www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Flying V sau Randy Rhoads?


Guest Firebrand
 Share

Recommended Posts

Guest Firebrand

Salut ,

 

Am o chitara Hora Iris cumparata anul asta....si dat fiind faptul k mai am ceva bani si k am la cine sa o vand m-am gandit sa imi iau un Jackson(ca din cate stiu eu Hora nu face chitar flying V...nici la comanda).Prima data am mers pe un Randy Rhoads....dar am citit pe forum ceva de genul k are probleme de balans sau asa ceva.....voi ce ma sfatuiti sa iau?

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Am cantat pe RR si are ceva probleme de balans, dar eu iti jur ca nu te incomodeaza decat daca esti dinala obsedat sa stea chitara in loc ca sa poti s-o gadili fix unde vrei tu. Eu sunt foarte dinamic cand cant asa ca oricum o miscam odata cu mine, nu ma bazam pe curea. + ca daca ai o curea mai buna, nu de nylon, sta pe haine si nu aluneca.

 

RR-ul e o chitara foarte frumoasa, dar si foarte pretentioasa. Mare grija la lovituri si la intretinere. Are corpul mititel, iar sunetul este specific din aceasta cauza. Sunt subiectiv, dar recomand cu incredere Jackson.

Poti sa mergi la fel de bine si pe varianta Ibanez sau orice altceva.

Nu iti forma o parere pana nu iei scula in mana cel putin odata sa vezi ce si cum si dupaia mai intreaba si ideal mai ia-o odata sa verifici.

Link to comment
Share on other sites

Guest Firebrand

da...va multumesc...o sa incerc sa merg intr-o "excursie" in Bucuresti (ca eu sunt din TM) sa vad ce e pe acolo...k aici e un singur magazin mai seros...si anh..aia nu au tot timpul pe stoc din astea...In price caz atentia mi-a fost atrasa de un Epiphone Flying V...stie careva unde se gasesc din astea in Bucuresti?

Edited by Firebrand
Link to comment
Share on other sites

da...va multumesc...o sa incerc sa merg intr-o "excursie" in Bucuresti (ca eu sunt din TM) sa vad ce e pe acolo...k aici e un singur magazin mai seros...si anh..aia nu au tot timpul pe stoc din astea...In price caz atentia mi-a fost atrasa de un Epiphone Flying V...stie careva unde se gasesc din astea in Bucuresti?

 

Nu veni incoace ca nu ai de ce. Oras de ***, nu gasesti nimic afara de bergenbier si stagg. Cauta ceva misto second.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.