www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech Gnx3000 Vs Boss Gt 6


Recommended Posts

am inteles ca digitech are distorsuri cam najpa......si tocmai ma gandisem sa-mi iau boss..... :)

 

Ai putea incerca si un Zoom g7.1ut... eu mi-am luat unul si sunt f multumit de el...+are si lampa...

 

Alta alternativa ar putea fi asta...procesorul suna fain, e ingrijit, si unul nou e 10 mil...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Uite link-ul, poti asculta si tu Digitech gnx3000 chiar de la situl lor, oricum discutiile cu placutul altora sunt posibil gresite:

 

http://www.digitech.com/products/GNX3000/GNX3000.htm e un link pt demo in pagina.

 

Uite si cateva demo pt Boss GT-6:

 

http://www.samedaymusic.com/product--BOSGT6, cauta Demo Sounds undeva pe pagina.

Edited by gicacontra
Link to comment
Share on other sites

cum adica dus ? :) poti scoate o gramada de sunete ca lumea cu el, e o scula cat se poate de serioasa ! se canta si la nivel profesional cu el.

ca or fi aparut altele mai performante asta nu e de negat.

nu e pe lampi, dar suna de calitate. si e lucrat si ca lumea, de Boss.

 

Dus ... adica a trecut vremea lui (cam de multisor), unete ca lumea in principiu poti sa scoti cu orice -proc mai vechi sau mai nou (conteaza mai muolt mana si chitaristul pana la urma).

 

De fapt chjiar am un GT6 de vanzare (cadou un loopstation langa el). Cineva interesat?

Link to comment
Share on other sites

sunete ca lumea in principiu poti sa scoti cu orice -proc mai vechi sau mai nou (conteaza mai mult mana si chitaristul pana la urma).

Ca sa nu iti para rau mai tarziu ca ai cheltuit un sac de bani pe un procesor pe care il folosesti la 10% din capacitate si nici nu suna cum ai vrea tu sa sune, asculta de nea Gicu. Pana la urma e o chestiune de gusturi (ale tale) si de dotari (ale procesorului).

Pe la magazinele de profil ai trecut?

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

nu se mai face, a fost inlocuit de gt8. gt6 mai exista doar pt bas. E foarte posibil sa fi ramas cateva in magazine totusi, dar nu stiu daca "noi" e un cuvant bun pentru a le caracteriza

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
Gt-6-le era in muzica la SH...

 

la zapada... la mai multi bani decat merita... Si de fapt s-ar putea sa nu fi fost SH, doar de la o lichidare de stoc dintr-un magazin din strainatate. Poate vorbim despre chestii diferite, ca n-am mai vazut gt6 la zapada de mult

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.