatea sa , sau ptr "rank" dupa care probabil vin solicitarile pentru a posta reclamele pe un site care se platesc si asa se sustine un site ( cam asa am inteles pe alte meleguri) .

Link to comment
Share on other sites

1 la mana - Cu o simpla cerere pe forum, primesti acces GRATUIT la 1 download pe zi ! Adica, in fiecare zi poti downloada cate 1 fisier. Insa se pare ca unor personaje le-a fost cam greu sa citeasca sau sa inteleaga acest lucru. De fapt, nici macar nu s-au obosit sa citeasca, insa vad ca vin cu comentarii gratuite.

2 la mana - Atitudinea adminilor de pe site este in perfecta concordanta cu comportamentul si modul de adresare al noilor veniti ...

Link to comment
Share on other sites

Atitudine caracteristica romanilor. Nu degeaba ne-am castigat renumele asta in lume. Asteapta toti cu mana intinsa sa primeasca ceva, fara insa sa contribuie si ei cu ceva. Materialele de pe site, inseamna munca a sute de oameni, care si-au pierdut nopti, zile, saptamani si luni la rand sa faca acele materiale, ca sa vina cineva si sa faca scandal ca nu le poate lua GRATIS. Oricum sunt GRATIS, ideea este ca, se merge pe principiul colaborarii, adica, daca aprimesti ceva, trebuie sa si dai ceva. Si nu e vorba de bani. E vorba sa contribuie ficare cu ce poate la activitatea comunitatii. Fie si niste versuri ... Poate cineva din comunitate are nevoie de ele ...

Insa NU !!! Romanul vrea totul de-a gata, fara sa miste un deget ...

I-mi amintesc ca, in Germania de dupa razboi, fiecare cetatea avea o zi pe saptamana in care lucra GRATIS pentru comunitate. Asa s-a ridicat Germania, care, dupa 2 razboaie mondiale le-a fost facuta tara una cu pamantul, iar acuma sunt a 3-a putere economica a lumii, dupa America si Japonia ...

Romanii insa nu au cum sa inteleaga acest principiu ...

Link to comment
Share on other sites

Mai @clape, in mare eu sunt de acord cu ceea ce zici tu. Sunt unul care a trecut peste toate discutiile din acest topic si m-am inscris pe site. Dupa aia a aparut ceva nou, nu s-a spus de la inceput ca trebuie sa contactezi adminii. Am vrut sa o fac si pe asta, ma asteptam sa fie ceva pe mail. Sunt un om cu rabdare, vezi nu? Marea majoritate a oamenilor pe care ii cunosc ar fi renuntat inca de la primul pas. Cum spuneam, ma asteptam sa trebuiasca sa-i contactez pe mail, dar nu a fost asa, trebuia sa intri pe un topic si sa-i contactezi acolo. Am vrut sa o fac si pe asta, dar... cand am ajuns acolo am vazut cat de agresivi erau adminii cu userii si nu mi-a placut. Atunci am renuntat. E posibil sa ai dreptate ca userii respectivi fusesera impertinenti (lucru care nu m-ar fi mirat, dupa atatia pasi parcursi degeaba). Dar indiferent cat de impertinenti ar fi fost userii parerea mea a fost ca acea agresivitate nu se justifica. Pentru ca eu nu sunt genul de om care considera ca un conflict se poate rezolva argumentand 'ba pe-a ma-ti'. Si atunci am decis ca renunt la acel download pentru ca nu vreau sa contribui la un forum tinut de astfel de oameni.

 

LE Mai vreau sa-ti zic ceva tie, dar si altora. Habar n-am cat ai umblat tu prin lume. Eu am umblat si umblu foarte mult si vreau sa-ti spun cu toata responsabilitatea si tie dar si altora ca nesimtirea, mitocania si hotia nu s-au inventat in Carpati, nici pe Dambovita. Cine crede ca altii sunt mai buni ca noi, sau ca noi am fi mai buni ca altii este un naiv. Toti suntem oameni, suntem la fel, nici mai buni nici mai rai unii fata de altii, doar istoria si-a pus amprenta diferit pe fiecare popor in parte. Asta e tot. Si vreau sa te anunt ca puscarii (pentru hoti) si judecatorii (pentru nesimtiti) exista peste tot in lume. De ce? Pentru ca toti au hoti si nesimtiti.

Edited by Faust
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

hmmm toata lumea se cearta pe tutoriale facute de mine gratis pt acel site...

din pacate intradevar, s-a ajuns la situatia de a pune niste conditii celor care se inscriau acolo pe tema ca toti intrau luau tot si apoi ne injurau.

cat despre tutoriale, sunt facute pentru clapari nu pentru chitaristi asa ca nu cred ca a pus bine aici link-uri catre ele.

Cu scuzele de rigoare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
Guest mars1001
... despre tutoriale, sunt facute pentru clapari nu pentru chitaristi asa ca nu cred ca a pus bine aici link-uri catre ele.

 

Ai dreptate @fantomxr, eu ma minunez de bunul simt si altruismul dovedit de chitaristi si ma rusinez ca sunt clapar. Oare cand vor invata cei de pe "clape" de la rgc.ro ... ca muzica e arta sufletului bun...

Bravo rgc.ro!

Cat despre site-ul la care va tot faceti reclama gratuita aici, domnule @fantomxr, ... mi-e rusine sa spun mai departe.

Stima!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ai dreptate @fantomxr, eu ma minunez de bunul simt si altruismul dovedit de chitaristi si ma rusinez ca sunt clapar. Oare cand vor invata cei de pe "clape" de la rgc.ro ... ca muzica e arta sufletului bun...

Bravo rgc.ro!

Cat despre site-ul la care va tot faceti reclama gratuita aici, domnule @fantomxr, ... mi-e rusine sa spun mai departe.

Stima!

 

1. nu fac nici o reclama, intamplator am gasit postat aici.

2. regulile acelui site se datoreaza celor care din bun simt intrau, descarcau, apoi injurau pe toti ca nu mai sunt "materiale noi".

3. rog un admin sa stearga sau sa inchida acest thread, nici macar nu e facut de mine, si totusi sunt "bagat in seama" aiurea...

Link to comment
Share on other sites

1. nu fac nici o reclama, intamplator am gasit postat aici.

2. regulile acelui site se datoreaza celor care din bun simt intrau, descarcau, apoi injurau pe toti ca nu mai sunt "materiale noi".

3. rog un admin sa stearga sau sa inchida acest thread, nici macar nu e facut de mine, si totusi sunt "bagat in seama" aiurea...

 

Cine te-a suparat ....acum un an si ceva ?

 

Mereu bagat in seama la cate 13 luni odata ?

 

 

fantomxr, on Sep 17 2009, 12:34 PM, said:

 

mars1001 , Posted 11 April 2010 - 02:30 AM

 

fantomxr ,Posted Yesterday 06 06 2011 , 12:39 PM

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Cine te-a suparat ....acum un an si ceva ?

 

Mereu bagat in seama la cate 13 luni odata ?

 

 

fantomxr, on Sep 17 2009, 12:34 PM, said:

 

mars1001 , Posted 11 April 2010 - 02:30 AM

 

fantomxr ,Posted Yesterday 06 06 2011 , 12:39 PM

e bine ca se supara doar 1 data pe an. e totusi un tip calm :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.