www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitarherogame ...viitorul Sumbru


karpi
 Share

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Wierdguy

that`s the way it`s gonna be. O sa inceapa sa se mai faca muzica atunci cand o sa ramana fara cantece de pus in joculet. I pity the fool that starts himself a cyber-band.

Link to comment
Share on other sites

Guest stangaciu

Mi se pare o prostie sa dai 129(in cel mai bun caz) de dolari/euro ca sa ai o chitara cu 5 butoane. Mai bine dai aceiasi bani pe o hora si canti pe toate 144 de "butoane". Si sa iti mai si pierzi noptile inchipuindu-ti ca esti la fel de bun ca Slash doar pentru ca poti sa apesi pe o tasta in acelasi timp cu o luminita e de-a dreptul exagerat.

 

E noua metoda de dresat copii(si nu numai). Exact ca si cainii lui Pavlov. Vezi luminita galbena, misti degetul aratator. Acum usor exagerat, poate vedem peste cativa ani lumea la semafor tinand "acorduri" pe volan, ca doar e aprins beculetul rosu...

Link to comment
Share on other sites

Guest chitaristul_innascut
Acum usor exagerat, poate vedem peste cativa ani lumea la semafor tinand "acorduri" pe volan, ca doar e aprins beculetul rosu...

 

:) :) :)

 

e cu totul altceva sa apesi pe niste corzi pe diferite intervale ... sunt de parere cu stangaciu' ... mare prostie facuta degeaba :(

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

mai bine ai da banii pe o chitara adevarata :)

Link to comment
Share on other sites

Fiecare da banii pe ce vrea si cum vrea si cum crede ca ii este folositor. Dar incerc sa cred ca cine vrea cu adevarat sa cante la un instrument muzical o va face, va invata, restul e distractie digitala si cyberspace.

 

Sincer nu stiu ce bucurie, emulatie (?), satisfactie poti avea din a apasa pe cateva butonase si sa "canti" the trooper, se compara cu interpretarea pe o chitara adevarata? Nici pomeneala.

 

Adevarat e ca suntem din ce in ce mai mult inconjurati de simulari, inlocuitori, de gust de...identic natural s.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Totusi exista si efecte pozitive. Oameni care in mod normal nu asculta muzica rock dau cu nasul de ea in forma asta "light". Poate cineva chiar se apuca sa cante la chitara dupa ce se joaca asa ceva.

 

Mie imi plac simulatoarele de zbor, tocmai pentru ca stiu ca nu am sa ajung cu siguranta pilot militar. :)

Asta nu inseamna ca pilotii adevarati ar trebui sa se supere ingrozitor pe cei care au facut jocurile IL-2 Sturmovik sau CFS.

Parerea mea!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

totusi...cred ca e o diferenta mare intre a invata sa canti la chitara si a face zboruri cu un aparat la care daca gresesti un buton intri in picaj. + ca la chitara nu trebuie sa te obijnuiesti cu senzatia de 3-5G...

Edited by Wierdguy
Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
totusi...cred ca e o diferenta mare intre a invata sa canti la chitara si a face zboruri cu un aparat la care daca gresesti un buton intri in picaj. + ca la chitara nu trebuie sa te obijnuiesti cu senzatia de 3-5G...

Ai luat-o prea ad literam. :)

 

Totusi GuitarHero e un joc si trebuie luat ca atare zic eu.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
vizioneaza toate linkurile , nu e vornba numai de joc ...se fac tot felul de jocuri mega concursuri TV, spectacole , in baruri canta din astia ...etc

Le-am vazut.

Stiam de GH de mai mult timp.

Imi mentin opinia: Un fu*ai sanatos nu are cum sa se compare cu cybersexu' :)

Restul e marketing.

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Ce e, karpi, te simti amenintat? O sa vina un pusti de 13 ani smecher in Guitar Hero si o sa inceapa sa dea ceatza pe forumul asta in locul tau.

Link to comment
Share on other sites

Ce e, karpi, te simti amenintat? O sa vina un pusti de 13 ani smecher in Guitar Hero si o sa inceapa sa dea ceatza pe forumul asta in locul tau.

 

:):biglaff::)

 

este doar un joc ... daca ceva cred ca o sa creasca vanzarile la chitari entry level pt toti care o sa se sature de melodiile cu care vine jocu ... si au sa simta nevoia de ceva mai mult

plus ca aduce ROCK'u din nou la moda ... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

jocul nu e chiar atat de "rau" ... am avut okazia sa vad pe cineva jucand acest in joc , in ny ... si este chiar foarte tare ,dar si greu ...si eu vreau sa-mi iau unul...dar nu gasesc in romania ....daca-mi poate spune cineva cam pe unde as gasii... sa o faca.... va rog :) ...

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
jocul nu e chiar atat de "rau" ... am avut okazia sa vad pe cineva jucand acest in joc , in ny ... si este chiar foarte tare ,dar si greu ...si eu vreau sa-mi iau unul...dar nu gasesc in romania ....daca-mi poate spune cineva cam pe unde as gasii... sa o faca.... va rog :) ...

http://www.pro.ro/?p=uvl&id=595&incid=155

 

Si asta e doar un exemplu, vezi ce face google?

Mai vezi Diverta si Carrefour.

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

ms pt site-ul acela ...dar din pacate mie-mi trebuie Guitar Hero III : Legends Of Rock (acela cu Slash pe coperta ) , pentru PC , pentru ca nu am PS :)) , si nici nu vreau sa-mi iau unul doar pentru un joc.......

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
ms pt site-ul acela ...dar din pacate mie-mi trebuie Guitar Hero III : Legends Of Rock (acela cu Slash pe coperta ) , pentru PC , pentru ca nu am PS :)) , si nici nu vreau sa-mi iau unul doar pentru un joc.......

incearca omule etnerrot

 

 

hint:citeste ultimu cuvant de la dreapta la stanga

Link to comment
Share on other sites

Faza cu iphone-ul e interesanta, mi se pare util pentru compus muzica. Presupun ca nu-s singurul caruia i s-a intamplat sa ii vina o idee de melodie si sa o piarda pana sa ajunga la o chitara.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
Faza cu iphone-ul e interesanta, mi se pare util pentru compus muzica. Presupun ca nu-s singurul caruia i s-a intamplat sa ii vina o idee de melodie si sa o piarda pana sa ajunga la o chitara.

De fapt e complet inutila. In afara ca tii degetele pe ecranul ala si-ti aluneca, tastele sunt miniscule si nu sunt ca la chitara, adica de la mai lungi la mai scurte. Mi-e aproape imposibil sa tin un sol. Plus ca nu vezi mare lucru, degetele acoperind tot ecranul. "Griful" e scurt (vreo 5-6 taste) si e foarte incomod de tinut :). Si in sfarsit, chiar daca ai ideei, nu prea ai cum sa le salvezi.

E, ca si guitar hero.. doar o jucarie cu care sa te dai mare la ceilalti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.