www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amp Pentru Blues/jazz/rock


Recommended Posts

Salut.Caut si eu un amp care sa-mi dea un sunet de blues/jazz/hard rock curat,de calitate, la un pret acceptabil (pana in 500 euro) si in jur de 100 W.Am auzit ca Leany sunt destul de bune pentru asa ceva,dar si de Marshall sau Fender.Sunetul nu as vrea sa fie vintage si daca se poate amp-ul sa contina si cateva efecte iar overdrive-ul sa fie destul de slab pentru a-l combina cu alt distorsion.Spuneti-mi si mie va rog parerea voastra.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Poti incerca Peavey Classic 30, care chiar daca nu are 100W, face fata cerintelor tale. De asemenea, Fender Deluxe Reverb ar mai fi o idee de luat in considerare.

Link to comment
Share on other sites

Salut.Caut si eu un amp care sa-mi dea un sunet de blues/jazz/hard rock curat,de calitate, la un pret acceptabil (pana in 500 euro) si in jur de 100 W.Am auzit ca Leany sunt destul de bune pentru asa ceva,dar si de Marshall sau Fender.Sunetul nu as vrea sa fie vintage si daca se poate amp-ul sa contina si cateva efecte iar overdrive-ul sa fie destul de slab pentru a-l combina cu alt distorsion.Spuneti-mi si mie va rog parerea voastra.

 

 

nu vrei vintage da vrei bluz? :) din lv-ul meu am reusit sa scot niste tonuri ok cu un distors in fata la crunch, dar probabil mergi mai bine pe un amp mai specializat pt ce vrei, probabil chiar ceva micut pe lampi (sau ceva marisor pe lampi - valveking)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.