www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Beermeet RGC


jules
 Share

Recommended Posts

Guest Lupoaica

hai tata, puneti si voi duminica. eu am sambata full.beermet rgc, daca nu ma insel. inseamna intalnire la bere cu rgc-istii. Daca pentru matale insemna altceva , lumineaza-ne

Link to comment
Share on other sites

daca o stabiliti sambata pe 8 septembrie , ceva e putred ....stiti ff bine ca sambata pe 8 in big mamou e jam session cu cyfer ( si dupa o pauza destul de mare) ......macar daca il puneti pe 8 , stabiliti in big mamou , daca nu in alta zi ..... in primul rand pe acest forum suntem chitaristi ( muzicieni ) si porma bautori de bere...... asa ca pe primul loc vin concertele si manifestarile chitaristice ( mai ales daca sunt organizate de un coleg de pe forum .

 

nu zice nimeni sa veniti la jam session si sa nu mergeti la bere in Dub , dar daca vreti sa va intalniti la bere puteti sa faceti schimb cu id de Ymessanger si sa va intalniti ...nu sub titlul Beermeet RGC......

 

va spun asta pt ca beermeet RGC insemna altceva ...

 

Beermeet RGC = intalnire la bere cu membrii RGC. Exact asta inseamna. Nu-i jam, nici concert, nici intalnire cu subiect unic de discutie muzica. Doar un prilej de a ne cunoaste mai bine. La muzica oricum se ajunge pe firul discutiei, nu-i problema. :)

 

Acu', parerea mea: prefer oricand Big Mamou ca loc de intalnire, din cauza de oameni si muzica, dar jam session-urile nu prea lasa loc de discutii, decat poate intre doua piese, care, in conditii de jam, pot dura ceva timp. Am ajuns la Open Mike de vro 2-3 ori pe post de spectator si n-am apucat sa vorbesc cu vecinul de masa mai mult de un sfert de ora (e adevarat, nu era deschisa terasa), pentru ca nu pot sa urlu prea mult la urechea cuiva. E fun, nu zic nu, iar intalnirea cu Cyfer e tot timpul o bucurie, pentru mine cel putin, dar conditiile din interior nu-s propice pentru facut cunostinte si discutat la un pahar. La terasa e alta treaba...

 

Deci, in concluzie: daca-i sambata, la terasa Big Mamou, flacaii mei care nu va duceti la Lake of Tears! Bere eftina, muzichie buna si cine vrea sa se dea si cu chitara, poa' s-o faca inside.

Daca-i duminica, poa' sa fie oriunde.

 

Nu dati cu rosii!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest NecroticCH

Doua intrebari de incepator: :)

1. Venim si cu chitarile pe spate?

2. Daca suntem noi pe forum, cum ne recunoastem? (cunosc pe cineva aici, dar daca nu vine)

Link to comment
Share on other sites

Doua intrebari de incepator: :)

1. Venim si cu chitarile pe spate?

2. Daca suntem noi pe forum, cum ne recunoastem? (cunosc pe cineva aici, dar daca nu vine)

1. Doar daca e electrica si vrei la jam.

2. Las' ca ne descurcam noi.

 

@Lupoaica: E doar o propunere. Sa vedem cine-i de acord. Daca nu, ramane duminica La Dud.

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

ca sa lamurim problema. nu e o intalnire oficiala a RGC de aniversare sau mai stiu eu ce. este dupa cum a zis si Dr. X o intalnire intre membrii care mai ies din casa la palavre, la o bere, sa se cunoasca intre ei. am pus Sambata pentru ca daca te uiti in urma aceste intalniri se tineau Sambata, nu ca sa-i stric jam'ul lui Cyfer (Doamne fereste...much respect)

 

Cine nu se duce la Jam sau la L.o.Tears si are chef vine cu noi. Prea se face din tantar armasar.

 

ca sa nu mai fie discutii, ca de ce asa si nu asa, ramane pe Duminica.

Edited by Radu i
Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

lol nu alcoolu ma impiedica sa beau berea :) , health reasons, ca la 4-5% cat ie alcool nu m-o omora ala :)

Edited by seraphx
Link to comment
Share on other sites

ma rog ...ziceam sa o puneti in alta zi pt ca eu ma duc la jam si pt ca pana acum nu am ajuns la nici o intalnire (noua) de cand cu Dub ....dc? sa zicem ca nu am putut sa ajung nu ca au fost puse prost....ma rog....sunt convins ca membrii rgc sunt doritori sa iasa la bere ( si nu doar in numar mic cum a fost pana acu) ...ci cum se intampla la inceput cand am organizat primele Beermeet RGC_uri .......

 

in principiu vroiam sa sugerez o organizare mai buna.....atat

Link to comment
Share on other sites

Guest NecroticCH

Daca nu va ploua, nu vad de ce nu s-ar sta afara.

 

MODIFICARE: Si eu-s de-acord cu cinci, cinci sa fie!

Edited by NecroticCH
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.