www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Furt Masiv De Instrumente /echipamente


Cosu

Recommended Posts

nasol....am auzit in ultima vrme d un furt d acu 3-4 ani nush knd sigur...sa va explic in totalitate..un transport de 200 de chitari fender USA made..trebuia sa treaca prin Romania si sa ajunga nush unde in lume...si in Romania ( acum nu va mirati ) a fost hijacked transportul....o cunostiinta d a mea..vazuse un anunt in ziar .. " vand chitara 1 500 000 " ..tipu suna si raspunde o tiganca..asta intreaba ce chitara are si aia zice k sunt mai multe si scrie p ele ceva d genu fender...asta ramane :| " cate aveti?" t:"stati k sun inapoi dupa ce termin sa le numar" ..suna asta peste 2 ore..asta nervos k c a durat atat si asta ia zis k are 200.....tipu a imprumutat bani din banca..a cumparat toate cele 200 de fendere ( care erau atraite de catre puradei prin pietre si folosite drept aruncatoare de clatite sau alte porcarii ) si apoi lea vandut cu pretul lor adevarat :) si sa imbogatit :)

 

samoara cpopii mei sa moara familia mea era puradeii manca ti as facea ciorba de fender :)

Link to comment
Share on other sites

Intrebati-l pe @Andrei G.S.( care este reprezentantul Fender in Romania),cat de usor este sa vinzi 200 de chitare Fender USA la pretul lor adevarat.....Si cam cat timp dureaza sa le vinzi....

oricum din ce am vazut in semnatura lui Brainwashervlad,mi-am dat seama ca el crede in povesti cu printi, zane,balauri si doze luate de pe linia de productie inainte de a fi branduite ,asa ca de ce nu ar crede si povestea asta.

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
Intrebati-l pe @Andrei G.S.( care este reprezentantul Fender in Romania),cat de usor este sa vinzi 200 de chitare Fender USA la pretul lor adevarat.....Si cam cat timp dureaza sa le vinzi....

oricum din ce am vazut in semnatura lui Brainwashervlad,mi-am dat seama ca el crede in povesti cu printi, zane,balauri si doze luate de pe linia de productie inainte de a fi branduite ,asa ca de ce nu ar crede si povestea asta.

 

 

:) Si eu stiam o poveste, era vorba de un transport de grosmannuri care a hijacked de niste nesimtiti de la ESP pentru a fi rebranduite si vandute la suprapret.

Link to comment
Share on other sites

nasol....am auzit in ultima vrme d un furt d acu 3-4 ani nush knd sigur...sa va explic in totalitate..un transport de 200 de chitari fender USA made..trebuia sa treaca prin Romania si sa ajunga nush unde in lume...si in Romania ( acum nu va mirati ) a fost hijacked transportul....o cunostiinta d a mea..vazuse un anunt in ziar .. " vand chitara 1 500 000 " ..tipu suna si raspunde o tiganca..asta intreaba ce chitara are si aia zice k sunt mai multe si scrie p ele ceva d genu fender...asta ramane :| " cate aveti?" t:"stati k sun inapoi dupa ce termin sa le numar" ..suna asta peste 2 ore..asta nervos k c a durat atat si asta ia zis k are 200.....tipu a imprumutat bani din banca..a cumparat toate cele 200 de fendere ( care erau atraite de catre puradei prin pietre si folosite drept aruncatoare de clatite sau alte porcarii ) si apoi lea vandut cu pretul lor adevarat :) si sa imbogatit :)

 

 

I-am scris lui Kusturica. E interesat sa faca un film dupa scenariul tau. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Si just for the record, nu cred povestea aia cu fender, nici aia cu ibanez, nu zic ca ar fi imposibil, dar firma fender/ibanez, nu cred ca ar sta cu mainile in buzunar daca pierd 200 de de fender-uri sau 100 de ibanez-uri. Pe fiecare chitara e o serie pusa din fabrica, de exemplu... Daca s-ar pierde 3-5.. sa zicem, dar 100-200, ar avea o pierdere prea mare, din punctul meu de vedere

 

Mai sti cum ii ... un om este inteligent daca crede decat jumatate din ceea ce aude, si este intelept daca stie care jumatate :) probabil ca s-au furat vre-o 10 si s-a mai umflat putin :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Tot offtopic pot sa va spun ca acum ani buni, impreuna cu cativa prieteni, am cumparat chitare Ibanez low-end de la niste tigani din Lugoj.

Si asta pentru ca cele mai calumea se dusesera la altii care au fost mai pe faza, cred.Tipul care ne-a adus la tigani zicea ca cu ceva timp in urma pusesera un anunt la poarta: "Vindem chitari libaneze".Stiau destul de bine preturile, cel putin cand am fost noi pe-acolo.

Si pe bune, "copii la tigani" dadeau in chitare cuuuuu...ciocanul.

 

Credeti sau nu a fost una din cele mai haioase experiente pe care le-am trait.Apropos de Kusturica, capul familiei semana izbitor cu Grga Pitic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.