www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Queensryche La Bucuresti


Doctor X
 Share

Recommended Posts

Malexe, ºtii ce-i nasol? Cã n-au venit la timp, bre. :)

Cum ar fi fost sã fi ajuns prin Românica prin nouãjdoi aºa, când eram în putere? ªi noi ºi ei. În plus exista încã DeGarmo (o pierdere imensã pentru Queensryche, parerea mea...).

Sã vedem acuma cât îi țin bojocii pe alde Dickinson, Halford ºi Tate, cã în privința show-ului nu-mi fac probleme. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ceva recenzii?

Eu am fost euforic :) , cu toate problemele de organizare, asa ca s-ar putea sa fiu subiectiv...

 

Later: Stiu sigur ca au fost prezenti Bumbacu', Rares, Calin si Felix.

 

Latest: Daca Bumbacu' a plecat dupa Mindcrime 1, crezand ca urmeaza Mindcrime 2, a luat o maaaare teapa! :) Dupa trei piese au dat-o in Empire!!!

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

Pana pe la a 4-a piesa,cand sunetistul a gasit o pozitie mai buna la EQ-ul pe general,chitarile au sunat cam subtire,ceea ce ma face sa cred ca au avut (si) canale de linie din procesor.Dupa aia au fost OK.Multora nu le-a placut sunetul de aseara,mie ,insa,mi se pare ca a fost emulat bine soundul celor 3 albume prezentate cu diferentele de productie intre ele.Pe ansamblu,acesta a fost unul din concertele care mi-au placut cel mai mult din cate am vazut.I-am mai vazut pe Queensryche in '91,si atunci au fost IMPECABILI,la Monsters of Rock,in deschidere la AC/DC,(in pauza dintre ei s-au scalambait Motley Crue si Metallica).M-a enervat si pe mine ca au inceput cu o ora sau mai mult mai tarziu,mai ales ca am venit direct,impreuna cu Adi Tetrade, de la un concert din Targu Mures,si am lasat ,masinile pline de scule pe acolo,in loc sa mergem sa descarcam intai.Cum zicea si Tetrade, ne-am trezit intorsi in timp,in '90 sau asa ceva,fiindca ne cunosteam cu jumate din spectatorii dela concert :) Dintre colegii nostrii de forum,m-am mai intalnit cu @malex

Link to comment
Share on other sites

fratilor, exemplu de PROFESIONALISM cum n-ati vazut.... daca Tate n-a sunat bine primele doua-trei piese, dupa aia a RUPT!

io unu m-am dat pe spate ... au fost piese care au sunat ca pe album ... si unde, la arenele romane...........c'mon

 

ME-SE-RI-E :) 200%

 

 

abia atept restu' ce va sa vina.... Def, Whitesanke, Judas, Metalica (la astia-s reticent), Maiden (care cred ca va fi un MARE show) ... si inca ma oftic la ma McLaughlin n-am ajuns..............

 

 

PS Rares, sa mor io, inainte de cantare, cand ma uitam la fetele oamenilor, parca erau tot aia de dinainte de la Iris, Rosu si Negru, Compact... si alte alea, da' parca mai batrani.... parca-i cunosteam pe toti.................. great remembers, fuc*in' times..................

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Guest Calin

Cu digital sau analog ( eterna discutie! ) Queensryche suna la fel, adica perfect! Pana si PA-ul lui Misu Cernea a sunat cum, poate nici el nu a crezut vreodata.

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi fie iertat ca ma bag si eu in vorba asa tarziu pe tema asta, dar imediat dupa Queensryche am plecat din Bucuresti iar pe 5 si 6 iulie am fost la Kavarna la Kaliakra Rockfest.

Imi pare bine ca s-a adus vorba despre sunet, si imi permit si eu cu urechea mea de lemn sa-mi spun parerea.

1. Premierul prea tare

2. Basul aproape inexistent

3. Chitarile incalecate una peste alta bazaind ca niste muste

Noroc ca vocea a sunat decent de la inceput si foarte bine spre final cand toate lucrurile s-au aranjat cat de cat. Adica ultima jumatate de ora a sunat foarte bine.

Din pacate nu este primul concert mare al unei trupe mari stricat de sonorizarea de la arenele romane. Nu am nimic personal nici cu domnul Cernea, nici cu sfinxexperience, nu cunosc pe nimeni de acolo si habar nu am cu ce se ocupa, dar daca au pretentii de profesionalism ar trebuie sa invete sa faca sunet.

Numai bine si multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.