www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doresc cutiuta din metal


Elethan
 Share

Recommended Posts

mah, pe vremuri, pentru distorsuri si alte alea se foloseau cu mare succes cutiile metalice de seringa :)

da mah, nu radeti, cantau mai toti cu asa ceva (oare isi mai aduce cineva aminte de Butoi?)

 

asa ca, daca nu gasesti altceva, fa un drum la tehnico-medicale :)

 

Later edit: Manule, tu sigur iti mai aduci aminte de distorsurile facute de Butoi :)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

mah, pe vremuri, pentru distorsuri si alte alea se foloseau cu mare succes cutiile metalice de seringa :)

da mah, nu radeti, cantau mai toti cu asa ceva (oare isi mai aduce cineva aminte de Butoi?)

 

asa ca, daca nu gasesti altceva, fa un drum la tehnico-medicale :)

 

Later edit: Manule, tu sigur iti mai aduci aminte de distorsurile facute de Butoi :(

 

 

offtopic: eu am acasa distors facut de Butoi :) ....

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei_T

Mersi pt sfat! O sa incerc :)

 

Gasesti si la conex pe maica domnului de diferite marimi, numai ca-s cam scumpe. Daca trebuie sa dai gauri pentru soclurile alea te ajut eu.

Link to comment
Share on other sites

La conex gasesti multe chestii da de obicei la pret dublu decat in alta parte, si dupa multe figuri din partea vanzatoarelor. Eu unu am o impresie foarte "buna" despre ei.

Poti sa incerci la magazinul de langa (global cred ca ii zice). Cel putin pe net au o oferta cu cutiute de-astea

http://e-piese.ro/Noutati/Carcase%20metali...lectronice.html

Link to comment
Share on other sites

Bre am avut si un "Butoi" d-ala ! :) M-a costat 2000 de lei (vechi) prin 91 sau 92 si l-am cumparat de la Bebe Astur de la trupa Solaris. La vremea aia la voce era Maria Radu de la Van Noiz... Hehee ce vremuri si ce copchil eram...

 

P.S. La o repetite, un destept din trupa l-a atins si cutia a cazut de pe calorifer si s-a facut tzandari... cel putin dupa repararea lui l-am vandut. A fost una din multele scule cumparate impreuna cu trupa. Macar pe asta am scos banii ca pe restul... hmmm... Hai back on topic... :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.