www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sectiune "speciala"


Guest Legion
 Share

Recommended Posts

Nu pot sa nu remarc ca de ceva vreme sunt cativa useri care simt o nevoie constanta sa isi etaleze "talentul".

 

Ma refer aici la lucruri de genul

 

exemplu 1

 

exemplu 2

 

sau

 

exemplu 3

 

Eu as zice ca pentru indivizii care fac in mod constant lucruri dintr-astea sa se creeze o sectiune speciala. Si sa nu aiba voie sa creeze topicuri decat acolo.

Adica celor care se fac vinovati de ofense repetate sa li se creeze un profil special care sa permita crearea de topicuri doar in sectiunea respectiva.

 

Zau - ar trebui sa exista o asemenea sectiune, ceva gen "asa nu".

 

Sau - varianta minimala - sa ia unul din moderatori atitudine, sa le atraga atentia sa o lase mai moale cu "perlele".

 

Sper sincer sa nu fiu inteles gresit. Nu doresc limitarea libertatii de expresie, ci doar un (mic) plus de filtrare a continutului forumului.

 

PS Sa vedem daca "reusesc" sa ma trezesc cu un warn/ban...

Edited by Legion
Link to comment
Share on other sites

Evident, desertul nuclear e o varianta, dar ma gandeam la o sectiune vizibila pt toata lumea.

 

Karpi - nu simteam nevoia sa creez acest topic daca nu eram deranjat.

 

Hai, un topic aiurea. Hai, doua.

Dar sunt unii care o "comit" in mod constant.

Si nu inteleg de ce nu li se atrage atentia.

 

PS Sper sa fie clar - exemplele mele sunt exact asta, niste exemple. Nu am nimic cu user-ii respectivi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

ei pe dreacu. hai facem o lichidare de stoc. orice om care a facut pana acum 10 offtopicuri primeste 3 warnuri din oficiu.

Link to comment
Share on other sites

Evident, desertul nuclear e o varianta, dar ma gandeam la o sectiune vizibila pt toata lumea.

 

Karpi - nu simteam nevoia sa creez acest topic daca nu eram deranjat.

 

Hai, un topic aiurea. Hai, doua.

Dar sunt unii care o "comit" in mod constant.

Si nu inteleg de ce nu li se atrage atentia.

 

PS Sper sa fie clar - exemplele mele sunt exact asta, niste exemple. Nu am nimic cu user-ii respectivi.

 

cum am scris asa ii cunosti pe colegi de forum

 

Daca vezi ca cineva deschide aiurea topicuri nu te obliga nimeni sa dai click si sa te enervezi , pur si simplu dupa cateva experiente negative nu te mai uiti caci stii ce vrea sau ce are in cap respectivul.

Apoi individul se maturizeaza si incepe sa intelega si el ca nu ma

i este la colt de strada cu baietii.

Nu suntem toti la fel , asa-i intr-o societate .Fiecare cu ideile sale.

 

Da tu exemple cu topicuri mai "destepte" si se va mai remedia problema cu timpul.

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Subscriu lui Karpi, cred ca ignoratul e cel mai bun remediu pt topicurile aiurea... La un moment-dat le mai trec nabadaile si prepubertarilor (in gandire) care nu vor altceva decat sa atraga neaparat cumva atentia si nu o pot face altcumva decat provocand si "bagandu-se in seama"

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa nu remarc ca de ceva vreme sunt cativa useri care simt o nevoie constanta sa isi etaleze "talentul".

 

Ma refer aici la lucruri de genul

 

exemplu 1

 

exemplu 2

 

sau

 

exemplu 3

 

Eu as zice ca pentru indivizii care fac in mod constant lucruri dintr-astea sa se creeze o sectiune speciala. Si sa nu aiba voie sa creeze topicuri decat acolo.

Adica celor care se fac vinovati de ofense repetate sa li se creeze un profil special care sa permita crearea de topicuri doar in sectiunea respectiva.

 

Zau - ar trebui sa exista o asemenea sectiune, ceva gen "asa nu".

 

Sau - varianta minimala - sa ia unul din moderatori atitudine, sa le atraga atentia sa o lase mai moale cu "perlele".

 

Sper sincer sa nu fiu inteles gresit. Nu doresc limitarea libertatii de expresie, ci doar un (mic) plus de filtrare a continutului forumului.

 

PS Sa vedem daca "reusesc" sa ma trezesc cu un warn/ban...

 

 

Si unde-ar mai fi amuzamentul?

 

 

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

hai mai ca Dumi a evoluat mult de la stadiul de reprezentant de seama al caracalului...

 

nu zic ca nu apreciez bancurile cu olteni sau ca il apreciez eu foarte mult pe dumi (nici nu-l cunosc), dar sunt si eu curios de ce s-a rasculat juma de forum impotriva lui

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu filtrarea mai ales pe mica publicitate, caut instrumentist, si cam peste tot acolo unde desi se vbeste despre calul ca animal apar unii care vbesc despre paduchii de la cal. sper sa nu fiu inteles iar gresit. repet trebe cenzura mai multa pe forumu asta. trebe ca totul sa fie cat mai pragmatic si la obiect.

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
dar sunt si eu curios de ce s-a rasculat juma de forum impotriva lui

vorbea aiurea in tramvai :) des

dar i-a trecut, las' ca e baiet de treaba

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu filtrarea mai ales pe mica publicitate, caut instrumentist, si cam peste tot acolo unde desi se vbeste despre calul ca animal apar unii care vbesc despre paduchii de la cal. sper sa nu fiu inteles iar gresit. repet trebe cenzura mai multa pe forumu asta. trebe ca totul sa fie cat mai pragmatic si la obiect.

 

Un singur cuvant: I-RO-NI-E (desi se pare ca ai imunitate)

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu filtrarea mai ales pe mica publicitate, caut instrumentist, si cam peste tot acolo unde desi se vbeste despre calul ca animal apar unii care vbesc despre paduchii de la cal. sper sa nu fiu inteles iar gresit. repet trebe cenzura mai multa pe forumu asta. trebe ca totul sa fie cat mai pragmatic si la obiect.

 

:):):( Tu nu te sesizezi niciodata...chiar daca-ti spune omul in fata! You are one of a (certain) kind! :)

Link to comment
Share on other sites

adriane vad ca esti offtopic total si cre ca te-ai lovit putin de-aia ai limbajul asta voalat. vezi ca eu nu am jignit pe nimeni pana acum.

 

Ti-a luat mult s-o scoti pe asta?! :( Ma, dane, n-am nimic impotriva persoanei mariei tale. Totusi dai dovada de mare ignoranta in abordarea topicurilor. Banuiesc ca nici nu ai observat ca ai fost dat drept exemplu negativ la inceputul topicului. In fine, daca te-ai simiti ofensat, imi cer scuze. Iti urez la fel de mult noroc in continuare, desi sper/cred ca nu duci lipsa. :):):)

Link to comment
Share on other sites

io cred ca filtrarea trebuie facuta anunturilor si nu indivizilor. pot da cel putin 20 de exemple de useri care au comis-o mai grav decat mine. dar nu despre asta e vba. daca privesti mai profund la topicuri o sa realizezi ca daca o sectiune cu cainii, cu masinile sau cu orice alt item care apartine forumistilor sunt perfect valide, atunci si o sectiune cu iubitele este perfect valida. mai mult decat atat adminii au dreptul sa mute topicul la desert, deci nu vad care e problema.

 

problema e ca atunci cand ai nevoie de un forum matur nu il ai. de ex la mica publicitate: dezavantajul forumului fata de un ziar este ca la ziar nu poti sa intrebi public daca cel care vinde ceva mai are si o pedala de ambreiaj cand omu vinde muraturi. sper sa inteleaga cineva ce am scris acum...

 

cand organismul e slabit, bolile apar mai des. un forum sanatos o sa fie mai curat daca o sa fie. si da nu citisem ca sunt dat exemplu. nu este un exemplu negativ acela.

Link to comment
Share on other sites

As prefera o filtrare la sectiunea publicitate. Sunt vanzari/cumparari ce s-au incheiat dar n-au ajuns la arhiva. Probabil moderatorii sunt in sesiune. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

Raman la concluzia ca ma iubiti. In orice topic care e legat de offtopic apar eu. Pana acum, adminii si moderatorii au fost ingaduitori cu sclavul de mine si mi`au dat doar 2 warnuri din 3 pentru un ban, in mod special din cauza chestiei cu caracal(ermm...pentru ca am reaspuns la ea) si presimt ca pentru asta, mai imi iau unu.

 

Inainte sa inchei, vreau sa va rog mult, pe toti care sunteti aici: Oameni buni, nu mai fiti asa de frustrati, invatati sa radeti, sa intelegeti sarcasmul si ironia. Aproape toti userii cu vechime aici nu gusta glumele, oricine le`ar face, si asta, nu e bine si nu in ultimul rand, nu mai fiti rai unii cu altii...Vorbesc cu cei peste 500 de posturi: invatati sa ii respectati si voi pe cei care sunt nou-veniti. Daca incepeti cu majoritatea cum ati inceput cu mine macar nu asteptati respectul cuvenit. Pe forumul acesta, exista 3 oameni pe care ii respect si care merita respectul vostru: Toni, Arpi si Cyfer.

 

Aaa, da...sa termin printr`un ontopic:

 

@Legion: Te rog mult, nu te cunosc, dar te rog mult, calmeaza`te ca nu suntem roboti. Se fac si topicuri pentru amuzament, ca d`aia e un forum. Daca era strict teorie muzicala, era un site cu un continut care se updata, sau se faceau lectii la care puteai doar sa intrebi.

@Danzefirelli: si pe tine, te rog mult, nu mai face topicuri cu "userii sub 18 ani sa se abtina" "Pustanii sa se abtina" sau eu mai stiu ce introducere in topic de genu asta. Poate un pustan ca mine sub 18 ani vrea sa intrebe ceva care nu s`a discutat, dar are legatura cu topicul.

@Domnul Rig: Te rog mult, nu`mi mai fi superior. Nu te crede nimeni mai grozav daca o faci.

@AddRein: la fel ca la Domnul Rig.

 

Va doresc multa sanatate si sper ca pe viitor, sa nu atacati inainte de a da un sfat.

Edited by Wierdguy
Link to comment
Share on other sites

@Legion: Te rog mult, nu te cunosc, dar te rog mult, calmeaza`te ca nu suntem roboti. Se fac si topicuri pentru amuzament, ca d`aia e un forum. Daca era strict teorie muzicala, era un site cu un continut care se updata, sau se faceau lectii la care puteai doar sa intrebi.

 

Nu tin minte sa fi zis vreodata ceva de tine. O singura data ti-am raspuns, si asta pt ca ai raspuns la o intrebare adresata altcuiva.

 

In schimb, se pare ca tu (dar nu numai tu) nu vezi nici o diferenta intre amuzament si ineptii. Citeste mai cu atentie primul meu post - o sa observi ca am dat niste exemple.

Daca alea ti se par "topicuri pt amuzament", inseamna ca suntem pe lungimi de unda diferite (iarasi, nu e vorba numai de tine).

 

Poate oi eu mai ciudat, dar consider ca topicuri precum cele date ca exemplu nu numai ca n-ar trebui sa existe, cei care le fac ar trebui penalizati (si nu ma refer la dat afara de pe forum).

Dar poate sunt eu aiurea...

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

nu era omule vorba de mine. Cum vezi tu amuzamentul pe forumu asta? Prin sectiunea de bancuri?(care...mi se par mare parte poante nu bancuri). De ce te deranjeaza atat de mult cand deschide cineva un topic cum sunt cele 3 din exemplul tau? Poti pur si simplu sa le ignori.

 

Parerea mea este ca nu trebuie penalizari cum spui tu. Daca s`ar da penalizari pentru fiecare offtopic, la 3 deja ai zbura de pe forum.

 

Pe de alta parte, topicul cu corzile...da...la ala sunt de acord, si la cel cu nevestele...la cel cu tone...ala a fost putin amuzant...dar nu mult. Si totusi nu consider ca este nevoie de o penalizare, ci mai degraba de atentionari prim measaj sau ceva de genu asta.

Link to comment
Share on other sites

nu era omule vorba de mine. Cum vezi tu amuzamentul pe forumu asta? Prin sectiunea de bancuri?(care...mi se par mare parte poante nu bancuri). De ce te deranjeaza atat de mult cand deschide cineva un topic cum sunt cele 3 din exemplul tau? Poti pur si simplu sa le ignori.

 

Parerea mea este ca nu trebuie penalizari cum spui tu. Daca s`ar da penalizari pentru fiecare offtopic, la 3 deja ai zbura de pe forum.

 

Pe de alta parte, topicul cu corzile...da...la ala sunt de acord, si la cel cu nevestele...la cel cu tone...ala a fost putin amuzant...dar nu mult. Si totusi nu consider ca este nevoie de o penalizare, ci mai degraba de atentionari prim measaj sau ceva de genu asta.

 

Auzi, daca vrei amuzament, du-te la gradina zoologica sau uita-te pe bancuri.ro. Si mai rade omul, mai face o gluma dar in cazul unora e vorba de altceva. Si nu mai trage tu concluzii de genul " te dai superior" atat timp cat nu-ti vezi barna din ochii tai. Ca sa nu mai zic ca ai facut posturi in doi peri si absolut pe langa subiect, menite numai sa enerveze lumea. Atitudinea asta de pubertin nu ti se potriveste cu varsta, grow up and stay ontopic! :)

Link to comment
Share on other sites

la topicul cu head-ul tone chiar nu inteleg de ce va bagati...omu a cumparat scula, are dreptul s-o vanda mai departe cand vrea el si cu cat vrea el...vorba aia (si cred ca am mai zis asta cu niste ocazii:P) : prost e ala care da nu ala care cere...so let him be!...plus ca nu a incalcat cu nimic regulamentul de la publicitate

Link to comment
Share on other sites

la topicul cu head-ul tone chiar nu inteleg de ce va bagati...omu a cumparat scula, are dreptul s-o vanda mai departe cand vrea el si cu cat vrea el...vorba aia (si cred ca am mai zis asta cu niste ocazii:P) : prost e ala care da nu ala care cere...so let him be!...plus ca nu a incalcat cu nimic regulamentul de la publicitate

 

Io credeam ca unul din scopurile comunitatii asteia e de a-i blama pe spagari si de a-i ajuta pe chitaristi cu informatii utile....

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

:)

 

 

@AddRein: pai...te dai superior :). Cat despre posturi...mah, noroc ca are forumu oameni ca tine sa zica ceva destept, ca altfel, as putea sa fraieresc toti prostii care abia au intrat pe forum si nu stiu care e treaba.

Edited by Wierdguy
Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu filtrarea mai ales pe mica publicitate, caut instrumentist, si cam peste tot acolo unde desi se vbeste despre calul ca animal apar unii care vbesc despre paduchii de la cal. sper sa nu fiu inteles iar gresit. repet trebe cenzura mai multa pe forumu asta. trebe ca totul sa fie cat mai pragmatic si la obiect.

 

 

...mai lipseste un stimati tovarasi in fatza si era totul ok...

 

 

ca sa fiu on-topic...zic c-ar fi enorm de plictisitor un forum despre care s-ar vorbi numai despre chitara, adica e doar un instrument cu 20 si oleak de taste, 6 corzi de obicei si diverse forme...jess...oricum, parerea mea de om bolnav

 

 

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Eu cand citesc faze de genul "calmeaza-te ma, de ce esti fara umor" ma gandesc la urmatoarele doua optiuni

 

1. Omul care scrie asta nu s-a uitat pe exemplele mele (vezi danzefirelli). Si in cazul asta nu inteleg de ce comenteaza.

 

sau

 

2. S-a uitat pe exemplu si nu vede nimic anormal. Caz in care nu cred ca mai are rost vreo discutie.

 

Desi stiu ca vorbesc cu peretii, o sa incerc sa ma explic.

 

Sugestia mea (pe care oricum n-o baga nimeni in seama) e ca user-ii care deschid in mod repetat topic-uri aiuristice sa fie penalizati.

N-am comentat nimic de off-topicuri (capisci, Weirdguy? ), n-am zis ca vreau sa se vorbeasca numai despre chitara.

 

Acum reveniti la ce faceati si pana acuma - aduceati argumente contra unui lucru pe care nu l-am spus.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.