www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hard Rock Cafe Bucharest


Guest
 Share

Recommended Posts

 

Daca ar fi sa ma iau dupa ce am citit acolo, e un club idiot plin de figuri si evident figurantii de rigoare.

"cumpara sandvisul de la noi, pt ca e sandvis hard roc" mda, foarte tare :|

ce ma enerveaza ca devine deja o chestie 'cool' tot rocu asta, cu toti emosii si blacherii si 'core'-ii...

ceva monden.

Rock on!

eu ma duc sa vomit in hard roc cafe. sa vad ce amabili o sa-mi stearga voma. citez din review:

"În Hard Rock Cafe, când intri, cineva te-ntâmpinã ºi te-ntreabã cum îți poate fi de ajutor. Acel cineva n-are nici fațã de puºcãriaº ºi n-are nici muºchi, acel cineva nu-ți cere bani ca sã-naintezi ºi tot acel cineva te-ntreabã dacã poate sã-ți ducã haina la garderobã, garderobã, unde nimeni nu se aºteaptã sã dai 5 ron ca sã te trezeºti cu buzunarele intacte. Dupã ce-ți laºi haina, asta dacã doreºti, nu eºti obligat nici sã iei loc, nici sã intri-n shop. Eºti obligat sã faci ce vrei."

 

In alta ordine de idei "fac ce vreau, zic ce vreau! sunt rebel!"... club de pokemoni....

in fine. Sper ca nu lezez prea multi hard rockisti cu parerea mea. LOL. Long live rachenrol! :)

Long live hard roc cafe, unde vine un chelner dichisit si aranjat in loc de un "nespalat pletos de roacher tatuat ca in jack". sa ma ceva pe hard rock cafeu lor. :|

 

sanatate.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Introducerea este MORTALA:

 

Hard Rock Cafe este un brand recunoscut pe plan mondial. Nu este bodega-n care intri ºi simți miros de mucegai, înaintezi ºi vezi cum liceeni de 15 ani stau îmbrãcați în negru ºi-ºi aºteaptã berea de 4 lei, fie ea Stejar, fie ea Ursus, dupã care se aºeazã la o masã lipicioasã ºi-ncep sã-ºi schimbe saliva, luând pauzã pentru a mai cumpãra un lichid ce-i face sã amețeascã. Hard Rock Cafe, nu este cafeneaua, unde se uitã lumea urât la tine dacã nu eºti îmbrãcat cu sclipici, sau te servesc cu scârbã dacã nu pari cã vei lãsa un bacºiº gras, sau dacã nu comanzi de 100 de Ron, Hard Rock Cafe, nu este clubul unde dai de namile, ce-ºi revarsã burta printr-un tricou strâmt ºi un pantalon ce are talia undeva-n zona penisului, în timp ce lângã ei stã o blondã care ºtie bine de ce stã lângã ei, nu e nici clubul ãla, unde dai de haine multicolore, mai ceva decât curcubeul, ºi de niºte tunsori fãcute cu placa, în Hard Rock Cafe n-o sã auzi bubuituri ce se repetã 10 minute, pe care sã dai din cap într-un mod robotic. NU!

 

 

Acest articol este o aberatie. Localul de asemenea.

Concluzia: "Hard Rock Cafe este Hard Rock Cafe."

Cah! :)

Link to comment
Share on other sites

Am fost si eu azi sa-l vad si pe asta din Bucuresti. Hard Rock Cafe. Nici mai mult nici mai putin decat orice alt HRC. A, ba da. Servirea e mai proasta decat pe alte meleaguri, dar probabil fiindca sunt la inceput. Adica, ei vor sa fie draguti, dar sunt cam neindemanatici. In schimb e mai mare si mai aerisit si arata ceva mai bine decat alte HRC. Si muzica e mai buna. Si la masa vecina statea Gina Pistol. Dar nu mi-a parut rau :)

Faza cu voma pe care a zis-o cineva mai sus mi se pare infantila. O faceam si eu la 16 ani, dar vremea a trecut si sincer n-am chef sa stau langa masa unui mucos care abia a descoperit alcoolul, nu stie cum se foloseste si acum boraste. Cand veti ajunge la varsta mea veti gandi ca mine, caci de unde va duceti voi, eu vin. Iar comparatia cu Jack e deplasata. Nu poti compara mere cu pere.

In plus, mi se pare de prost gust sa-ti dai cu parerea dupa ce citesti un review scris de cineva pe care nici macar nu-l cunosti ca sa stii cat il duce mintea. Mergi acolo, vezi cu ochii tai, apoi iti spui parerea. Si tot de prost gust mi s-a parut sa cante Holograf la inaugurare. Nici eu nu as fi intrat daca as fi auzit cu inelul. Dar asa cum stiti, Holograf sunt o trupa care ti se baga pe gat de catre sponsori la anumite evenimente, pentru ca pe ei nu ii invita nimeni sa cante.

Link to comment
Share on other sites

E scump ca dracu. Dar asta stiam ca asa e peste tot in lume. Nicaieri nu-si permite oricine sa intre. A, probabil ca aproape oricine isi permite sa intre o data pe an. Dar e singurul loc luxos unde poti asculta muzica buna. Buna din punctul nostru de vedere, evident. De fapt, investitia a fost undeva la 4 mil euro, asa ca... cam ce preturi ar fi putut fi? Una e sa pui OSB pe pereti si alta e sa construiesti ceva luxos. Trebuie sa recunosc ca sunt si eu foarte curios sa vad daca mondenii nostri - din care 99% asculta manele - vor suporta muzica respectiva, care colac peste pupaza mai e si data tare :) Daca o suporta tot e un pas inainte. In mod sigur vor incerca cel putin o data restaurantul pentru ca e super fitzos. Si de ce sa aiba locuri fitzoase doar manelistii si rockerii nu? Aseara a fost doar muzica rock insa in alte orase din lume mai incape si un pic de pop. Oricum muzica nu o pot schimba, chiar daca vor patronii.

Link to comment
Share on other sites

Na,eu UNA abia astept sa vaz ca cum si ca ce e aci la noi... Am mai fost io la mai multe hardrockcafeuri si abia astept sa vaz cat de fain e aici. Cel mai tare mi-a placut la hardrockcafeul din Torontau,ala de la Eaton Center,ca acolea,daca doreai ca sa fumezi,trebuia sa meri la etaj unde era aerul pus pe 14 grade si nimeni-nimeni... Si fumam repede si fugeam jos sa ma incalzesc... :)

Se fumeaza la noi undeva intr-un colt macar?

Link to comment
Share on other sites

Na,eu UNA abia astept sa vaz ca cum si ca ce e aci la noi... Am mai fost io la mai multe hardrockcafeuri si abia astept sa vaz cat de fain e aici. Cel mai tare mi-a placut la hardrockcafeul din Torontau,ala de la Eaton Center,ca acolea,daca doreai ca sa fumezi,trebuia sa meri la etaj unde era aerul pus pe 14 grade si nimeni-nimeni... Si fumam repede si fugeam jos sa ma incalzesc... :)

Se fumeaza la noi undeva intr-un colt macar?

 

Da, peste tot, in toata tara, cu nesimtire. Nu scapi nicaieri de fum si de fumatori nesimtiti. Nu vad de ce ar fi HRC altfel, ca doar e in romania :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

hmm...nush cum e hrc-ul de la noi , dar eu am fost la hrc-ul din antlantic city....si , ospatarii veneau la tine si iti vorbeau... de parca te-ar cunoaste de o viata ... din greseala imi varsasem paharul de sprite .... si a venit o ospatarita la mine , mi-a luat paharul , a sters masa si mi-a adus alt pahar cu suc , din partea casei .... asha ceva nu cred ca se va intampla vreodata la noi .... iar daca veneau un grup de oameni...si spuneau ca este ziua unuia din grup...totzi ospatarii , barmanii chiar si bucatarii se oprea din lucru , incepeau sa stringe pe akolo "make some noise ..." iar apoi cantau "la multzi ani" cu totii acelui om .... abea astept sa-l vad si pe acesta de la noi , pentru a putea face o comparatie intre ce avem noi...si ce au ei ... :)

Link to comment
Share on other sites

hmm...nush cum e hrc-ul de la noi , dar eu am fost la hrc-ul din antlantic city....si , ospatarii veneau la tine si iti vorbeau... de parca te-ar cunoaste de o viata ... din greseala imi varsasem paharul de sprite .... si a venit o ospatarita la mine , mi-a luat paharul , a sters masa si mi-a adus alt pahar cu suc , din partea casei .... asha ceva nu cred ca se va intampla vreodata la noi .... iar daca veneau un grup de oameni...si spuneau ca este ziua unuia din grup...totzi ospatarii , barmanii chiar si bucatarii se oprea din lucru , incepeau sa stringe pe akolo "make some noise ..." iar apoi cantau "la multzi ani" cu totii acelui om .... abea astept sa-l vad si pe acesta de la noi , pentru a putea face o comparatie intre ce avem noi...si ce au ei ... :)

 

Faze din astea se intampla peste tot in state si fac foarte mult pentru atmosfera localului, pentru caldura aia specifica care se spune ca e a romanului, cu toata ca tot mai putin cred asta :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew
Faze din astea se intampla peste tot in state si fac foarte mult pentru atmosfera localului, pentru caldura aia specifica care se spune ca e a romanului, cu toata ca tot mai putin cred asta :)

 

 

man...eu iti spun ce-am vazut cu ochii mei...si acum daca nu ma crezi...asta e problema ta...adik...nu trebuie neaparat sa ma crezi dak nu vrei ... :)

Link to comment
Share on other sites

Da, peste tot, in toata tara, cu nesimtire. Nu scapi nicaieri de fum si de fumatori nesimtiti. Nu vad de ce ar fi HRC altfel, ca doar e in romania :)

 

Hai sa-ti vand un pont: sunt convinsa ca la tine acasa ,in camera ta,nu e plin de fumatori nesimtiti!

 

Care e treaba? Eu doar intrebam daca se fumeaza cumva undeva,intr-un colt. N-am zis ca esti nesimtit,nu stiu de ce te-ai simtit atacat. :)

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni, totusi... sa folosim etalonul international al preturilor. Cat costa o bere (precizati si marcile care se gasesc). Mentionez ca intreb doar de curiozitate, ca nu intentionez sa pun piciorul acolo. E prea departe

Link to comment
Share on other sites

Dar asa cum stiti, Holograf sunt o trupa care ti se baga pe gat de catre sponsori la anumite evenimente, pentru ca pe ei nu ii invita nimeni sa cante.

oarecum rautacios si gresit. holograf este o trupa foarte buna, indiferent ce ar canta, dar asta este alta discutie. ce nu stii este ca holograf sunt parte importanta din managementul/actionariatul hrc :)

Link to comment
Share on other sites

Hai sa-ti vand un pont: sunt convinsa ca la tine acasa ,in camera ta,nu e plin de fumatori nesimtiti!

 

Care e treaba? Eu doar intrebam daca se fumeaza cumva undeva,intr-un colt. N-am zis ca esti nesimtit,nu stiu de ce te-ai simtit atacat. :)

 

 

Sunt convins ca n-ai inteles doar din graba :)

 

Nu am spus ca toti fumatorii sunt nesimtiti, spun doar ca in RO e plin de fumatori, si marea marea majoritate au maniere de 3 lei. Binenteles ca nu poti generaliza la toti fumatorii, worldwide, dar adevarul trist e ca in Romania sunt colectionari, pe linga nesimtire mai adauga si atitudinea sfidatoare, inconstienta si altele. In nici un caz nu m-am referit la tine, ptr ca nu te cunosc.

Bafta mare in Romanicaca.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa-ti vand un pont: sunt convinsa ca la tine acasa ,in camera ta,nu e plin de fumatori nesimtiti!

 

Care e treaba? Eu doar intrebam daca se fumeaza cumva undeva,intr-un colt. N-am zis ca esti nesimtit,nu stiu de ce te-ai simtit atacat. :)

 

 

Sunt convins ca n-ai inteles doar din graba :)

 

Nu am spus ca toti fumatorii sunt nesimtiti, spun doar ca in RO e plin de fumatori, si marea marea majoritate au maniere de 3 lei. Binenteles ca nu poti generaliza la toti fumatorii, worldwide, dar adevarul trist e ca in Romania sunt colectionari, pe linga nesimtire mai adauga si atitudinea sfidatoare, inconstienta si altele. In nici un caz nu m-am referit la tine, ptr ca nu te cunosc.

Bafta mare in Romanicaca.

 

E clar ca n-a inteles...si nu din graba.

 

Fumul excesiv din baruri ii deranjeaza atat pe nefumatori (mai ales) dar si pe fumatori. Ce sa mai spunem de cei care lucreaza acolo....oare cati m3 de fum inhaleaza intr-un schimb???

 

Asteptam si la noi legea aia cu interzisul fumatului in locurile publice, ca acum, daca vrei la ne- te baga intr-un acvariu claustrofob.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Asteptam si la noi legea aia cu interzisul fumatului in locurile publice, ca acum, daca vrei la ne- te baga intr-un acvariu claustrofob.

 

:)

 

Legea exista, si delimiteaza clar spatiile pentru fumatori, nu invers. Problema e cu aplicarea. Intr-un bar este interzis fumatul in alt spatiu decit cel special amenajat, inchis. RESTUL spatiului este destinat nefumatorilor, nu invers, ca la noi. Unde nu se poate aplica, adica mai peste tot, este interzis total fumatul. Si aici apare schepsisul: daca in bar e un afis cu fumatul interzis, toata raspunderea apartine fumatorului. Amendarea lui poate fi facuta doar de politist sau gardian public. Ceea ce nu se intimpla. Iar proprietarii barurilor nu sunt nebuni sa-i dea afara pe cei care fumeaza, ca isi pierd toti clientii.

La dilema asta, singura solutie viabila e sa se transfere responsabilitatea proprietarilor, adica sa fie amendati ei daca se fumeaza inauntru. Dar nu se va intimpla. Pentru ca suntem in o tara de neanderthalieni. Pentru ca viciile arata lipsa de educatie.

 

 

Un fraier.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca viciile arata lipsa de educatie.

 

Exagerezi.

 

PS: Ma refer strict la citatul de mai sus. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

ba exact la asta m-am referit. ai fost vreodata in situatia de a organiza un eveniment iar un sponsor (nu spun numele) sa-ti zica: conditia este sa cante holograf pe suma X? eu da.

am fost.

problema ta este ca nu esti suficient de puternic incat sa nu ai parte de "conditia" asta. in al doilea rand, nu stiu cat de profitabil este sa organizezi ceva acolo, nu inca, si cum am zis, nu fara sa fii deja cineva in treaba asta sau sa ai un spate bazat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cyclops

Eu nu ma las de fumat (nu inca cel putin) dar de mers.. tot o sa ma duc odata sa vad HRC... macar asa ca sa pot sa-mi dau cu parerea in cunoshtintza de de cauza :)

Link to comment
Share on other sites

Am fost si eu azi sa-l vad si pe asta din Bucuresti. Hard Rock Cafe. Nici mai mult nici mai putin decat orice alt HRC. A, ba da. Servirea e mai proasta decat pe alte meleaguri, dar probabil fiindca sunt la inceput. Adica, ei vor sa fie draguti, dar sunt cam neindemanatici. In schimb e mai mare si mai aerisit si arata ceva mai bine decat alte HRC. Si muzica e mai buna. Si la masa vecina statea Gina Pistol. Dar nu mi-a parut rau ;)

Faza cu voma pe care a zis-o cineva mai sus mi se pare infantila. O faceam si eu la 16 ani, dar vremea a trecut si sincer n-am chef sa stau langa masa unui mucos care abia a descoperit alcoolul, nu stie cum se foloseste si acum boraste. Cand veti ajunge la varsta mea veti gandi ca mine, caci de unde va duceti voi, eu vin. Iar comparatia cu Jack e deplasata. Nu poti compara mere cu pere.

In plus, mi se pare de prost gust sa-ti dai cu parerea dupa ce citesti un review scris de cineva pe care nici macar nu-l cunosti ca sa stii cat il duce mintea. Mergi acolo, vezi cu ochii tai, apoi iti spui parerea. Si tot de prost gust mi s-a parut sa cante Holograf la inaugurare. Nici eu nu as fi intrat daca as fi auzit cu inelul. Dar asa cum stiti, Holograf sunt o trupa care ti se baga pe gat de catre sponsori la anumite evenimente, pentru ca pe ei nu ii invita nimeni sa cante.

 

Ok am gresit pt ca mi-am dat cu parerea dupa review-ul ala, eu credeam ca e scris de ei, ca asa isi prezinta clubul, apoi am vazut ca e de pe un blog al lui naiba stie cine. (desi sincer parca suna mult prea comercial ce e acolo pt a proveni din mintea unui random blogger)

Vezi ca faci niste afirmatii gratuite acolo la adresa mea si parca n-ai inteles aluziile mele sau n-ai vrut sa le intelegi.

Ce e ironic e ca recunosti ca ai facut ceea ce eu n-am facut niciodata. ("Faza cu voma pe care a zis-o cineva mai sus mi se pare infantila. O faceam si eu la 16 ani" ).

Doar imi exprimam intr-un mod nu foarte clar pt 'unii' ( :) ) parerea despre un club in care apare "Gina Pistol" si alte oratanii din astea.

Tu care nu te-ai prins... trebuia sa citesti in loc de

"ma duc sa vomez pe masa lor din hard roc"

urmatorul lucru

"Subsemnatul, erami, imi exprim totala dezapropare fata de acest club. In opinia mea, asocierea unui club de fitze cu rockul dauneaza la adresa unui lucru foarte apropiat de sufletul meu. Faceti ce vreti cu opinia mea, atat timp cat nu ma jigniti."

 

Dar se iarta... ai citit printre randuri si treea sa comentezi. In plus e 'cool' pe forumuri sa-i faci pe altii copii puerili.. iti intareste argumentul, iti da veridicitate in posturi. Haha, ma amuzi :)

 

Cmmon, cine mai trebuie sa vina la hard rock cafe? Fitz? Adi Minune? Pepe? Si sa faca semnul ala cu manuta lui de rocker adevarat. :) Yeaah fckin hardcore!! :( Hai ca nu mai zic nimic, iar ma enervez si dauneaza grav sanatatii. Imnu pe manele rulz!!! B)

Link to comment
Share on other sites

Sunt convins ca n-ai inteles doar din graba :)

 

In nici un caz nu m-am referit la tine, ptr ca nu te cunosc.

Bafta mare in Romanicaca.

 

Sunt sigura ca nu te-ai referit la mine,nu ai cum sa iti dai cu parerea in ceea ce ma priveste.Doar ca pe mine ma citai ,nu pe altcineva. A! Anunta-l si pe prietenul tau dumitrius sau cum se numeste el ca am inteles exact,chiar si in graba! :)

Link to comment
Share on other sites

Eu propun ca urmatorul meeting RGC sa fie in Hard Rock Cafe. Asa o sa putem critica in cunostinta de cauza. :)

 

n-o sa se intample daca nu zice nimeni ce preturi sunt, chestie pe care au cerut-o deja 2 oameni.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

mi-a sters cineva postul cu gina pistol... insa

ce sa ma deranjeze ca ma duc intr-un local in care gina pistol si probabil maruta, andra, moga etc stau langa mine la o alta masa. bineinteles ca asta nu ma incalzeste si nici nu e motiv de lauda ca nu sta cu mine, insa prefer asa decat sa ma duc in ive metal club si sa nu pot sa beau o bere licistit. si mai e ceva... daca servirea este asa cum a spus faust este foarte tare. cat trebuie sa astept in pui de urs, laptarie si alte carciumi un meniu, a doua bere, al doilea fel de mancare? este scump intr-adevar dar si asa, la cat ies eu in oras, prost sa fiu sa nu ma duc acolo (1 data la saptamana). o sa vina si costi cu tricou cu rock, adrian o sa fredoneze pe masa, nothing else matters, probabil si moga o sa aiba concerte acolo, insa eu cred ca merita. am sa ma duc si am sa va spun cum mi s-a parut.

Link to comment
Share on other sites

Bai dar de unde atata inversunare. WTF?!

Cand dati de timp si niscaiva bani faceti o vizita p-acolo. Si veniti aici cu feedback adevarat. Cineva zicea mai sus de diverse personaje "mondene".. Da astia dom'le minune si gasca lui n-au ce face toata ziua si o ard in nu stiu care bodega? Voi va auziti ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.