www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirile RGC : Editia 1


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest p_aciulea

da, si dup-aia, cand o sa fim rupti de betzi sa incercam sa cantam la chitara si sa vedem ce iese, eventual sa ne si inregistram :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

Can I please join? :)

sunt incepator la chitara ...si pe deasupra si lefty...

Daca mai e un loc ...drop me an email :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan

Mah baieti eu nu stiu de ce va vaitati ca niste muieri in razboi?! :) Aici spuneti ca sunteti lamentabili in cantatul la chitara, ca habar nu aveti, ca sunteti patetici etc. Daca tot va vaicariti atat aici atunci de ce ne mai spuneti ce piese invatati sa cantati? Imi cer scuze ca am fost asa de dur dar ideea este ca nu va duceti ca sa va dati mari, ci ca sa va distrati (and maybe and just maybe, to score :) haideti sa fim seriosi, pana si unu care nu prea se pricepe la chitara dar care se da mare mester impresioneaza nu gluma :) )si ca sa invatati ceva nou, desigur ca o sa fie unu mai bun ca voi dar asta e, nimeni nu se naste invatat, oooof tot eu trebuie sa va consolez si sa va maresc increderea in propriile forte :(

Link to comment
Share on other sites

Sper ca Addicted a ajuns in tara si prin urmare putem sa incepem.

 

Momentan ce scriu aici este in stadiul de prototip . Se vor adauga detalii pe parcursul saptamanii viitoare:

 

Pe data de 12 Martie (sambata viitoare) ne vom cara care cu ce poate in

 

"CAFENEAUA ARTISTILOR "LE PRINCE DE LANDEN"

Bucuresti

Bd. Dimitrie Cantemir 17A"

 

Orientativ este pe langa fostul restaurant Budapesta ( la 2-300m de Piata Unirii )

 

Intalnirea va avea loc in jurul orelor 13-14 . Am ales ora aceasta pentru a ne asigura libertatea de exprimare (probabil ca vom fi doar noi in barul respectiv). Preturile la bere se invart undeva in jurul sumei de 3 lei halba de becks. Nu e putin dar nici exorbitant.

 

Eu voi veni cu o chitara clasica si pana atunci voi incerca sa invat doua cantecele simplute : Blackmore's Night - Catherine Howard's fate si Greensleeves( varianta traditionala nu cea a lui Blackmore)

 

Daca nu va descurcati sa ajungeti la locul crimei putem sa facem un punct secundar de intalnire sau eventual sa comunicam prin telefonul mobil. Astea sunt detalii minore ce vor fi stabilite pe masura ce ne apropiem de eveniment.

 

Daca aveti aparate foto (clasice sau digitale ) , camere video sau reportofoane si puteti sa le aduceti ar fi super.

 

Prezenta cu chitara nu e obligatorie dar ar fi frumos sa avem mai mult de o chitara :)

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa facem o lista cu cine vine sigur.. Eu in proportie de 90% vin si cu chitara si cu o melodie, doua.. cele 10 procente ramase depind de ce se va intampla in ziua aceea.. ca nu stiu de pe acum :) dar anunt din vreme sa nu fie pb..

Si in rest de abia astept..

 

edit: eu cred ca cel mai bine cei care nu stiu exact unde e si vin pe jos sa ne dam un punct de intalnire pe la unirii.. pe undeva

ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

By any chance...se poate sa se tina de la 14? ...eu atunci scap de la servici...voi aduce si eu chitara mea clasica lefty...daca reusesc sa-mi iau corzi pana atunci :)

Link to comment
Share on other sites

Guest niksha_poe

auzi dar cafeneaua actorilor nu era langa teatrul de opereta? eu asa stiam.....dar poate e alta ca am vazut ca ai mai dat un nume...in fine, je ne sais pas daca vin caci depinde si de lord b daca vine...... ha ha ha

dar ca sa ma dau mare cu gipsonul meu......

 

a si super ideea cu bautu intr-o carciuma, bensonule :)

Link to comment
Share on other sites

Guest niksha_poe

mah pai nu cred ca stiu caum arata ca e mereu intuneric :)

acu ce sa zic mai bine bem nu ca acolo vine inspiratia si la scris desenat si alea alea mai ales la cantat-----vezi hendrix, morison, ai mai grei.

 

si in legatura cu lord m imi pare rau mai draga mai :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

hai deti mai, nu mai ziceti mai asa mai, ca zice lumea ca de atata iubire, nu mai stiti nici cum va cheama :)

Link to comment
Share on other sites

Apropos, mai bine aduceam Marshall-ul meu pe baterii daca stiam...

 

Addicted, cat scoate ampu ?

E o idee buna, dar, nu stiu cine ne primeste intr-un club, cu ampurile, mai ales, ca multi dintre noi nu au chitari electrice, ci doar clasice. Ma rog, pana la urma, cred ca tot cantarea unplugged (la propriu :)) o sa ramana.

Link to comment
Share on other sites

Guest niksha_poe

imi pare rau ca nu am inteles bine eu de obicei ma cam grabesc cand sunt pe net de acasa ca am dial up so

dar daca o sa citesc adreesa (cu atentie) probabil ca o sa stiu unde sa ajung

 

si apropos de amplif, sunt de acord cu hihi. daca vreti sa faceti ceva cu amplifuri si alea alea putem vb cu cei din collectors care sunt mereu deschisi la o treba d`asta. adica vb cu ei si faceti un jam sau gem acolo live cum ar veni, stiti ca un spectacol (show, concert)?dar sa vb cu ei dinainte si sa merem sa ne vada si ei.

 

mai aveam o idee cu corinul (blue jack the lamper) e liniste si ziua nu e prea multa lume si au si scule acolo mai nou......nu stiu....e o idee

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.