www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nationala De Rock


Guest NationaladeRock
 Share

Recommended Posts

Guest NationaladeRock
post-4656-1210013297_thumb.jpg

Comunicat de Presa

Vineri, 23 mai 2008 ora 13.00, la Casa Studentilor Bucuresti ( etaj 2) va avea loc editia a-II-a a festivalului-concurs "Nationala de Rock" organizat de Adi Manolovici Production, Bergenbier, Guitar Shop si Casa de Cultura a Studentilor Bucuresti.

 

Premiile in valoare totala de 6310 lei vor fi oferite cu generozitate de firma Guitar Shop.

 

Parteneri media: revista Maximum Rock si Radio Smart Fm.

 

Juriul va fi format din oameni de muzica, promotori de muzica rock dar si artisti consacrati.

 

Vor fi acordate urmatoarele premii, in ordinea clasarii din concurs:

 

Marele Premiu - Chitara electrica Fender Highway1 Strat HSS(Made in USA) - 2650 lei

 

Premiul I - Amplificator Fender 212 DSP - 100 W - 1450 lei

 

Premiul II - DigiTech GNX3000 GeNetX Multi-Modeling Digital Guitar Workstation w/USB - 1150 lei

 

Premiul III - Chitara acustica Fender CD-60 Acustic Pack - 499 lei

 

Premiul IV - DigiTech Artist Pedal Eric Clapton Crossroads - 475 lei

 

Mentiuni - Corzi electrica Nickel Ball/Bullet End, Cabluri Tone Master 12ft, Curele chitara 2" Poly Fender Logo - 86 lei

 

Premiul de virtuozitate "Adi Manolovici" - set de metode de chitara si cd-uri

 

Regulamentul concursului este afisat pe site-ul oficial al evenimentului: www.nationaladerock.ro

post-4656-1210013343_thumb.jpg

 

Scopul acestui eveniment national este de a descoperi si promova adevarate valori chitaristice ale tarii de aceea in luna august 2008 vor fi organizate concerte pe litoral cu scopul de a promova castigatorii acestei editii alaturi de trupa Adi Manolovici Syndikate.

 

Pentru detalii suplimentare va rugam sa folositi tel 0722.62.33.32.

 

"Nationala de Rock" Team

 

www.nationaladerock.ro

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
15-21 de ani limita de varsta?

 

in tara asta majoritatea se apuca cat de cat serios de chitara pe la 18 19 ani..pana inveti sa dai cum trebe cu pana in corzi iesi din limita asta de varsta

 

in rest

 

tot :)

 

Imi pare rau ca te contrazic dar Andrei Sora, castigatorul de anul trecut avea doar 16 ani si a reusit sa ia Marele Premiu fara drept de apel !

Se poate ! Exista chitaristi talentati, iar noi pe ei vrem sa-i sprijinim.

Deja la varsta de 21 de ani se presupune ca ai destui bani sa-ti cumperi o chitara mai buna.

Scopul nostru este de a ajuta "clasa defavorizata".

Imi pare rau ca ai depasit varsta...dar te asteptam la show pe 23 mai. Si parerea ta conteaza la clasificarea dupa criteriul popularitatii concurentului la public.

Cele bune.

Link to comment
Share on other sites

15-21 de ani limita de varsta?

 

in tara asta majoritatea se apuca cat de cat serios de chitara pe la 18 19 ani..pana inveti sa dai cum trebe cu pana in corzi iesi din limita asta de varsta

 

in rest

 

tot :)

 

Intr-un fel ai dreptate... frumos ar fi, ca un asemenea concurs sa se desfasoare pe mai multe categorii de varsta...dar oricum initiativa e una foarte buna... :)

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
+ 1... :) :) stiu 4 arpegii... si daca nu-s prea treaz dar nici prea beat imi ies... :)

Suficient 1 singur arpegiu ptr a trece de capitolul "Arpegii" din cadrul preselectiei !

Dar cu restul ?

Poate mai exersezi... noi te asteptam.

Keep On Rockin' !

Link to comment
Share on other sites

Pacat ca am simulare la romana in 23... :) Oricum...is prea ocupat anul asta cu bacul vietii...Daca nu era, poate veneam ca spectator. Dar totusi poate ma bag la anu sau peste 2 ani... :) (sper sa-mi maresc pana atunci si cunostintele teoretice despre muzica, dar si cele practice, si sper sa nu se renunte la concurs :D )

 

Succes de pe acuma participantilor, si :) organizatorilor...

Link to comment
Share on other sites

Suficient 1 singur arpegiu ptr a trece de capitolul "Arpegii" din cadrul preselectiei !

Dar cu restul ?

Poate mai exersezi... noi te asteptam.

Keep On Rockin' !

 

mm... restul le-as stii... intr-o oarecare masura... doar la improvizatie nu ma pricep cine stie ce... chestia este ca singurele instrumentale pe care le stiu sunt blackmore anybody there si gilmour raise my rent :)... si nici alea prea bine... si decat sa ma fac de ras mai bine stau acas' invat pt sesiune... poate la anu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
tot respectul Adi.

vad ca treaba asta se repeta,lucru care nu poate decat sa ma bucure.

cu siguranta ne vom vedea pe acolo....finalistii de anul trecut m-au incantat...buni,dom'le,buni....inseamna ca anul asta....o sa fie "rupere".

rock on :)

Multumim Horia.

Te asteptam cu drag si anul acesta.

Pai o sa fie beton. Deja s-au inscris concurenti cu piese tari !

Keep On Rockin' !

P.S. Miercuri la ora 12 este preselectia !

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
respectele mele!!

Multumim Andrei. Daca ai ceva elevi interesati, trimite-i la Nationala ! Mai este o singura zi in care se pot inscrie pe www.nationaladerock.ro ptr preselectie.

Bafta si tie in tot ceea ce faci ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

editia asta nu cred ca se mai poate face ceva dar editia viitoare sper sa participe macar unu ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
editia asta nu cred ca se mai poate face ceva dar editia viitoare sper sa participe macar unu ...

E ok. Il asteptam la anu'. Deocamdata concurentii mai au circa 30 min. ca sa se inscrie. Maine este preselectia la ora 12 la Preoteasa...aviz amatorilor !

Keep On Rockin' !

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
Adriani, hai cu lista de finalisti, nu ne mai tzine in suspans!

Rabdare monsher,

nu va tin in suspans, upload-ul se face mai greu.

Rezultatele vor fi afisate la :

http://www.nationaladerock.ro/concurenti.html

in cursul zilei de azi.

Avem 13 candidati pe care ii puteti vedea evoluand live pe 23 mai la Preoteasa.

Mai am o surpriza ptr voi tot pe 23 mai.

Keep On Rockin' !

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
vii cu chestia aia noua de pus pe jos cu doua doze si cu otel pe 23 mai ? (cre' ca am stricat surpriza :))

Surpriza am facut-o de Ziua Barbatului si o chema Marilyn....numai ptr barbati ( pentru ca prietenii stiu D.C.! )

Am alta treaba pe 23 mai la Preoteasa.

Surprizele nu se dezvaluie....altfel nu mai sunt surprize !

Intre timp urmareste http://www.nationaladerock.ro/concurenti.html

ca sa vezi candidatii.

Link to comment
Share on other sites

Guest NationaladeRock

Comunicat de Presa

Vineri, 23 mai 2008 ora 14.00, la Casa Studentilor Bucuresti ( etaj 2) va avea loc editia a-II-a a festivalului-concurs "Nationala de Rock" organizat de Adi Manolovici Production, Bergenbier, Guitar Shop si Casa de Cultura a Studentilor Bucuresti.

 

Premiile in valoare totala de 6310 lei vor fi oferite cu generozitate de firma Guitar Shop.

 

Parteneri media: revista Maximum Rock, Radio Smart Fm si Design Forge.

 

In cadrul preselectiei din 14 mai au fost admisi 13 concurenti: http://www.nationaladerock.ro/concurenti.html

 

Pe 23 mai, incepand cu ora 14.00., pe scena salii de concerte Preoteasa ( Calea Plevnei 61, etaj 2), ei vor incerca sa se afirme si sa sensibilizeze juriul interpretand 2-3 piese (maxim 15 minute).

 

Juriul va fi format din oameni de muzica, promotori de muzica rock dar si artisti consacrati.

 

Vor fi acordate urmatoarele premii, in ordinea clasarii din concurs:

 

http://www.nationaladerock.ro/premii.html

 

Scopul acestui eveniment national este de a descoperi si promova adevarate valori chitaristice ale tarii de aceea in luna august 2008 vor fi organizate concerte pe litoral cu scopul de a promova castigatorii acestei editii alaturi de trupa Adi Manolovici Syndikate.

 

Daca doriti sa sprijiniti acest eveniment va rugam sa "dati sfoara'n tara", sa va anuntati prietenii si sa veniti la concert !

Va multumim.

 

"Nationala de Rock" Team

 

www.nationaladerock.ro

 

Link to comment
Share on other sites

Guest misanthropia

cand ma uit la ce se cere la preselectie imi aduc aminte de faze de pe youtube - credeam ca imi ies arpegii tapping, gata le fac bine...cand ma uit acolo, imi vine sa imi vand chitara si sa ma apuc din nou de ping pong. stiu ca adi coman pe care l-am cunoscut acum 2 ani a luat locu 3. cand l-am cunoscut eu el avea 5 ani de chitara parca(2006) si un repertoriu vast ca doar fusese acolo sa ne inCANTE. eu bag ca migu ore pe zi da doar de 2.5 ani si la electrica de cateva luni ca na...nu e bani. ce sa mai...domle!? domnu Adi daca nu suntem in stare macar sa fie filmarea cum trebe sa ne clatim ochii si noi cu crema rocareasca ca anu trecut nu vedeai nimic...keep on rocking dupa sesiune ca iar vin boabe la biochimie. noroc si :):)

Link to comment
Share on other sites

aah chiar nu se deranjeaza nimeni sa'mi raspunda daca este cu public concursu asta?! nu d'alta dar cred ca ar fi frumos de vazut :)

ca si anul trecut,este cu public normal.doar se acorda punctaj pt popularitate

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
si e cu intrare ceva sau e moca in scopu promovarii?! :)

Intrarea este 10 lei dar primesti o caseta cadou cu subsemnatul. Deca mai ai casetofon acasa, iti va fi utila. Au fost si ceva concursuri cu invitatii la Radio Smart Fm ( circa 20 de invitatii) si Radio 3 Net.

Asadar, va asteptam la concert incepand cu ora 14.00. ( pe cei interesati ).

Keep On Rockin' !

Edited by Adriani
Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani

Salutare,

Avem urmatorii castigatori:

Marele premiu - Andrei Manea

Locul 1 - Doru Iulian

Locul 2 - Cambir Costin

Locul 3 - Andrei Balan

Locul 4 - Diana-Paula Dudau

se va up-grada si site-ul www.nationaladerock.ro cat de curand ptr mai multe detalii.

Multumim sponsorilor printr-un mesaj:

"Keep On Rockin' "

Urmeaza turneul !

Link to comment
Share on other sites

Guest Matt
Salutare,

Avem urmatorii castigatori:

Marele premiu - Andrei Manea

Locul 1 - Doru Iulian

Locul 2 - Cambir Costin

Locul 3 - Andrei Balan

Locul 4 - Diana-Paula Dudau

se va up-grada si site-ul www.nationaladerock.ro cat de curand ptr mai multe detalii.

Multumim sponsorilor printr-un mesaj:

"Keep On Rockin' "

Urmeaza turneul !

 

O intrebare: Clip-urile pe youtube cand vor fi afisate ?:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
O intrebare: Clip-urile pe youtube cand vor fi afisate ?:)

In cateva zile le veti avea pe toate. Urmariti www.nationaladerock.ro si veti afla toate amanuntele.

Link to comment
Share on other sites

Guest misanthropia

cre ca va dati seama ca puradeii mananca chitara pe paine la scoala lu adi. daca nu toti cei mai shrederisti macar. nu-mi spune mie ca la 16 ani il iei p-alde comanel si mergi acasa cu un dinky sau fender.noi...asteptam sa treaca sesiunea sa terminam o piesa de compus sau vreun solo de scos.na..nu le poti avea pe toate.....bravo lor. bine totusi ca sunt si astfel e persoane si mai ales ca e cineva care sa le ghideze

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.