www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Maneta Rupta In Floyd


Mosh Craciun
 Share

Recommended Posts

da de'unde...intra bine acolo...si nu se scoate fff usor..

.am tras de maneta ca sa vad cum ii is arcurile.ca am dat floydu jos si l-am curatat...pffff acu.gasesc undeva sa cumpar maneta.?...de scos...o scot eu cumva de-acolo

Edited by steve morse
Link to comment
Share on other sites

eeee...poate am si eu o parte de vina..am apasat maneta fara corzile puse...bine..am mai facut asa ceva..dar niciodata nu mi s-a rupt...o sa am mai multa grija pe viitor.acum urmeaza sa-mi gasesc o maneta..stie cineva ceva? sau incerc la mica publicitate?

 

ce ibanez? ce serie?

thx

S 540 Custom Made made in Japan

 

http://www.musiciansfriend.com/product/Iba...mp;src=3SOSWXXA ceva de genu am rupt... fuck..sper sa gasesc cat mai repede o maneta ca am obiceiu sa o folosesc destul de mult...

Link to comment
Share on other sites

pff.... incearca cu un magnet.... sau intoarce chitara si loveste usor, poate cade

 

ps: ai tras putin de ea de s-a rupt nu ? :)

 

Mai frate, far suparare te rog mult, dar am si eu o curiozitate. Cum poti sa-ti dai cu parerea (si inca de mai multe ori) intr-o chestiune asa de grava si de care nu ai habar cu ce se mananca.

Link to comment
Share on other sites

Si omul saracul s-a abtinut sa nu spuna marca.... :) Bine ca n-ai incerci cu o masina de gaurit... cu un burghiu fin, viteza mica... ii faci o gaurica si apoi opresti masina ( poate reusesti sa blochezi burguil) dupa care incerci sa extragi - fara suparare, hades - ca dracu il lua pe nenea floyd, pardon low-edge sau cum se numeste.

 

Nasol moment. Acu' nu-ti ramane decat sa-ti iei o chitara. :)

Link to comment
Share on other sites

naspa...si io am rupt una de jackson acu vro 5 ani...da mi-am facut alta...chestia era ca asta a cedat pt ca era ruginita, ca asa am luat-o, si nu era cea originala. cea originala cred ca o mai am in casa pe undeva...eu nu o foloseam ca "juca" in "gaurica"

@hades...serios man fara suparare dar de atatea ori am citit "sfaturi" din partea ta...daca nu esti in tema, sau nu te pricepi sau mai stiu eu ce...silence is gold...ca asa doar a vorbi de dragu de a vorbi...

Link to comment
Share on other sites

:) noah ma.. acu` nu sariti asa pe mine, am dato`n bara cu "sfaturile" astea piperate dar nu se va mai intampla :) promit :)

 

eh stai ma linistit ca toti o dam in bara.uite domnul pagubit de maneta a dat si el ceva in "bara" :()

si cat despre alte comentarii,parerea mea:am mai auzit persoane care refuzau sa se urce in avion sa faca o calatorie de afaceri importanta doar pt ca aeronava era boeing 737 si auzisera doar de accidente in care erau implicate doar aparate de acest tip.lor le urez "spor la suit in avioane boeing"

domle.mare drac s-a rupt bara aia.iei alta si gata.

Link to comment
Share on other sites

naspa...si io am rupt una de jackson acu vro 5 ani...da mi-am facut alta...chestia era ca asta a cedat pt ca era ruginita, ca asa am luat-o, si nu era cea originala. cea originala cred ca o mai am in casa pe undeva...eu nu o foloseam ca "juca" in "gaurica"

@hades...serios man fara suparare dar de atatea ori am citit "sfaturi" din partea ta...daca nu esti in tema, sau nu te pricepi sau mai stiu eu ce...silence is gold...ca asa doar a vorbi de dragu de a vorbi...

mai ai maneta originala ? :) dau un suc : :)

 

Si omul saracul s-a abtinut sa nu spuna marca.... B) Bine ca n-ai incerci cu o masina de gaurit... cu un burghiu fin, viteza mica... ii faci o gaurica si apoi opresti masina ( poate reusesti sa blochezi burguil) dupa care incerci sa extragi - fara suparare, hades - ca dracu il lua pe nenea floyd, pardon low-edge sau cum se numeste.

 

Nasol moment. Acu' nu-ti ramane decat sa-ti iei o chitara. :(

 

daca ma luam dupa el cu o masina de gaurit... cu un burghiu fin, viteza mica... ii faci o gaurica si apoi opresti masina ( poate reusesti sa blochezi burguil) dupa care incerci sa extragi.... =)) eram la mica publicitate cu caut floyd ...sau chitara ;)) asa..caut numai maneta;)) (hai ca glumim, dar sa nu mai dai astfel de sfaturi ca poate unu se ia dupa sfatu tau...) :)

 

Mai frate, far suparare te rog mult, dar am si eu o curiozitate. Cum poti sa-ti dai cu parerea (si inca de mai multe ori) intr-o chestiune asa de grava si de care nu ai habar cu ce se mananca.

 

oricum ii mai buna varianta decat cu o masina de gaurit... cu un burghiu fin, viteza mica... ii faci o gaurica si apoi opresti masina ( poate reusesti sa blochezi burguil) dupa care incerci sa extragi =))))

Link to comment
Share on other sites

mai ai maneta originala ? :) dau un suc : :)

 

 

 

daca ma luam dupa el cu o masina de gaurit... cu un burghiu fin, viteza mica... ii faci o gaurica si apoi opresti masina ( poate reusesti sa blochezi burguil) dupa care incerci sa extragi.... =)) eram la mica publicitate cu caut floyd ...sau chitara :() asa..caut numai maneta;)) (hai ca glumim, dar sa nu mai dai astfel de sfaturi ca poate unu se ia dupa sfatu tau...) :)

 

 

 

oricum ii mai buna varianta decat cu o masina de gaurit... cu un burghiu fin, viteza mica... ii faci o gaurica si apoi opresti masina ( poate reusesti sa blochezi burguil) dupa care incerci sa extragi =))))

 

Oricine ar fi avut de-a face cat de cat cu un tremolo Ibanez ti-ar fi spus sa intorci chitara invers si sa scoti surubul...

Din fericire ai gasit singur solutia corecta, ca daca asteptai dupa noi ... mai mai faceai o "gaurica" cu un "burguil".

Forumurile astea trebuie sa fie enciclopedii de sfaturi pertinente. Daca necunoscatorii se aglomereaza cu tot felul de fantezii numai de dragul de a posta ceva, ce mai intelege un cititor incepator, si cum mai discerne intre cele proaste si cele bune?

 

@Hades : nu te supara dar tot ieri am mai vazut niste "super sfaturi" de-ale tale fara nici o legatura cu realitatea, nu mai tin minte in ce alt topic.

Hai ca acum am vazut: in topicul cu super LesPaul-ul din Moldova cu 350Euro, nou nout, proaspat cu serie si inscriptie Made in USAi

B)

Edited by dgeekoo
Link to comment
Share on other sites

daca ma luam dupa el cu o masina de gaurit... cu un burghiu fin, viteza mica... ii faci o gaurica si apoi opresti masina ( poate reusesti sa blochezi burguil) dupa care incerci sa extragi.... =)) eram la mica publicitate cu caut floyd ...sau chitara :)) asa..caut numai maneta;)) (hai ca glumim, dar sa nu mai dai astfel de sfaturi ca poate unu se ia dupa sfatu tau...) :)

[/i]

 

Nu fii asa de sigur...si mie mi s-a rupt odata tremolo-ul si o ramas o bucata in bridge...am demontat bridge-ul si l-a dus tata la un prieten de-al lui(banuiesc ca era lacatus sau ceva de genu) si cu masina de gaurit a scos bucata aia ramasa inauntru...apoi a refacut filetu, si mi-a facut un tremolo bar nou din inox...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Nu fii asa de sigur...si mie mi s-a rupt odata tremolo-ul si o ramas o bucata in bridge...am demontat bridge-ul si l-a dus tata la un prieten de-al lui(banuiesc ca era lacatus sau ceva de genu) si cu masina de gaurit a scos bucata aia ramasa inauntru...apoi a refacut filetu, si mi-a facut un tremolo bar nou din inox...

 

:)

 

mda...dar la mine nu ii cu filet :)

Link to comment
Share on other sites

mda...dar la mine nu ii cu filet :)

 

Tocmai de asta nu-mi place sa ma bag in seama pe RGC, si de aceea ma bag doar prin chestii prin care am mai trecut... asa de desteapta e lumea de azi, incat degeaba incerci sa o ajuti...imediat primesti un semn de genu " :) ", poate si o injuratura. Eu nu am zis sa faci asa cum s-a facut cu chitara mea...din partea mea poti sa-ti tragi gauri si in chitara pana cand arata ca branza elvetiana, putin imi pasa...eu am incercat doar sa explic ca nu e imposibil sa rezolvi treaba cu burghiul, adica daca folosesti burghiul nu inseamna neaparat ca iti si belesti chitara...eu am zis doar ce s-a intamplat cu chitara mea... sper sa-ti faci rost de un tremolo bar nou si sa ai mai mult noroc cu el...

Link to comment
Share on other sites

corect,dar vezi si tu ca ei vorbesc din "experienta"

 

cu o masina de gaurit... cu un burghiu fin, viteza mica... ii faci o gaurica si apoi opresti masina ( poate reusesti sa blochezi burguil) dupa care incerci sa extragi :):) cand imi aduc aminte de ''textu'' asta, ma kc pe mine de ras :):(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.