www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Low End Theory


Recommended Posts

Toata lumea vrea un sunet bun, echipament versatil, comod si cat se poate de ieftin, nu?

Citind arhiva articolelor Low End Theory de pe Gizmodo am dat peste aceste propuneri.

De pedale Danelectro si Behringer s-a mai discutat. Eu propun sa extindem tematica pentru a include toate sculele (vorba englezului) dirt cheap.

Deci, pentru un sunet mai ciudat sau buget de student, va rog impartasiti "superofertele" cu care v-ati intalnit.

Link to comment
Share on other sites

Ieftin si bun e cam greu de gasit...Eu am gasit ieftin si prost :) , mai putin digitech-ul rp100a care de bine de rau isi face treaba. In rest toate isi fac treaba-chitara facuta de omuletii multi si cu ochii mici, ampul ale carui butoane stau sa sara(dar care suna decent) insa stict in limitele adjectivului ieftin. Abia astept sa le schimb!!!

Link to comment
Share on other sites

100 sau 200 $ pentru un preamp cu tuburi ca ADA Mp1 este dirt cheap

 

Exact. Mie si un Gainiac mi se pare rezonabil.

 

ieftin si bun nu prea gasesti.

 

Speranta moarea ultima. M-am gandit la acest topic tocmai pt. produsele care reusesc sa scape printre "nu prea".

Ca exemplu as da 2 produse (care probabil s-au mai discutat). Partea de "bun" e discutabila, dar nu cred ca poate nega cineva faptul ca sunt ieftine.

 

Unul ar fi DI box-ul GDI21, copie nesimtita in stilul Behringer dupa GT2. Inainte sa spuneti ca suna ca dracu' intebati-va unde mai gasiti 27 de tonuri la 40 EUR. In cel mai rau caz poate fi folosit ca pedala de distorsiune/preamp/speakersim.

 

Al doilea e Danelectro FAB Metal, pe care am mai mentionat-o. Uite si un sample. Pt. 15 EUR zic ca-i pomana.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.