www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

De Ce Nu?


travolta
 Share

Recommended Posts

Sper sa nu fiu paranoic cu post-ul asta dar in ultima vreme s-au cam inmultit posturile de televiziune mici (gen:etno,favorit,taraf :)  ) ei bine de ce nu ar exista si un post mic numit "metal tv" ? de care sa ne bucuram si noi : pe timp de zi ceva mai soft (ptr toata lumea) ,iar noaptea death,black etc. , cu ceva emisiuni si interviuri interesante s.a.

Nush cate sanse ar fi sa se infiinteze asa ceva dar ar fi bine sa mai avem ceva in plus pe langa VH1 si ceva emisuni pe MTV si Senso. :)

Link to comment
Share on other sites

Motivul lipsei unui astfel de post tv este cat se poate de simplu: nu aduce bani. Nimeni nu s-ar arunca sa faca o astfel de afacere "riscanta", din pacate majoritatea dicteaza in aceasta tzara in tot ceea ce reprezinta audio-vizualul (vezi toate shtirile geniale cu violuri shi crime nonstop, lipsa programelor educative, a documentarelor) nici sa nu mai zicem de presa(bagi pe becali, o tipa cat se poate de goala pe prima pagina shi la rubrica meteo, cateva shtiri cu toti inculti cu bani care shi-au luat nush'ce vila si gata ai ziar :) ). La un moment dat aveam mtv2 in grila de programe la firma de un de am cablu dar vad k l-au scos(oare de ce?k sa bage un dan diaconescu tv, un taraf tv shi cateva posturi in limba maghiara, o fi o coincidentza doar? :) nicidecum..bani

Ca o concluzie la toate zise, la tv se dau toate prostiile, internetul e singura solutzie(vezi youtube) unde potzi gasi tot ce itzi vine in cap.

Link to comment
Share on other sites

Motivul lipsei unui astfel de post tv este cat se poate de simplu: nu aduce bani

 

bine daca stam si ne gandim nici aceste posturi mici nu aduc cine stie ce profit (sa fim seriosi cine urmareste? ...exceptand tarafu' :) )   si totusi sunt.

tot internetul e baza :)

Bine...acuma nush ce rost are discutia asta ,dar eu cred ca problema e mai degraba mentalitatea "celor de sus"

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Ar fi super tare ... eu cand ma uit pe OTV imi vine sa sa sparg televizorul :)

Mai ideea e ca trebuie sa ne implicam daca vrem sa realizam un astfel de canal.

Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

Nu stiu cum functioneaza treaba cu emiterea unei licente pentru televiziuni, dar banuiesc ca trebuie prezentat un proiect serios, sa se vina cu o investitie initiala solida, cu o grila TV, niste lucruri de genu asta. Nu cred ca vin cei care dau licentele la rockeri si le zic 'bah, vreti un post de televizor? ne ocupam noi np'.

E ca si cum as vrea sa castig la loto, dar nu as cumpara bilet, nu?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Pai nu putem nici sa stam cu mainile in san daca vrem ceva. Ne interesam, eu am un prieten care se stie cu asa ceva ... o sa-l intreb.

Link to comment
Share on other sites

Nu vad de ce as vrea sa vad la televizor cand eu am muzica mea pe calculator si cd-uri. As fi de acord daca ar mai baga cate ceva din toate genurile, o piesa metal, o balada, o piesa prog, o piesa death, etc. Daca ar fi un post "metal" probabil nu ar da decat My Chemical Romance toata ziua. Nu am ceva impotriva, nu e mare secret ca lumea asta asculta si ca de aia au succes, dar pe mine nu m-ar atrage. Pentru mine e destul VH1 si VH1 Classic care mai dau si cate un Queen sau cate un Floyd sau Scorpions din cand in cand.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Pai man ... daca facem facem unu mai '80 like :) ... nu suport muzica moderna (doar cateva melodii).

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
ei bine de ce nu ar exista si un post mic numit "metal tv" ? de care sa ne bucuram si noi : pe timp de zi ceva mai soft (ptr toata lumea) ,iar noaptea death,black etc. , cu ceva emisiuni si interviuri interesante s.a.

 

Nu ar fi mai frumos sa se trezeasca dimineata omu' cu deathu in sange, iar noaptea, pentru cei fara somn, sa fie program de jazz-uri gen mezzo? :)

Link to comment
Share on other sites

Eh ....da sa stiti ca pe AS TV parca sau ceva post local in orice caz din Bistrita , vazut-am la TV ca au program de asta de baga concerte (piese din concerte ) queen si guns si nu numai, al kind of 80's rock ... pacat ca tine putin si tot intrerup piesele

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Daca ar exista asa un program si ar baga numa death si black mai bine m-as uita la Taraf tv. Glumeam desigur :) dar nu mi-ar place. Dar ar fi tare sa se faca mai multe programe cu diferite stiluri metalice :->

Link to comment
Share on other sites

un asemenea post tv nu poate avea succes la noi pt ca suntem un popor mic si balcanic.nu cred ca suntem mai mult de 1 la suta iubitori de rock blues sau metal iar din acestia jumate asculta si manele la greu.ca sa tii un post tv pe linia de plutirei ti trebuie audienta in primul rand nu?iar asta nu se intampla la noi pt ca prostimea se uita la acasa tv sau otv iar tziganimea si romanii tziganizati la taraf sau altele asa k desi se spune ca speranta moare ultima eu zic ca e cazul sa i facem parastasul

Link to comment
Share on other sites

nu o sa se faca, si stiti de ce? pt ca manelarii si/sau cei care asculta muzica populara au tot timpul ultimul cuvant de spus, fiind o mare parte din public.... asadar, or sa comenteze toti "ba m-am saturat sa tot vad satanistii aia cand trec prin programe", dar daca zicem noi ca ne-am saturat tot de lautari si playback, nu ne-asculta nimeni, pt ca 1. suntem relativ putini, 2. banii mari nu se invart in rock (cel putin in tara asta), 3. din cauza ca suntem putini, aia n-or sa aiba contracte de publicitate (target mic) si astfel, nu o sa aiba din ce sa traiasca... get over it, get a satellite dish :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
nu o sa se faca, si stiti de ce? pt ca manelarii si/sau cei care asculta muzica populara au tot timpul ultimul cuvant de spus, fiind o mare parte din public.... asadar, or sa comenteze toti "ba m-am saturat sa tot vad satanistii aia cand trec prin programe", dar daca zicem noi ca ne-am saturat tot de lautari si playback, nu ne-asculta nimeni, pt ca 1. suntem relativ putini, 2. banii mari nu se invart in rock (cel putin in tara asta), 3. din cauza ca suntem putini, aia n-or sa aiba contracte de publicitate (target mic) si astfel, nu o sa aiba din ce sa traiasca... get over it, get a satellite dish tongue.gif

true ... si in puls avem coampe ... wtf?

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat

Daca totusi ar fi pun pariu ca ziua ar da lalaieli din alea super soft, emo si stuff si abia dupa ora 11-12 nopatea[cand dorm aia mici :) )] ar da metareala.

Neah oricum , mai bun ii compul pentru orice ai chef sa vezi.In rest la tv bun ii si vh1, mai dau melodii ok seara. Sau mezzo.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Deci daca se deschide un post de genul si am vazut tokio hotel jur ca ii arunc in aer ...

Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

au bagat tokio hotel in hard rock cafe, ala din herastrau :) deci sa nu te mire nimic doomshadow

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
:) :) muzica pentru pitzipoance de 14, 15 ani care se cred roacketze :) am avut exemplare in scoala :|
Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

toti am avut/avem. eu stiu pe una de 18 ani care a dat 2 milioane pe bilet la rbd dar sa nu ne laudam cu dobitocii de langa noi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.