www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

michel2233


michel2233
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

M-au trecut toti fiorii si m-au napadit emotiile. Felicitari, Michel, pentru (inca) o melodie extraordinara! :)

Link to comment
Share on other sites

@KIKO ... si eu sunt fan al fotografiilor tale.. ultima serie BW / sepia este superba... Muzica inca o astept... o galerie de muzica! Daca simti asa in fotografie trebuie sa fie ceva deosebit si in muzica ta .. Multumesc!

 

* .. fotografia .. da-o incolo... tehnic vorbind este 0 .. cuvintele .. nici ele nu au fost indeajuns.. ca sa spuna .. TOT

hmm .. nici muzica ..

 

 

@ilun ... Tudor ... sa nu te apese vreodata.. asa sper :( ... Succes cu noul tau proiect!! .. sa-mi dai de stire cand este gata..

 

 

@dgeekoo .. Ionut ... ca ma intreba Andrei (arosulescu) in comentariul lui.. Este interesant sa scot un disc .. mi-ar place nu zic nu.. totusi.. modul asta de a te expune pe un forum este mult mai direct.. de la OM LA OM .. place sau nu.. sunt fan sau nu... Cand vinzi un disc .. habar nu ai .. cati dintre cumparatori spun .. bleah .. m-am parlit cu discul asta.. aici insa .. B) .. esti sigur.. yeah .. am 2-3 - 10 fani .. este ok .. ma culc fericit in seara asta .. :) sau .. NU.. trebuie mai mult!! si pui osul la treaba ..

Am ascultat doar ultimele doua participari ale tale la duel .. esti bun. Felicitari! .. si .. multumesc...

...

 

@Leo2pop ... :)

...

 

Multumesc si RGC .. o fac tarziu dar .. Este vorba de titulatura 'VIP' ... multi de aici o merita mai mult decat mine.. mi-a facut oricum placere sa fiu prezent aici sau prin cluburi atat cat mi-a permis si mie timpul.. Bafta RGC!!!

 

 

p.s. .. va era dor de comentarii lungi? .. hmmm ... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

excelenta ultima piesa, nu stiu de ce dar imi suna foarte buna de soundtrack, adica un clip cu un slideshow de diverse poze ar merge perfect la ea :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Multumesc Art V. ... prima parte .. este improvizatie simpla si nimic special sau complex acolo.. adica totul este tras la prima. La partea a II-a am lucrat un pic mai mult in sensul ca am redistribuit notele din acel.. sa zic asa, patern, care initial era facut doar cu pianul, la bass si pizicatto de viori. Mai mult am stat sa potrivesc cat de cat valurile si restul de efecte ce nu au legatura cu cantecul in sine... Tonul de viola/vioara este din Reason, nu foarte natural dar schiteaza ce am vrut sa zic... majoritatea insa sunt tonuri din Roland XP-50 ca la marea majoritatea pieselor lucrate de mine .. M-am mai folosit de oarece instrumente care sa scoata un pic in evidenta "zgomotul" de arcus.. si ele tot de prin Reason. Am mixat doar canalele si nu am adaugat compresie, limitator sau altele .. doar efecte de hall.. nu ca nu as fi vrut dar .. stau rau cu timpul si rabdarea... nici pe general nu am pus nimic. Sunt atent in general la ce cant .. uneori insa ma pierd si eu in bazaconiile ce le scot.. hmm .. chiar mai des decat iti inchipui..

 

Bafta!!! Imi place mult ce canti...

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

...suuuppaaaraaat, suuupaaraaat siiint doammmnnneee....suparat!

..................

Ce naibi sa mai zic....!!!

Misto! ....dar totusi, prea ... suuuppaaaraatt.....

De abia acum am reusit sa o ascult...si chiar mi-a pus capac!

Chiar speram sa nu mai ascult cintece de-astea pe "inregistrarile tale"... si sa treci mai repede de faza asta, sper trecatoare!

Dar in lipsa de altceva....

:):):):(B)

Link to comment
Share on other sites

@Muky .. multumesc... sper sa mai vina si vremurile alea vesele...

 

 

Revin cu o piesa de anul trecut .. un pic schimbata. La partea a doua (Dream awakened AND Dream aware) se aude vocea lui Azraelle, colega noastra de forum.. de asemenea si titlul ii apartine.

michel2233_feat_Laura___Broken_Fingers___Dream_awakened_AND_Dream_aware.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Deja nu mai stiu ce sa fac, sa rid, sau sa pling - cred ca "risu/plinsu"!

Foarte misto! Incerc sa ma transpun si sa ma gindesc ce e in sufletul tau.

Dream awakened and dream aware?

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Deja nu mai stiu ce sa fac, sa rid, sau sa pling - cred ca "risu/plinsu"!

.. multumesc Leo :) .. acum poti sa razi si atat B) doar sa te tina burta ..

michel2233___Crg.mp3

michel2233___JR.mp3

michel2233___BD.mp3

michel2233___HS.mp3

michel2233___Cantece_adunate.mp3

sunt de pe vremea cand incercam si eu sa inteleg care-i treaba cu modurile astea, game si alte chestii ... Sa nu le mai dai la nimeni!!!!!

 

@Falling_into_infinity

Multumesc din suflet!! .. ("Tears in the rain" ... frumos ce ai facut acolo .. )

 

@Nosferatu

Multumesc.. ma bucur ca ti-a placut... of .. voi cei tineri.. sex sex sex .. Daca puneam astfel de sunete in piesa, (este indeajuns sa lipesc intr-o noapte microfonul de peretele ce ma separa de garsoniera de alaturi .. :) ), ma adresam atunci unui segment destul de.. hmm .. mda .. de mare :) Prefer chill-out/in/out/in/out/in.. oricum nu prea stiu ce inseamna. :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.