www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

recomandari siteuri


Marius T
 Share

Recommended Posts

Propun acest topic unde sa postam fiecare siteuri interesante despre orice dar sa fie in regulamentul forumului :)

Eu ma gandeam sa va dau un site pt cei care inca nu il stiu.

http://www.rockdetector.com

- recomand siteul pt totzi cei care vor sa afle informatii despre orice trupa rock/metal plus discografie completa a trupei, plus linkuri catre siteurile oficiale ale acestora si nu in ultimul rand sa aflatzi ce gen de muzica canta fiecare trupa ca multzi nu prea stiu genurile sau multzi le stiu dar nu chiar asa cum trebuie. Si daca nu te iei dupa un site care are in baza de date 41.000 trupe catalogate pai dupa ce sa te mai iei :) .

 

Am pus topicul aici ca nu am gasit in alta parte ceva despre siteuri folositoare si altele :) daca nu e bine va rog mutatzi topicul unde credetzi ca e on topic , sau creeatzi unul cu siteuri si linkuri useful daca credetzi ca va fi folositor.

 

numai bine baieti/fete si bagatzi siteuri interesante si serioase despre orice sa mai facem si noi un bowsing de calitate pe internetul asta.

Link to comment
Share on other sites

IMPORTANT:

 

baietzi tocmai am adus un filmuletz de pe Emule bineinteles ca e free si toate alea. Il recomand celor care vor sa faca picking uimitor de repede nenea Joe Satrianni explica o lectie scurta si putetzi vedea si cum tine pana. Dar va spun ca ramanetzi uimitzi. L-as fi uplodat aici dar are in jur de 50mb credetzi-ma ca nu vetzi regreta daca il luatzi.

 

pun fix linkul din emule:

 

 

ed2k://|file|Guitar%20Lessons%20-%20Joe%20Satriani%20-%20Scales%20and%20Soloing%20Lesson.avi|67913732|79EA7F4E8309AE76575938B09A224444|h=XO4KMOHOYOZGLAIKCCQ4EOM5VCOZP5XP|/

 

 

daca nu vretzi sa datzi paste la link in emule cautatzi fisierul dupa: """Guitar Lessons - Joe Satriani - Scales and Soloing Lesson.avi """

 

Rog pe cei care nu ii intereseaza sa nu vina cu comentarii inutile. pt ca insist iar pe Emule dar nu il gasitzi in alta parte decat foarte greu. dar thrust me u will like the short lesson.

 

Astept un feedback pe maine in legatura cu lectia lui nenea Joe ca nu mai stau in seara asta.

noapte buna baietzi si luatzi lectia de picking.

Link to comment
Share on other sites

Salut

Eu cred ca siteurile pentru noi ar fi :

www.jamwave.com ...multe trupe americane foarte bune , underground (?) puteti posta pana la 20 piese proprii .Va puteti promova muzica printre artisti foarte buni .Aicea majoritatea sunt la faza de a-si vinde CD-ul.

www.indieguitarits.com un site ptr chitaristi si aicea sunt multi extraordinari

 

siteuri independente , unsigned artists

de pe siteurile acestea poti ajunge la altele ale trupelor

Este bine de vazut ce fac alti in lume.

Link to comment
Share on other sites

Salut

Eu cred ca siteurile pentru noi ar fi :

www.jamwave.com ...multe trupe americane foarte bune , underground (?) puteti posta pana la 20 piese proprii .Va puteti promova muzica printre artisti foarte buni .Aicea majoritatea sunt la faza de a-si vinde CD-ul.

www.indieguitarits.com un site ptr chitaristi si aicea sunt multi extraordinari

 

siteuri independente , unsigned artists

de pe siteurile acestea poti ajunge la altele ale trupelor

Este bine de vazut ce fac alti in lume.

 

 

www.indieguitarits.com nu merge

Link to comment
Share on other sites

www.indieguitarits.com nu merge

http://www.indieguitarists.com/

URL -ul asta l-am copiat din siteul "deschis"

Eu am avut o surpriza cu www.jamwave.com nu mergea acasa cu DSL la job cu dialup mergea..si cred ca era ceva cu setarile proxi serverului .

Cu www.indieguitarists.com nu am avut probleme.

Va doresc un Craciun Fericit

karpi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.robertdick.net/index_content.html

 

Este vorba despre un flautist ... stiu ca pare neinteresant pentru o comunitate de chitaristi .. dar sunt acolo cateva filmulete promotionale in care el abordeaza problema creativitatii in muzica ... ca si elev profesorul lui i-a spus ca la flaut nu se poate canta decat cu o singura nota o data .. omul asta a vrut atunci sa scoata mai multe note dintr-o singura suflare pe acest instrument .. se pare ca a reusit. La sectiunea video gasiti cateva filmulete interesante ... asta daca aveti rabdare. Mesajul este ... FITI CREATIVI!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Mordecast

Eu 3-4 site-uri bune stiu si ma laud cu ele pe la toti:

www.jazzguitar.be

www.guitar-masters.com

astea doua pt cei care vor teorie de jazz dar care ar trebui sa-i foloseasca oricarui chitarist(recomandat sa verificati si sectiunea linku-uri)

www.guitarnuts.com

site-ul asta iti explica multe despre circuitele unei electrice cu diagrame si poze si are tutoriale faine rau despre cum sa-ti modifici chitara

www.lmii.com

site american care trimite produse si in romania fara cartela de credit(in sfarsit!!!) prin FedEx sau AirMail.Are tot felul de chestii pt chitara de la lemn pana la doze si corzi , de la suruburi pana la substante adezive vopsele etc etc etc.

Link to comment
Share on other sites

http://www.songfacts.com - multe informatii mai mult sau mai putin valide despre cantece. Incertidudinea e indusa de comentariile ultizatorilor ce uneori sunt destul de tampe. Daca se trece peste asta siteul e foarte util mai ales pentru descifrarea versurilor (sursa de inspiratie , referiri catre diverse personaje/locuri/etc)

 

Exemplu pentru Another Brick in the wall part 2

Their producer, Bob Ezrin, had the idea for the chorus. He used a choir of kids when he produced Alice Cooper's "School's Out" in 1972. Ezrin liked to use children's voices on songs about school.

samd

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.