www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cine Ii Cunoaste?a Cumparat Cineva De La Ei?


BCRich
 Share

Recommended Posts

Vreau sa stiu daca sunt seriosi si de cat timp functioneaza in acest domeniu (aparatura/instrumente)

Va rog sa postati cei care au cumparat sau au avut tangente cu acest magazin/directori/personal.

(nu vreau sa se creada ca fac reclama sau contra reclama-chiar ma intereseaza parerile voastre)

 

www.and-roll.ro

 

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa stiu daca sunt seriosi si de cat timp functioneaza in acest domeniu (aparatura/instrumente)

Va rog sa postati cei care au cumparat sau au avut tangente cu acest magazin/directori/personal.

(nu vreau sa se creada ca fac reclama sau contra reclama-chiar ma intereseaza parerile voastre)

 

www.and-roll.ro

 

Va multumesc!

nu este siteul magazinului senia?

Link to comment
Share on other sites

Magazinul Senia, distribuitori Behringer s.a. :)

 

 

 

La sectiunea Contact este trecut:

 

 

Magazin Senia

Senia Company 999

Strada Ion Cimpineanu Nr. 26

Bucuresti, 010039.

Telefon: +40 21 3123585, + 031 805 6933

FAX: +40 21 3136516

e-mail office@and-roll.ro

 

Service: service@and-roll.ro

 

Comenzi via e-mail: mihai@and-roll.ro

 

Comenzi telefonice: 0723.773.953

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

eu am primit un e-mail si de aceea eram curios...da,asa este, poate m-am grabit cu acest topic...dar si asa...se poate da o parere sau nu (asteptam o confirmare de la un admin? sa nu fie ...nu stiu,nepermis dicutarea acestul magazin? )

 

Sincer ma intereseaza numai parerile proaste sa imi fac o idee despre ei(eu personal) dar si cele bune ar fii bine venite.

 

P.S.NU II CUNOSC,NU AM INTRAT NICIODATA LA EI IN MAGAZIN,NU AM CUMPARAT NIMIC DE LA EI. Dar se pare ca o sa cumpar cat de curand.

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

Am intrat eu cu un prieten care vroia sa probeze o pedala Behringer. Cand a intrebat daca se poate proba ni s-a raspuns ca da, dar cum jumate de gura. Dupa 5 minute a aparut pedala, a fost conectata la un amp, au adus si o chitara... surpriza, pedala nu o poti proba tu. Ti-o "proba" vanzatorul. Cum a inceput sa cante, au mai aparut doi tipi, presupun ca angajati, care s-au bagat in fata persoanei care se presupunea ca vroia sa incerce pedala si sa o cumpere. Au mai trecut 2 minute de uitat peste umerii lor, apoi acestia au trecut ei la instrument ca sa ne-o probeze si ei. Pe langa faptul ca ceea ce cantau era complet aiurea pentru acel tip de efect, faptul ca nu o puteai incerca chiar tu :)

 

Apoi au tras concluzia ca pedala e proasta. Asa, fara sa ii intrebe nimeni. Si chiar daca ar fi fost buna: 1. nu ne-am fi dat seama dupa proba lor si 2. nu am mai fi cumparat dupa toate astea.

Link to comment
Share on other sites

Guest adym_2000

Eu mi-am luat de la ei o electro-acustica Hohner si am fost foarte multumit de felul civilizat in care am fost tratat. Am putut proba fara nici o problema orice chitara expusa mi-am dorit si mi s-au furnizat detaliile mai mult sau mai putin tehnice cerute. In concluzie, la nevoie, as apela din nou la ei.

Link to comment
Share on other sites

Am dat comanda online de pe site'ul lor de niste protectii urechi si mi'au ajuns cu bine acasa (chiar daca transportul a durat mai mult fiindca erau sarbatorile pascale). Pretul de transport mi s'a parut cam mare, dar asta nu tine de ei ci de firma de curierat, alta poveste.

Link to comment
Share on other sites

aia de la senia is nishte jegoshi. punct...de fiecare data s-au purtat ca nishte imbecili. oricum nici nu prea calc pe acolo...

poate nu le place fata mea...nu stiu..poate sunt si de treaba..dar cu mine s-au purtat cam nasol.

nu ma numar printre cilentii senia..si nici n-am sa ma numar vreodata...sper...

Edited by marcel
Link to comment
Share on other sites

cred ca MariusTabac de pe acest forum a cumparat BcRich assassin px3t in stare foarte buna si parea satisfacut.cred

Si au reprezentanti in Cluj,iam rugat sami dea detali despre noile modele Bc Rich si ampuri Line6 Spider 30W(cand le vor aduce si cat vor costa....)au zis ca ma vor contacta pe Mail sau telefon si nu au facut asta.Acum 2 luni.

Edited by GiFenRich(gibson.fender.R)
Link to comment
Share on other sites

Am cumparat si eu various crap de la Senia. Unii din angajati [baietii de la sunet, de exemplu] sunt cam aroganti, dar cei de la chitara [in stanga] sunt destul de civilizati. Am fost cu cate un prieten sa probeze 2 pedale si niste chitari, si le-am probat noi [in final a si cumparat de acolo :) ]

 

btw vreau sa imi iau un straplock warwick de la ei si nu mai au pe stoc for the moment ...

Link to comment
Share on other sites

La angajati...e cum are ficare ziua, mai buna sau mai proasta. Dar de patroni imi poate furniza cineva ceva informatii?

Eu stiu...sunt persoane serioase,snt de cuvant?(sper sa nu cer prea mult).Ideea e ca ma intereseaza Magazinul ca si firma,daca e serioasa sau nu.

Asa mi-am facut o idee,cam cum sta treaba,ramane sa vad cum decurge mai departe. Daca e mai scump la ei decat in alta parte.Aici se rezuma pana la urma,dar prefer sa platesc putin mai mult dar sa am pe cine trage la raspundere in caz ca imi ajunge produsul deteriorat.

Link to comment
Share on other sites

La angajati...e cum are ficare ziua, mai buna sau mai proasta. Dar de patroni imi poate furniza cineva ceva informatii?

Eu stiu...sunt persoane serioase,snt de cuvant?(sper sa nu cer prea mult).Ideea e ca ma intereseaza Magazinul ca si firma,daca e serioasa sau nu.

Asa mi-am facut o idee,cam cum sta treaba,ramane sa vad cum decurge mai departe. Daca e mai scump la ei decat in alta parte.Aici se rezuma pana la urma,dar prefer sa platesc putin mai mult dar sa am pe cine trage la raspundere in caz ca imi ajunge produsul deteriorat.

 

baietii de acolo s au purtat f ok cu mine cand am fost la ei dar asta oricum mai demult nu mai tin minte . nu am cumparat nimic de la ei nustiu cum sunt produsele dar intotdeauna cand nu aveau ei ce ma interesa ma indrumau catre celelalte magazine..... sfaturi....

cat despre patroni sau staful managerial am amintiri super amuzante   de fiecare data cand intram in magazinul ala era o doamna la calculatorul din stanga ..e si de fiecare data acea doamna crizata zbiera la angajati. la un moment dat credeam ca de asta e pusa acolo sa urle la ei :)

Link to comment
Share on other sites

sunt mereu pareri pro si contra (si e valabil pt toate magazinele din romania)

cred ca depinde doar de "fatza" cumparatorului si de "starea" in care se afla vanzatorul.

nu-i o regula generala.

 

...oricum...bine ca sunt magazine (si destul de multe) in care putem merge sa ne clatim ochii (sa probam instrumente & stuff) si sa cumparam.

Link to comment
Share on other sites

Sa va zic si despre ce e vorba. Eu nu am sa ii vad la fatza, totul se va lucra prin telefon sau mail, e vorba de o comanda care e posibil sa vina prin ei, de aceea am deschis acest topic.Furnizorul a trimis mail-ul meu la ei si ei m-au contactat pe mine...cred ca si furnizorul vrea o garantie (sa traga pe cineva la raspundere in caz ca sunt neserios).

Multumesc pentru informatii,daca mai sunt pareri pro sau contra le puteti posta ( e bine de stiut)

Sincer chiar nu stiam cine sunt si nu incerc sa la fac reclama sau contrareclama.Nu cumpar nimic de la magazinele din tzara.Asa am auzit de Senia,dar numai de pe forumuri si vorbe.

Multumesc inca o data.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am avut probleme cu cei de la senia, cunosc personal un baiat care lucreaza la vanzari si este super ok, adica este atent sa nu iti dea o chitara cu defecte (de aceea o probeaza ei mai intai asa ca nu trebuie sa va suparati) plus ca si acordeaza chitara fara sa ceara nimic.

Link to comment
Share on other sites

Nu vorbesc de angajati.Nu am nimic cu ei,fiecare se comporta cum au ziua, mai buna sau mai rea.

Stiu ca sunt multe dar nu gasesc ceea ce caut...iar daca gasesc,ori costa mai putin sa le aduc de afara(pret+posta) ori se intampla ca in cazul de mai sus.

Nu e normal sa te superi cand te contacteaza cineva si vor sa fii serios dar de partea cealalta nu exista seriozitate?

Nu cred ca m-a contactat un vanzator, ca altfel nici nu mai ma chinuiam,e vorba de un import nu de ce au pe stoc.

 

Nici nu aduc ce am cerut eu,dar ei s-au oferit.

Link to comment
Share on other sites

nu prinzi tu ziua aia in care o firma reprezentanta din romania iti aduce/intermediaza o chitara custom hand made dupa specificatiile tale. deal with it. prea multe verigi ca sa prezinte incredere, atat pt vanzator cat si pt cumparator. si sincer, desi nu stiu ce ai vorbit tu cu persoanele in cauza, eu cred ca o sa iesi la un pret de te doare capul, fata de pretul initial. nu uita ca americanii au politica pe care o au fata de europa pt ca sunt 2 piete diferite. vezi si tu cat costa in europa un bc rich adevarat, raportat la state, prin conversia in dolar. daca un custom e sa zicem 5000$ la ei, in state, eu cred ca pt un european il face sa zicem la 8000 de euro, deci calculeaza si tu in dolari cum iesi...un bc rich american, ala e mai usor, sunt surse de unde poti iesi mai ok decat sa il iei de nou din europa unde te rupe la buzunar. pe de alta parte studiaza si tu piata japoneza, ca e acelasi lucru cu cea americana, dar sunt mai flexibili cand vine vorba de plata si transport :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.