www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut ca ai o parte acolo de "chitara" daca vrei pot baga eu o chitara acolo, asta daca te coafeaza :)

11823[/snapback]

 

ma coafeaza ca tot sunt miCHEL :)

 

Mi-ar prinde bine ... problema este ca piesa am facut-o mai demult (am salvat-o pe o nenorocita de discheta care s-a stricat) si nu mai am proiectul din pacate ca sa pot scoate chitara. Stiu ca mai mergea la chitara un vibrato si alte treburi de'ale voastre da asta e ...trebuia sa le fac atunci. Daca reusesc sa refac piesa (negativ) mi-ar place sa aud o chitara adevarata, chiar mi-ar place. Am multe piese instrumentale ptr. chitara si asta fiindca este instrumentul meu preferat, mai bine zis, chitara are exact ce lipseste unui pian ... VIBRATIE! TREMOLO! SLIDE! mai sunt si altele dar astea cred ca sunt principalele...

 

Ca de obicei ma bucur ca a placut cuiva o piesa lucrata de mine, la fel de mult cum ma bucur si eu sa aud la voi, nu viteza sau super tehnica, ci creativitate si expresivitate ... doar asta, cred eu, ne mai poate scoate din anonimat sau da un scop muzicii ... altfel, e doar mecanica. :)

 

P.S.Rugati-va sa am vreme buna la mare .... va rog io!

Link to comment
Share on other sites

chiar ca lukeblue e cel mai periculos de pe forum!poti sa bagi,te rog,piese proprii,daca ai? chiar sunt curios sa aud ceva neimprovizat.

in alta ordine de idei: michel,multumesc pentru acele laude ce nu prea mi se cuvin :) Piesa pe care ai postat-o mi se pare cea mai nepretentioasa din tot ce ai pus pe site pana acum.stai linistit,ca asta nu e un lucru rau.suna bine si e usor de "digerat".tot cu accente de bossa! nice!

malmsteen,faza cu "gelosi" si cu "omul lipsit de feeling" le-am luat personal.a doua afirmatie chiar eu am facut-o (dar intr-o alta maniera,ceva mai eleganta).nu stiu de ce,dar am o presimtire in legatura cu tine,si nu prea pot sa scap de ea.ar fi trebuit sa aud de tine pana acum (pentru ca iti trebuie un pic de genialitate,un creier cat casa,si mult talent ca sa ajungi la niveul asta in doar 1,5 ani),dar din pacate nimic.de-aia sunt nitel suspicios.oricum,sper sa iti mearga din ce in ce mai bine.

Peace and love,my brothers! :)

Link to comment
Share on other sites

nu-s multe de zis. doua chitare clasice , prima din 81 a doua de 1 saptamana (fata si gat din din cedru, eclisa si spate din palisandru indian, limba si cordar din abanos), un microfon de 7 lei, 2 placi de sunet: 1-Audigy2, 2-yamaha XG. Inregistrare in cooledit pro. Fan chitara clasica de vo 10 ani. De vreo 12 am pus pentru prima data mana... prin clasa XII cred... :)

Link to comment
Share on other sites

Gata asta e ultimul post, maine plec, asa ca va las ceva de ascultat (mai de noapte instelata asa) ... nu de alta daca tot vorbeste lumea de improvizatii o sa pun si eu vreo doua ... trei hai. Dar nu inainte sa-i felicit pe cei doi colegi de forum care se pare (numai) si-au dat mana, Moisoiu si Malmsteen. Bravo lor domne'

 

Acum cateva vorbe (de prisos probabil) despre Muky, spun de prisos ca nu prea mai am ce zice, o chitara clasica manuita cu indemanare si sensibilitate cam spune tot. Compozitia ta "Capricioasa" este foarte foarte foarte .... frumoasa, astept (ca si ceilalti probabil) piese la fel de bune de la tine. Multa BAFTA!

 

Apoi multumesc lui dyster skog ...

 

Iata si piesele ....

 

Michel_Stary_Stary_Night_Pian_El_Impro.mp3 ... e cantata din amintiri asa ca ....

.

Michel_Michelle_by_Beatles_guitar_version.mp3 ... :)

.

Michel_Stormy_Weather_impro.mp3 ... ascultati piesa interpretata de Dinah Washington, e superba!

.

Michel_Bossa_JUST_TWO_FRIENDS__guitar_version.mp3 ... versiunea pentru chitara de la o bossa facuta de mine ... versiunea cu instrumente este postata deja "Two Friends"

 

A si sa nu uit ... Elethan vreme buna la mare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ionutz

Bravo Muky! :) Foarte foarte frumos...am ascultat si eu acuma primele 3 piese . Capricioasa aia e incredibila!

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Imi cer scuze ca nu pot sa ascult toate chestiile postate p-acilea, dar trebuie sa spun ca cele pe care le-am ascultat sunt faine, o sa incerc sa mai ascult si sa revin cu impresii zilele astea.

Michel: faina rau Starry Night... :)

Link to comment
Share on other sites

Hipjim iti multumesc pentru produsele finistate. esti printre primii care pun asemenea opere pe forum!

Imi aduce cumva aminte de sahara (si implicit de Anouk :) ) . Defenetly nice stuff :)

12270[/snapback]

 

 

Multam mult Cosu! materialul e putin mai vechi. Noi acum tragem piese noi. Am sa postez aici cand vor fi gata sa aud parerile voastre :)

Bafta la toata lumea si keep posting music :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.