www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

track 11

 

track 10

 

.track 9

Gata acum am inseles cum merge.....sper ca ivi place ....toate chitare si bass sunt facute de mine...pentru orce comment...intrebare sau injuratura puteti me gasiti pe yahoo messenger id meu este ladolcevitadicorrado .... imi pare rau ca nu scriu bine in romana ve rog spunetemi unde gresesc asa invaz mai repede ciao ciao

lam pus pe telefon ..piesa ta...nu iti cer daca faci la fel cu mp3 mei...dar sper ca le descarci...ciao

 

Superb. 5 stele :) Bv omule :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

salut cine zicea ca am parasit barca asta??// am fost foarte ocupat avand in vedere repetitiile de la ora 8 dimineata cu trupa seven cu care am bifat aproape toate festivalurile de rock din tara ... fapt pt care sunt tare bucuros dar ... inchis sezonul cantarilor o sa am mai mult timp pt voi ... mai ales ca am observat ca am cativa fani aici daca ii pot numi asa . Am constatat pe de alta parte cu mare mahnire ca sunteti doi trei care mi-ati adresat cele mai urate vorbe pe care le-am citit eu vreodata despre mine sa fim sanatosi... nu vreau sa devin antipatic nimanui dar cred ca in asemenea situatii admini ar trebui sa fie foarte categorici cu cei ce jicnesc fara de motiv o persoana despre care nu stiu absolut nimic... sa le fie rusine... ok an un nou album pt voi ... iata prima piesa

 

se pare ca nu se poate

 

revin

Link to comment
Share on other sites

....toate chitare si bass sunt facute de mine...pentru orce comment...intrebare sau injuratura puteti me gasiti .... imi pare rau ca nu scriu bine in romana ve rog spunetemi unde gresesc asa invaz mai repede ciao ciao

lam pus pe telefon ..piesa ta...nu iti cer daca faci la fel cu mp3 mei...dar sper ca le descarci...ciao

 

nene. da' le zice dement nenea asta cu scandura :( anyway, lasando orice urma de inocenta joke la o parte, track 4 este (maybe) la migliorissima B) bucata ascultata de urechili meli p-acest forum, m-a uns la corason... pacat ca nu am telefon hotz sa o pun acolo... keep on tzinand-o tot ashe, nene italianule!bafta multa! :)

:)

 

salut cine zicea ca am parasit barca asta??// ok an un nou album pt voi ... iata prima piesa

 

se pare ca nu se poate

 

revin

welcome back andrei...! ;) asteptam noi sunete cu tine... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

nene. da' le zice dement nenea asta cu scandura :) anyway, lasando orice urma de inocenta joke la o parte, track 4 este (maybe) la migliorissima :( bucata ascultata de urechili meli p-acest forum, m-a uns la corason... pacat ca nu am telefon hotz sa o pun acolo... keep on tzinand-o tot ashe, nene italianule!bafta multa! :)

 

 

merci mult, dar eu pot sa fiu nepotul tau. am cu cinci ani mai putin decat tine. :) oricum, multumesc mult pentru cuvintele frumoase si HAIOASE.

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

corraxe fratzica, esti meserias rau de tot!!! efectele cu ce-s facute daca nu-s prea curios?! :)

 

buna nici un secrete ...folosesc un digitech 2120 atat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

poftiti...

Poftim!

That's the spirit!!!

:)

PS: Misto! Pacat ca n-ai pus si un bass* [pe ici pe colo].

 

*pune pitch-ul de la procesor la -12 si fa-i si o linie de bass.

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

.....sper ca ivi place ....toate chitare si bass sunt facute de mine

Ei bine Corraxe - un adevarat tur de forta!

Am ascultat albumul tau cu mare atentie si pot sa-ti spun concluziile mele:

:) Sunetul bun, cintat curat, interpretarea perfecta, inregistrarea buna - clar - foarte misto!!!

:) Din pacate nu am retinut nimic din cintecele tale - le lipseste consistenta, mesajul si linia melodica. Densitatea prea mare. Nu ca asta ar fi un lucru rau!

 

As fi preferat sa ascult niste inregistrari mai putin bune si impleticite pe alocuri din care sa reiasa ceva, o urma cit de mica de mesaj. Si nu ca nu ai avea linii melodice, dar sint subtiri. Foarte subtiri. Esti prea direct in exprimare, nu lasi loc nici un pic ascultatorului sa mai si gindeasca - dai totul de gata pe tava. Subtilitatea lipseste cu desavirsire...

 

Uite prin comparatie cu cintecul lui arosulescu [o aiureala], cintecele tale [toate cele 11] mi-au spus tot atit de mult cit un singur cintec, al lui Andrei. Care chiar daca nu e perfect si nu e terminat [cred!] - spune ceva si ma invita pe mine ascultatorul sa-mi folosesc creierul. Spun lucrurile astea, evident, din punctul meu de vedere, pentru ca imi dau seama ca esti un perfectionist si intelegi unde vreau sa bat [ceea ce vreau sa-ti spun].

 

Am senzatia intilnirii cu o fata frumoasa, perfecta - care cind deschide gura.... imi vine sa o rup la fuga! Dar totusi o voi "intilni". Sper sa intelegi ceea ce vreau sa spun.

 

Cintecul 8 mi-a placut putin mai mult decit celelalte. [Care, culmea!... la ora asta vad ca e cel mai putin download-at]

 

Dar pina la urma gusturile nu se discuta.

Ne-ai cerut o parere - si eu mi-am spus-o.

 

Te mai asteptam cu alte cintece!

 

Succes!

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

Stiu ca mai e pana la urari si colinde, dar un gand bun nu strica niciodata...

 

...asa ca... sa va fie buzunarul plin de bunatati, sa aveti sanatate cat cuprinde si tot binele din lume sa va fie in tot si in toate!

 

(in orice moment)

 

 

superb.

mai vrem, credeam ca ne-ai parasit :)

 

superb.

mai vrem, credeam ca ne-ai parasit :)

 

nu am niciun comentariu.

esti profesionist.

bravo, imi place tot mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

leo2 pop e putin subiectiv... nu ai nimic de invatat de la mine ... poate invers . Acum ca ti-am ascultat si eu piesele mai cu atentie vreau doar sa iti sugerez sa incerci sa te debarasezi treptat de pentatonie si ... gama de blues in general... ai niste pasaje pe care le-ai pute trata modal si ar fi foarte misto.... in rest ... esti dus ...

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.