www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirile RGC : Editia 1


Cosu

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest lid_singer

Mah baieti...daca vreti sa veniti cu ampurile...o sa vb eu cu sefa si o sa va spun...desi cel mai probail asta o sa se intample data viitoare...nu cred ca o sa va ceara bani dar e foarte probabil sa va puna o consumatie minima...dar nu acu ci cand o sa va aduceti "the heavy shit"...dar daca vreti sa scapati usor puneti si voi de o cantare intro seara si chiar pregatiti ceva( si o sa dea anunt si in 7 seri daca o sa cantati voi ceva pacolo)

Link to comment
Share on other sites

bah, mai e 1 sapt pana la vacanta (ma rog, nu toti iau vacanta :(). In vacanta e cel mai usor sa ne intalnim, sau ma rog, ne putem intalni intr-un weekend.... oricum, esti mai relaxat in vacanta si iti merg mainile mai usor B)

Haideti sa stabilim cand. Eu in vacanta, pot in fiecare zi

 

Bah ce chior sunt :). nu am vazut anuntu lu cosu :) hmmm.. cred ca pot sa vin, dar nu ie sigur. si cam pe la ce ora ???

bah eu chiar sunt chior. nu am vazut ca era scrisa si ora :). o sa vin cu chitara mea clasica, o hora reghin daia ;), da ceva cam veche, de prin 74, a fost a lu taicamiu. sau poate vin cu alta chitara :o

Link to comment
Share on other sites

Deci s-a stabilit cand si unde se intampla intalnirea. Cei care stiu unde se afla Cafeneaua Artistilor sunt invitati sa apara acolo de la 13 incolo.

 

Pentru cei care nu stiu unde e trimitem recuperatori :)

 

Eu ma gandeam ca punct de intalnire la Unirea pe coltul cu Raiffaisen pe la 13. Va rog sa spuneti care veniti acolo ca sa stim cati oameni trebuie asteptati.

Link to comment
Share on other sites

bah in principiu vad ca s-a hotarat in cafeneaua artistilor...sambata pe la 13-14...pai n vdm acolo......io vin cu bianca, apratu foto, muzicuta, si vocea d *** :)...deci o sa fie puternic....

 

noroc ca m-am antrenat inainte cu cosu, charny, adi si altii in big mamou marti :) ......da la bere m0am antrenat....

 

facem o betie , care este....si gata ...o sa cantam in somn....

 

apropo d collectors....am io pile mari acolo daca vreti ..cand vreti ziceti si vb ....dar rpd ca mi-a zis sefu cu sefa ca se muta....hai ca n vdm sambata ...

 

aa si bah.....gagici ceva/?/ sau facem clubu poponarilor chitaristi in cafeneaua artistilor ( ca aia a actorilor e luata d alti poponari )....vedeti cum faceti

Link to comment
Share on other sites

Pe mine si pe inca un tip sau doi.. :) sper sa nu se supere nimeni, am un amic care invata la clasica si i-am propus daca vrea sa vina. si a zis ca da si ca s-ar putea sa mai vina un amic comun sa ne asculte.. gagici nu stiu? butterfly ce zici, ni te alaturi? desi o sa fie cam ciudat 2-3 tipe intre 10-15 baieti, da ma rog. :(

 

pe coltu cu Raiffaisen, adica ... acolo in partea opusa de mac nu? sau ma rog ma descurc eu.. 13:30 :) i'll be there .. me and my guitar :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

gagici,ei?nu-mi vine sa cred?!!?proof foloseste aceste cuvint?!?eu as vrea sa vin,insa ar fi cam ciudat.nush sa vad k in primu rand eu trebuie sa-mi iau corzi noi,deci n-as putea sa vin k chitara!in plus,ce sa va cant?!!??"frunza verde slobozia,eu frec menta toata ziua"?!?

pot sa vin si eu k cineva!?o fata,ma rog nu canta la chitara,dar makar moral sa ma sustina.tot vreti "gagici".

 

 

mai vb

 

P.S.:sambata asta???

Link to comment
Share on other sites

bah adi ...cred ca vin si io acolo la banca...ca nush unde e cafeneaua...dar nu sunt sigur ...oricum daca nu ajung pana la 13:30 plecati , sau daca nu va dau msg sa asteptati....

 

pai gagici ...ca sa tina moralul sus....io cred ca aduc vreo 2 ( da nush sigurr ) sa vdm...da , rhcp_guitarist...adu p cine poti ( gagici cu moralu ) ...:) ..si da sambata asta 12martie....sper ca nu am uitat nimic......aaaaa imi aduc si io chitara ( acustica) ...??? da cred ca o aduc...asa ca sa fie....plus ca imi place d ea :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Pheno

Vin shi eu dar nu cred ca-mi aduk instrumentu ca oricum o sa fie destule chitare, poa imi da shi mie aparatu lui cand se odihneshte.

Link to comment
Share on other sites

Guest snow_patrol

Cum sar zice ma bag si eu in toata treaba asta macar de fun-ul discutiilor.deci pe colt la raiffeisen la ora 13-13:30 e bien people?

Link to comment
Share on other sites

Eu o sa fiu acolo la 13:30 si ii astept pe cei care se inscriu pana sambata dimineata. Ideal ar fi sa nu intarziati... Daca va inscrieti si se intampla ceva in ultimul moment si nu mai puteti ajunge sau intarziati dati-mi un sms semnat cu username-ul de pe forum.

 

Pana acum : hihi, Proof, Addicted To Bass, rhcp_guitarist, Burb, Pheno, snow_patrol.

 

Si care aduceti invitati va rog pe cat posibil sa veniti cu ei acolo, nu doar sa le dati ora si locul pt ca se complica inutil treburile.

Link to comment
Share on other sites

lolz. aaaa s-ar putea sa vin si eu cu un prieten :) (sper ca nu deranjez). Apropo, dude, ne primesc aia in cafenea ? Nu suntem cam multi ? Eu am numarat cam 7 (fara aia care o sa mai vina cu noi - preteni), si fara Cosu, Cearny si Adi, si cine mai vine cu ei.

Aaaaa... bah, poate faceti si voi macar o lista de vro 2-3 melodii care sa le invatam pana sambata, ca eu pe clasica nu prea stiu multe (baza mea e pe electrica :)).

Tare sunt curios cum ar suna nothing else matters pe 15 chitari :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

ok,eu vin sambata sigur la unirea,pe colt k raiffaisen,la 13:30 cu o prietena.

insa va spun ca avem aproape 16 ani,deci sa nu ne injurati! :)

nu cred k mai vin k chitara pt k tocmai am descoperit ca nu mai am husa!! :)

 

 

 

see ya! :)

Link to comment
Share on other sites

pai sorin dc nu vii??/speram si io ca am cu cine sa cant un blues :) ...

 

lasa rhcp _guitarist ca toti am avut 16 ani :)....si uite unnde am ajuns..

...oricum io aduc aparat foto....digital...sper sa nu-l uit...da camera nu am d unde...sorry...see u all sambata la cantat....

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

Din pacate nu mai pot ajunge, pt ca tre sa lucrez in uichend :) ca najpa, lasa ca va onorez cu prezenta data viitoare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

bah chiar nu se poate, pt ca eu nu lucrez in uichend de obicei, dar ne-a chemat si tre sa ne ducem

oricum lasa ca ne vdm noi altadata, cand vi la mine cu zdranganeaua sa o bagam pe amp :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.