www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutooor Fratilor Urgent


Recommended Posts

Chitara se vrea a fii un GIBSON CUSTOM HISTORIC 68...

Am fost intrebat si de cineva din timisoara cred eu despre aceeasi chitara...

evident este un fals la o simpla privire:

 

seria indica un standard 2005

inlayurile sunt de ris

butoanele de tonuri volum nu corespund unui reissue 68

reissue 68 se vinde de nou cu certificat,toc custom shop

plasicul chicios ce se vrea sigiliu pe doze nu are ce cauta pe gibson usa

forma gitului si aliniamentul capului si al punctelor XXX sunt total aiurea

uploadez si niste poze comparative cu un original

apropo vind eu un biet GIBSON USA STANDARD

post-2355-1206456045_thumb.jpg

post-2355-1206456055_thumb.jpg

post-2355-1206456062_thumb.jpg

post-2355-1206456072_thumb.jpg

post-2355-1206456078_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest cretz

sal ..nush de ce sunteti atat de speriati de moldoveni..in fine..eu am folosite acest site moldovenesc si va marturisesc ca la 2 zile m'am teleportat in chisinau ... si vroiam sa cumpar chiar chitara pe care face-ti voi atata dezbatere..in fine nu am avut destui bani asa ca am ales o alta chitara tot de pe acelasi site , un SX made in italy ...e o copie foarte reusita de gibson less paul ... am dat 4500 lei moldovenesti asta ar veni in jur de 1030 RON pe ea.. am fost la o scoala de muzica in chisinau unde am probat-o ..si sincer fartilor ..."m-am indragostit" e o diferenta intre un epiphone si ce am eu...suna cu mult mai bine ...chitara desi am luat-o la mana a 2-a e nou nouta ..nu are nici un fel de zgarietura , la jack si doze avea inca resturi de la ambalajul de nylon , cablul de 10 m original si el ,era dotata cu set de corzi gibson jaz de 0,9 noi ... suna impecabil, a lasat omu si la pret...in romania nu cumparam o astfel de chitara la pretul asta...iar daca as fi gasit una la pretul asta cu siguranta era teapa..mai tepari suntem noi romanii decat moldovenii ... in fine sfatul meu e ca sa va convingeti voi ..mergeti vedeti intai despre ce e vb si apoi postati pe forum nemultumiri sau eventuale sfaturi. A .. binenteles ca deacum o sa'mi fac cumparaturile de la moldoveni..deja mi'am facut ceva relatii acolo... am gasit un boss G 300 cu 120 $ ori in romania nu'mi iau nici macar un zom din ala mic cu 2 pedale la banii astia. Va marturisesc ca mi'au tremurat chilotii cand m-am intors la vama , dar nu la moldoveni ci la roamani cand m'au intrebat daca am acte pe ea...doar le'am spus ca e instrumentul meu cu care cant si nu umblu cu actele la el si m'au lasat sa trec ....in fine astea fiind spuse , v-am lasat cu bine ..spor la repetitii concerte ,ce mai aveti voi si numai afaceri bune ..bft...

post-6993-1207809592_thumb.jpg

Edited by cretz
Link to comment
Share on other sites

Guest cretz
o chitara sx pe ebay e 110$ noua. te costa transport 100$ si tot nu ajungi cu ea la 1000 ron. deci asadar si in concluzie nu ai luat-o prea ieftin. si nu e peste epiphone... poate peste stagg, dar nu peste epi lp standard.

 

 

da-mi si mie linkul ..unde ai vzt sx cu 110 $...

Edited by cretz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.