www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 75 - Backing Track Si Inscrieri


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest guitar_grl

Hopa si eu :) ... Dupa ata ma apuc de invatzat(pt restantze) :) ..ata ete...

Edited by guitar_grl
Link to comment
Share on other sites

Mie imi seamana mai degraba cu "A whiter shade of pale"... :)

progresie regasita in 1001 de melody , slagare , de la" Muher " ,: Io solo per te.... mia vitaaa",Twist Again, " Una lacrima sul fiso " , nu-mi amintesc toate titlurile sunt cu miile ..Pe langa progresia din gama majora 1;6m;4;5, unele mai aveau "construita" cate o parte in subdominanta (4) , sau altii pasi ca s nu semene chiar toate perfect .Mie mi-e greu sa cant pe asa ceva ca a-mi vin automat toate temele auzite de-a lungul anilor so i tot trebuie sa le ocolesc...sa nu copiez , dar sa iasa ceva de doamne ajuta.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

progresie regasita in 1001 de melody , slagare , de la" Muher " ,: Io solo per te.... mia vitaaa",Twist Again, " Una lacrima sul fiso " , nu-mi amintesc toate titlurile sunt cu miile ..Pe langa progresia din gama majora 1;6m;4;5, unele mai aveau "construita" cate o parte in subdominanta (4) , sau altii pasi ca s nu semene chiar toate perfect .Mie mi-e greu sa cant pe asa ceva ca a-mi vin automat toate temele auzite de-a lungul anilor so i tot trebuie sa le ocolesc...sa nu copiez , dar sa iasa ceva de doamne ajuta.

 

Aceeasi senzantie am avut-o si eu aseara cand incercam sa fac un solo pe BT. Orice as fi facut imi parea ca suna neoriginal ...ca am mai auzit pasajele in trecut.....oricum e foarte misto BT mai ales pentru relaxare :)

Link to comment
Share on other sites

Salut Dan. Ai dreptate. Banuiala mea este ca este din cauza sample rate-ului ,care la tine este 48000 Hz. Playerul functioneaza corect doar pentru mp3-uri cu sample rateul la 44100Hz.

 

 

L-am facut 44100Hz de data asta.

dannicolici_Duel_75.mp3

Link to comment
Share on other sites

Odiseus...imi place ce-ai tras acolo...roaga-l pe Cosu sa te lase sa mai tragi odata si ridica coarda 1...(dar cred k ai obs si tu asta)...e pacat...am patit si eu odata...am imprimat vreo 3 ore si la urma mi-am dat seama k eram acordat vreo 2 come (asa ceva)m sus :)

Edited by El Mano
Link to comment
Share on other sites

Salut Dan. Ai dreptate. Banuiala mea este ca este din cauza sample rate-ului ,care la tine este 48000 Hz. Playerul functioneaza corect doar pentru mp3-uri cu sample rateul la 44100Hz.

Cred ca am avut si io o problema la duelul trecut.

Acuma am ascultat si io in playerul de pe sait ce am postat.Chitara se aude foarte in spate(aproape deloc), am mai incercat si cu alte playere si la fel.In schimb cand am descarcat si am ascultat in winamp era ok.

Nu stiu daca se intampla din acelasi motiv sau nu, acuma nu pot sa verific, dar o sa vad.

Scuze pentru offtopic, rog pe Cosu sau pe cineva sa mute asta, daca poate, la probleme cu duelul sau ceva in genul asta, eventual sa faca niste recomandari pentru cei care vor sa se dueleze.

 

Salutari (ne)virtuale :) .

Creca o sa cer copyright pe cuvantul asta.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca am avut si io o problema la duelul trecut.Acuma am ascultat si io in playerul de pe sait ce am postat.Chitara se aude foarte in spate(aproape deloc), am mai incercat si cu alte playere si la fel.In schimb cand am descarcat si am ascultat in winamp era ok.Nu stiu daca se intampla din acelasi motiv sau nu, acuma nu pot sa verific, dar o sa vad.Scuze pentru offtopic, rog pe Cosu sau pe cineva sa mute asta, daca poate, la probleme cu duelul sau ceva in genul asta, eventual sa faca niste recomandari pentru cei care vor sa se dueleze.Salutari (ne)virtuale :) .Creca o sa cer copyright pe cuvantul asta.
Cred ca in winamp sau mixerul placi de sunet probabil nu esti pe "linear", deci totul suna numai pe setarea EQ da acasa de la tine .
Cred ca am avut si io o problema la duelul trecut.Acuma am ascultat si io in playerul de pe sait ce am postat.Chitara se aude foarte in spate(aproape deloc), am mai incercat si cu alte playere si la fel.In schimb cand am descarcat si am ascultat in winamp era ok.Nu stiu daca se intampla din acelasi motiv sau nu, acuma nu pot sa verific, dar o sa vad.Scuze pentru offtopic, rog pe Cosu sau pe cineva sa mute asta, daca poate, la probleme cu duelul sau ceva in genul asta, eventual sa faca niste recomandari pentru cei care vor sa se dueleze.Salutari (ne)virtuale :) .Creca o sa cer copyright pe cuvantul asta.
Cred ca in winamp sau mixerul placi de sunet probabil nu esti pe "linear", deci totul suna numai pe setarea EQ da acasa de la tine .Altceva nu prea poate fi.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.