www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Potentiometre pentru chitari fara pickguard


kiske13
 Share

Recommended Posts

Caut potmetru Audio taper 500kOhm pentru o chitara FARA PICKGUARD, dar nu prea gasesc nimic de calitate la noi in magazine.

Am luat niste ALFA, din 2 buc. doar una pot folosi, celalalt freaca deranjant.

Am luat niste CTS evident sunt pentru pickguard, cu shaft scurt.

Ma interesez la MCMusic dupa Dunlop (super fitos si scump) si Seymour Duncan toate sunt cu portiunea filetata sub 9,5mm.

Unde gasesc niste potmetre de calitate in Ro pentru aplicatia mea?

 

Link to comment
Share on other sites

Care e faza asta cu ''in Ro''?

Eu nu iau nimic de aici: ba nu e pe stoc, ba e dar de fapt nu avem si aducem, ba nu e una alta.

Ce are Banzai? E 7.95 eur shipul.

CTS MTL-STD-500k log :: CTS :: Potentiometers :: Passive Components :: Electronic Parts :: Banzai Music GmbH

CTS MTL-XL-500k log :: CTS :: Potentiometers :: Passive Components :: Electronic Parts :: Banzai Music GmbH

 

....sau Reverb, eBay,TubeTown, Musikding etc... Nu ai rabdare sa astepti? :lol: 

Bourns Pot 16mm 500k log smooth, 3,00 € (musikding.de), shipul e 5.90 Eur aici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, nici eu nu înțeleg de ce musai în România. Stocurile sunt mici, varietatea la fel, din păcate până într-o vreme se găseau accesibil și în UK, apoi a venit plecarea ca să zic așa.

Eu am luat ultima dată de pe musikding, e ieftin și când am montat ce-am luat de la ei am fost foarte mulțumit. Mi se par OK Bourns. Găsești destule variante, lungi scurte cu crăpelniță sau solide.

Mai găsești și la noi dar sporadic și dacă tot comanzi la distanță ce importanță are de unde vin?

Edited by apocapsile
Link to comment
Share on other sites

Transpotul, bre, că de ăla vă tot plângeți:-) Prețuri la ce vrei au pe site, sunt mici comparativ cu alte magazine. Cam 3-3.5 EUR e un pot la ei, indiferent că e pe 16 24 CTS sau Bourns. Au conzi cablaj etc.

Edited by apocapsile
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.