www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Iron Maiden Canta La Bucuresti In August !


Guest Morrison
 Share

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pai daca te uitai atent pe site vedeai ca scrie ca livrarile se vor face dupa 15 februarie. :)

Interesant. Atunci astia de la my ticket sunt si mai retardati. Am purtat o corespondenta pe mail si m-au asigurat ca biletele sunt pe drum. Asta se intampla acum o saptamana. Oricum, e ultima oara cand mai fac comanda prin internet in Romania.

Edited by ThinkBlue
Link to comment
Share on other sites

Interesant. Atunci astia de la my ticket sunt si mai retardati. Am purtat o corespondenta pe mail si m-au asigurat ca biletele sunt pe drum. Asta se intampla acum o saptamana. Oricum, e ultima oara cand mai fac comanda prin internet in Romania.

Mda...mi-au dat mail ieri ca ma cauta curierul de 3 zile si nu ma gaseste.....ce nesimtiti.

Link to comment
Share on other sites

bai thinkblue...esti din bucuresti...mergi la diverta si cumpara...daca mai au...dar trebuie sa mai aiba...asta in cazul in care nu te-ai dus

 

Eee, m-as fi dus eu da' lenea e mare. Asa ca am facut comanda pe net, ca doar d'aia am card, nu? Baietii au tras banii de pe card instantaneu. Acum ce sa fac, sa ma duc la Diverta si sa le mai platesc odata?

Oricum, m-au sunat ieri si mi-au spus ca azi sau maine mi le aduc. Deja, nu mai pun botu' la vrajeala lor, da' speranta moare ultima.

Link to comment
Share on other sites

mie mi l-au trimis prin cargus. bãiatu de la cargus a sunat, a stabilit o întâlnire cu tata (eu nu eram acasã) ºi i-a dat biletul. toate bune ºi frumoase. Într-adevãr, de când am fãcut comanda ºi pânã când a ajuns biletul la mine a trecut ceva vreme.

 

Gata au venit. Deci, comanda data pe 27 ianuarie, bilete primite pe 21 februarie. Cred, totusi, ca smecheria e sa-i reclami online la protectia consumatorului, desi s-ar putea sa fie o coincidenta.

Link to comment
Share on other sites

Gata au venit. Deci, comanda data pe 27 ianuarie, bilete primite pe 21 februarie. Cred, totusi, ca smecheria e sa-i reclami online la protectia consumatorului, desi s-ar putea sa fie o coincidenta.

Norocosule...pe mine m-au sunat ieri sa ma verifice daca raspund la telefon :) si azi sau maine cica apar si biletele. Comanda ea este plasat pe 23 ianuarie. Deci fix 2 luni.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca firmele de pe net trimit biletele prin curier doar atunci cand se umple portbagajul. Nu trimit doar 2-3 bucati. Asa ca nu are rost sa intrati in panica (decat daca nu v-a ajuns biletul pana in ziua concertului). :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Bobby

Surse apropiate de managementul formației britanice au confirmat astãzi dimineațã zvonurile care i-au pus pe jar în ultimele zile pe iubitorii români de heavy-metal. Conform acestora, concertul pe care legendara formație Iron Maiden ar fi urmat sã-l susținã la data de 4 august pe Stadionul Cotroceni din Capitalã nu va mai avea loc.

 

Zvonul a început sã se rãspândeascã încã de duminicã, urmare a unui mesaj anonim postat pe forumul unei comunitãți de fani, iar ieri sediul EMAG!C Entertainment, organizatorul concertului, a fost luat cu asalt de fanii dornici de explicații. Contactat la telefon, directorul EMAG!C Entertainment, domnul Valentin Rusu, ne-a confirmat astãzi la rândul sãu vestea proastã, declarând cã un comunicat oficial urmeazã sã fie lansat "în cel mai scurt timp". Atunci vor afla posesorii de bilete "informații detaliate" despre cauzele ce au dus la anularea acestui concert, precum ºi dacã ºi în ce condiții îºi vor putea recupera banii.

 

Aparent, în urmã cu o sãptãmânã o micã delegație compusã din membri ai staff-ului tehnic al trupei ar fi sosit la Bucureºti pentru a inspecta locația în care concertul din august urma sã se desfãºoare. Confruntați cu necesitãțile crescute impuse de tipul de spectacol scenic abordat de trupã, ce include decoruri costisitoare ºi elemente uriaºe de recuzitã, aceºtia au fost forțați sã admitã cã arena din Bucureºti nu îndeplineºte condițiile necesare pentru ca spectacolul oferit de formație sã se desfãºoare în condiții optime. Întrucât este greu de crezut cã o alternativã viabilã ar mai putea fi gãsitã în timp scurt, concertul are toate ºansele sã fie cel puțin amânat.

 

Cu toate acestea, se pare cã rockerii români nu vor rãmâne cu buza umflatã. Solistul vocal al formației Cargo, Adrian Igriºan, a declarat pentru Times.ro cã este "foarte probabil" ca formația sa sã umple golul lãsat în urmã de rockerii britanici, întrucât contractul de închiriere a stadionului a fost deja semnat de cãtre organizator. Un alt nume nou care se vehiculeazã pentru data de 4 august este Iron Maidnem, o trupã de cover-uri Iron Maiden din Ungaria.

 

Reamintim cititorilor cã legendara formație britanicã de heavy-metal IRON MAIDEN a demarat la începutul lunii februarie turneul Somewhere Back In Time, ce ar fi urmat sã includã pe data de 4 august ºi un spectacol la Bucureºti care din pãcate nu va mai avea loc. Cei care doresc în continuare sã-i vadã pe britanici live aproape de casã o pot face pe 2 august la Atena, pe 7 august la Varºovia ºi pe 12 august la Budapesta în cadrul festivalului de la Sziget.

 

 

Se pare ca ne cam luam adio de la concert :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sambata asta pe CNN:

 

They're one of the greatest heavy metal bands of all time. Revealed follows Iron Maiden on the South American leg of their world tour. Iconic lead singer Bruce Dickinson takes the controls of a Boeing 757 to chaffeur the crew between Columbia and Brazil. That and more on Revealed: Iron Maiden

 

Saturday, May 10: 11:30, 17:30

Sunday, May 11: 07:30, 13:30, 18:30

Monday, May 12: 13:30, 17:30

ALL TIMES GMT

 

http://www.ironmaiden.com/index.php?catego...2_articleid=882

 

:)

 

 

PS: Topicul despre concertul Iron Maiden nu poate fi facut sticky (asemeni topicului despre Metallica)? Putin respect domnilor! :)

Link to comment
Share on other sites

Mai inainte am vazut emisiunea de pe CNN. Maine este in reluare. Nu o ratati! :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.