www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech Vs Boss


Guest alexpunk91

Recommended Posts

Parerea mea

 

Majoritatea pedalelor Digitech suna artificial pentru ca sunt digitale. Printre ele sunt si unele care suna bine, doua exemple ar fi DigiDelay (suna bine pentru cat costa) si Bad Monkey (la cati bani costa este mai mult decat excelent).

 

Si Boss are unele pedale reusite, unele care chiar au facut istorie cum ar SD1 si DS1, unele delay-uri (DD 20) etc.

 

Cel mai bine ar fi sa alegi solutii alternative, MXR face pedale excelente la preturi foarte bune spre exemplu. Si la Electro-Harmonix poti gasi efecte excelente cateodata si la preturi bune (delay-urile mi se par cam scumpe totusi, desi sunt industry standard)

Link to comment
Share on other sites

Boss e "tata lor"...dar na, tre' sa manance si altii.

 

Cred ca mai degraba Boss e bunicul. Au fost reusite primele serii care s-au facut in Japonia. Poate pe procesoare de sunet sa stea mai bine, dar in general stompurile au zgomot destul de mare si nu au true bypass. De sunat nu suna foarte rau, dar sunt si firme care sunt mult peste Boss la preturi nu foarte diferite. Una dintre ele este MXR.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.