www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Exclusiv: Adevarul Despre Steve Vai


Razvan Alexandru
 Share

Recommended Posts

Probabil ca stiti ca, filmarea este originala ,insa sunetul falsificat (de un IDIOT care nu are respect si niciun tel in viata, adica, un rahat cu ochi ! )

Eu nu am gustat gluma lui, daca a vrut sa fie o gluma...

 

In cel mai rau caz mi-am imaginat ca e o gluma de-a lui Vai care mai obisnuieste excentricitati de genul. In nici un caz ceva real........iar chestia cu suprapunerea altui sunet imi pare plauzibila. Mai ales ca tot pe youtube e o inregistrare in care Vai chiar canta asa cum trebuie. Si daca sunteti atenti este acelasi clip.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

misto clipu !

 

( bine...unu care a studiat vreo 2 ani chestiile alea ce le face vai chiar in clipul respectiv ... recte je ... nu -i prea arde de gluma cu asa ceva... dar repet ... poanta e poanta si e misto - mie mi-ar fi jena sa fac poante pe tema asta, stiind ce bataie de cap am avut cu varianta originala.)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca stiti ca, filmarea este originala ,insa sunetul falsificat (de un IDIOT care nu are respect si niciun tel in viata, adica, un rahat cu ochi ! )

Eu nu am gustat gluma lui, daca a vrut sa fie o gluma...

Þelul lui în viațã este probabil comedia ºi se pare cã a reuºit sã ne facã pe aproape toți sã râdem copios.

 

:):)

 

Sunt de acord cu Karpi. Ce a fãcut el, în acest clip comic este foarte greu de realizat tehnic.

 

Cât despre Vai, ºtim cu toții care este valoarea lui, iar acest clip nu-l denigreazã în nici un fel.

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
pur si simplu fantastic

 

este sincronizat fiecare ton cu imaginea , e o munca de titan

 

nu-i adevarat ce misto e ..

 

e mult mai buna decat cea cu Malmsteen

 

!!! GENIAL !!!

De mult n-am mai ras asa... :)

Link to comment
Share on other sites

:) Ce imi place cel mai mult e cat de "pe bune" e sincronizat clipul. Si sa fim seriosi: nu cred ca tuseste Vai ca e ironizat, chiar din contra.

Eu il admir pe cel care a facut clipul pentru ca stie sa cante prost. E mult mai greu sa canti prost decat bine!

Link to comment
Share on other sites

+1.

 

Cel care a facut dublajul are umor si talent la faze de astea.

Imi aminteste de filmele americane "sincronizate" in maghiara cand il vedeam pe Robert de Niro in "Taxi Driver" spunand:Te gozember, velem beszelsz ?!! :(

:):):) , si cu o voce ce se potrivea ca nuca-n perete , hahahaha.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Se pare ca Steve Vai nu are "simtul umorului" pentru ca "Light Without Heat" e propietatea lui...(casa de productie). Deci, inca o data am dreptate. Eu nu am gustat umorul (ienexistent) din parodia asta. Nici EL. Totusi, are umor, avand in vedere faptul ca mai sunt clipuri parodiate si acceptate (care inca se pot viziona). Totusi la acesta , autorul a intrecut TOTAL masura.

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca Steve Vai nu are "simtul umorului" pentru ca "Light Without Heat" e propietatea lui...(casa de productie). Deci, inca o data am dreptate. Eu nu am gustat umorul (ienexistent) din parodia asta. Nici EL. Totusi, are umor, avand in vedere faptul ca mai sunt clipuri parodiate si acceptate (care inca se pot viziona). Totusi la acesta , autorul a intrecut TOTAL masura.

Ai dreptate cu privire la ce ?

Link to comment
Share on other sites

Totusi, are umor, avand in vedere faptul ca mai sunt clipuri parodiate si acceptate (care inca se pot viziona).

 

Parodia cea mai cunoscuta - clipul cu Tender Surrender de pe Alien Love Secrets (ex - "Steve Vai on Heroin" pe youtube) a disparut deasemenea...drept care se pare ca umorul domnului Vai are limite. Fara a judeca bunul sau prostul gust al parodiei, gasesc atitutdinea lui Vai in cel mai bun caz mediocra, vazind ca nu era vorba sub nici o forma de ceva jignitor. Ca artist (si deci persoana "publica") trebuie sa fii foarte patruns de importanta si seriosul propriei tale persoane pentru a refuza de-a fii pariodat (citeodata ajunge si sa te crezi dumnezeu, sa fii imbecil sau sa gasesti ca-i vandut destule discuri). Anyway, povestea asta confirma ce-am auzit deja despre el, in special de la un prieten care a luat citeva lectii cu el la o scoala renumita de chitara in Franta. Despre felul in care s-a comportat cu elevii si ceilalti profesori prefer sa nu dau detalii, ca poate inchide Light Without Heat rgc-ul.

Am avut ocazia (si placerea) sa stau un pic de vorba cu domnii Gilbert si Ron Thal, pot sa garantez ca sint la ani lumina de atitudinea lui Vai . Printre altele se parodiaza singuri cind au ocazia, si nu cinta mai rau la chitara (restu-i chestie de gust).

 

Ceea ce, privindu-l pe Vai, nu ma impiedica sa-i ador muzica si sa continui a-i cumpara CD si DVD-uri.

Link to comment
Share on other sites

Daca Ron Thal si Gilbert (poate multi altii) accepta sa fie parodiati la extrem sau se ridiculizeaza ei pe ei , nu trebuie generalizat. Si am zic ca am dreptate, referitor la postul meu anterior din acest topic. Post in care am fost primul care am zis ca e de prost gust modul in care a fost parodiat Mr. Vai in clipul acela. DIN RESPECT pentru o personalitate si cu umor de bun simt, poti sa faci o parodie pe seama ei. In acel clip nu era urma de respect.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.