www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Bibi, se vede treaba ca ar cam fi cazut sa-ti gasesc inca o porecla...Ne mai gandim care sa fie aia :) Frumoasa piesa, atmosferica, insa cam monotona...Pare mai mult un experiment decat o melodie de sine statatoare.Asa sa fie?Ascultand-o, eram cu sufletul la gura sa aflu ce mai urmeaza;o schimbare de ritm?un alt efect?Eh, poate la versiunea a doua! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Baumwolle

Nope, Hix, nu esti tu Bibi, se stie el... Invata sa folosesti si efecte peste inregistrare(atat la voce si la chitara).Un reverb ar merge frumos peste amandoua.Experimenteaza. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

misto atmosfera .. bv arosulescu , ca de obicei calitatea este buna muzical :) , fan ciuc ? :)

 

 

ce e aia ciuc? ma tu esti cu urechea pe mine mereu

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

pai nah m`ai obligat sa t ascult :) prin cantat , "ciuc inca una si ma duc " reclama :)

 

 

excelent... ce idiot sunt eu fac gluma si tot eu nu ma prind :(:)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca nu am postat varianta ceva mai lunga dar tot neterminata de la un catecel din care lipseste cu desavarsire chitara ...

 

Va urmaresc pe toti .. nu am murit ... va ascult si ma minunez de ce aud ... simt cum cresteti (ma refer la userii mai vechi ai forumului) ... iar de ce noi ce sa mai zic .. jos palaria.

 

Hai .. nu mai leneviti .. gata sesiunea ...

michel2233_OVER_THE_TREE.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Spyked, imi place!Vreau si varianta intreaga, nu "just the intro"...

 

Arosulescu, mi-au placu castagnetele alea(sper ca le-am nimerit) la nebunie!Si finalul e foarte reusit...direstraitish asa... :)...Felicitarile mele!

 

Michel...superb!Aproape ca m-ai facut sa iau ursuletii la balet :) Zici ca e neterminata?...Daca asta suna asa de misto, nu indraznesc sa ma intreb cum va fi varianta finala :(:)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

ca să mă revanşez, pun melodia asta, nu de alta dar după vinuleţ şi whiskey albastru mergea şi o băutură mai răcoritoare (deh... mai inspirat n-am fost). am lăsat un loc pe la strofa a doua pentru un instrument (muzicuţă/clapă/chitară), deci vă provoc să umpleţi golul ăla. :) enjoy.

spyked_pepsi_blues.mp3

Link to comment
Share on other sites

Vad ca nu vrea nimeni sa inaugureze o noua pagina de istorie a RGC ...

As vrea sa reamintesc de Stefan care a avut ideea sa deschida un astfel de topic, unde, daca nu ma insel, am postat si eu prima data cand m-am inscris pe acest forum. Asa cum v-am cam obisnuit sau plictisit, ma rog, o sa postez o piesa de jazz, un swing ... este una din primele 3 sau 4 piese facute de mine in acest stil cu ceva destui de multi ani in urma. Va place sau nu ... astept sa dati viata acestui topic si sa-mi gadilati in continuare urechile cu piesele voastre minunate.

nice imi place

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Cred ca nu am postat varianta ceva mai lunga dar tot neterminata de la un catecel din care lipseste cu desavarsire chitara ...

:)

 

PS De ce ... tristetea asta [in cintec] pe care o citesc printre rinduri?

Edited by leo2pop
Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

niste cantece! (vesele) .. :)

Ok!

...iata unul vesel! [zic eu] Si va propun sa puneti voi, cei care vreti, cu ce instrumente vreti, chiar si voce [de ce nu] strofe si refrene la cintecul asta. Nu vreau sa fac concurenta "duelului...", e doar o propunere - asa de duminica.

Succes! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest andreistoica

riffuri.mp3am inregistrat si eu niste riffuri cunoscute... calitatea e cam proasta (sunt facute cu un microfon pus langa amp :) ) ziceti-mi unde mai trebuie lucrat.

 

P.S.: Cant la chitara de vreo 2 ani (acustica si electrica), pe electrica de jumatate de an

Link to comment
Share on other sites

Frumos lucrat Stefan. Felicitari! S-ar parea ca esti indragostit.. :) ca m-a dus cata pe val. I-mi place si ARosulescu dar din pacate nu pot sa ascult tot ce puneti ca am limita de download pe proxy. In wikend am scornit si eu ceva. Sper sa intre si astept pareri. :)

Empty_soul.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

na .. inca una si ma duc ;)

Tiiiiii..... :) Tu chiar nu stii ce cinti? Nu e Lee Ritenour, ci este The Rippingtons din 1993, albumul Live in L.A., piesa Morocco - intr-o alta interpretare, aranjare, orchestrare... uuffff!!!! :)

Acum incearc-o si pe asta: :(:) in aceiasi interpretare, aranjare, orchestrare. B)

Edited by leo2pop
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.