www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Scule Aduse Din Afara


Guest omuletzu verde
 Share

Recommended Posts

Guest omuletzu verde

cine aduce scule aduse din afara...ma intereseaza in mod deosebit o chitara dean...si peste cateva luni vreo 2 creed vreau sa mi-o iau...asa k vreau sa aflu cine aduce scule si nu la preturile umflate de pe thomann.... :):)

Link to comment
Share on other sites

Tu la ce siteuri te referi? Daca te referi la cele din U.S.A. te aflii intr-o grava eroare. La acestea pretul este mai mic, este in USD, dar trebuie sa platesti transport, comision, vama. Fa un calcul. Daca te referi la Europa, atunci da-ne si noua niste linkuri cu siteuri ieftine ca sa nu mai cumparam ca prostii la preturi umflate. :)

 

 

Lumea cumpara de la Thomann tocmai ca au cele mai mici preturi din Europa (in general). Sunt multe anunturi pe acest site legate de intermedieri produse/scule/instrumente muzicale. Apeleaza cu incredere la persoanele care au primit mai multe recomandari de la userii acestui site. :)

 

Spor la cumparaturi! :)

Link to comment
Share on other sites

nu mai sunt in franta...site-uri q preturi mai mici dekt pe thomann...vreau sa aflu toate sursele de chitare dean pe care le gasesc in romania...va rog mult

 

de exemplu de pe site-ul asta aduce cineva ceva? http://www.plugsquare.com/

 

dude, compara pretzurile astea:

http://www.thomann.de/de/epiphone_les_paul...ry_sunburst.htm

http://www.plugsquare.com/fr/fr/world-572/...age-chrome.html

 

no, amu zi tu care are pretzu umflat???

 

p.s. si nu e singuru exmeplu...

Link to comment
Share on other sites

bai, du-te si ia-o din magazin de la music123, vii cu ea in avion si nu platesti vama, iesi cel mai ieftin. in plus, s-ar putea sa te mai acomodezi si tu cu chestiile comerciale, per ansamblu, iesi pe plus.

a, si daca tot ai gasit tu site-urile care nu vand asa umflat ca pe thomann, poate pui de o afacere, si iesi si mai pe plus. (bine, asta daca ai buletin si minim 18 ani)

Link to comment
Share on other sites

De ce nu va uitati pe site, in loc sa va certati.. :

 

http://www.thomann.de/gb/helpdesk_shipping.html?country=rom

 

Si pentru o pana platesti 30 Euro de transport

 

Preturile de la Thoman sint referinta prin vestul Europei, cind cauti o scula te uiti intii la ei sa vezi cit costa. In schimb confirm ca din cind in cind gasesti cite un articol mai ieftin pe situri frantuzesti, dar e rar...majoritatea se alineaza pe Thoman, ceea ce este deja greu fiind diferenta de TVA de ~5% ntre Franta si Germania.

Link to comment
Share on other sites

mai oameni...voi la 7 si ceva n-aveti somn...? :) io dormeam pluta la ora aia... :(

nu merita sa iei de pe Thomann decat daca apelezi la vreo firma sau cunostinta care aduce de-acolo...mai nou firmele nici nu mai percep comision pentru comenzi, deci platesti exact cat scrie pe site...nu mai esti nevoit sa platesti transportu' ala de 30 de euro :)

si ma gandesc ca nimeni nu-i atat de :) incat sa-si ia corzi de pe Thomann...chiar daca nu plateste comision.avem si noi aici pe toate gardurile...

Link to comment
Share on other sites

Guest MCMUSIC
pai eu sunt, adica tocmai am comandat 20 seturi de corzi ghs, 3 euro bucata, la pretul de pe thoman plus 20 ron curierul. ia fa un calcul, nu merita?

Sunt curios ce model GHS ai cumparat de pe Thomann cu 3 Euro setul! Cel mai iefin este GHS GBL 3.35 Euro, probabil asta e setul tau.

La noi costa intradevar, 20 RON setul, daca nu ma insel. Pe de alta parte merita sa investesti aprox 70 Euro in avans? Adica schimband setul de corzi saptamanal( putin probabil pentru marea majoritate ) se justifica? Poate gresesc, mie imi pare o investitie proasta...S-ar putea sa gresesc.

 

http://www.guitarcenter.com/GHS-GBL-Boomer...720-i1122172.gc

 

Asta e pretul in State, fara taxe, adica cumva fara TVA ( cum spunem noi ).

Edited by MCMUSIC
Link to comment
Share on other sites

da, e 3.35 euro, nu 3...oricum, nu face asa mare diferenta

eu nu le schimb saptamanal, le schimb cand se uzeaza, in functie de cat de des cant. dar fac o data o investitie din asta si un an sau mai mult nu mai am treaba...pt 4 sau 5 chitari le iau

Link to comment
Share on other sites

Am cerut eu o estimare mai demult la ei (tot de pe Musician's Friend), si a reiesit ca am de plata in total cam 70% peste pretul produselor. Nu am mers mai departe (adica nu am comandat).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pt cei care sunt inca interesati, eu pot sa aduc din USA www.guitarcente.com aparatura si instrumente de orice fel.

Am adus pt majoritatea numelor mari de pe scena romaneasca ei pot confirma seriozitatea mea (Lurentiu Duta, David Deejay, Tibi Scobiola, NO7, Claudia Cream, Doni, Giulia, Annes, Gabriel Huiban, etc.)

Un mic exemplu: Doni a ramas cu 5000ron in buzunar pt ca a luat de la mine si nu de pe Thomann,

dar e la fel de adevarat ca nu pot da preturi ff bune la orice, SSL e mai eftin pe Thomann asta ca un mic exemplu.

Ideea e ca merita incercat(spun eu)

De asemeni cei care imi aduc comenzi au si ei partea lor.

axyandru@yahoo.com pt estimate.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.