www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

S-a Furat Un Bass!


gogi.rust
 Share

Recommended Posts

Guest nobody10

Mi se face sila cand aud de asa ceva .Imi pare rau pnetru cel care a ramas fara bass .Dupa umila mea parere cand inchiriezi o sala de repetitii si ti se spune ca poti lasa ceva acolo , in momentul in care acel ceva dispare , proprietarul sau cel care inchiriiaza este bun de plata si este raspunzator de siguranta obiectelor din acea sala . De ce nu a disparut un instrument sau obiect al proprietarului???????

Intro sala de genul asta si cu asa proprietari nu as vrea sa repet ,noroc ca am sala proprie cu trupa, adica dupa ce ca platesc niste bani ma trezesc si fara instrument iar proprietarul ridica din umeri si zice ca el nu are nici o responsabilitate ,nici morala si nici materiala fata de mine .

Asta este ce reprezentati pentru prorpietarul salii, un nimic aducator de banii cu ora si fata de care nu se sinchiseste , voi ramaneti cu paguba in buzunar si el cu banii de chirie

Stiu ca este greu cu salile de repetie si noi am cautat destul pana am gasit ceva de inchiriat ,dar este doar al nostru . Incearca sa vorbesti cu prorpietarul care ar trebuii sa te despagubeasca material.

Link to comment
Share on other sites

Mi se face sila cand aud de asa ceva .Imi pare rau pnetru cel care a ramas fara bass .Dupa umila mea parere cand inchiriezi o sala de repetitii si ti se spune ca poti lasa ceva acolo , in momentul in care acel ceva dispare , proprietarul sau cel care inchiriiaza este bun de plata si este raspunzator de siguranta obiectelor din acea sala . De ce nu a disparut un instrument sau obiect al proprietarului???????

Intro sala de genul asta si cu asa proprietari nu as vrea sa repet ,noroc ca am sala proprie cu trupa, adica dupa ce ca platesc niste bani ma trezesc si fara instrument iar proprietarul ridica din umeri si zice ca el nu are nici o responsabilitate ,nici morala si nici materiala fata de mine .

Asta este ce reprezentati pentru prorpietarul salii, un nimic aducator de banii cu ora si fata de care nu se sinchiseste , voi ramaneti cu paguba in buzunar si el cu banii de chirie

Stiu ca este greu cu salile de repetie si noi am cautat destul pana am gasit ceva de inchiriat ,dar este doar al nostru . Incearca sa vorbesti cu prorpietarul care ar trebuii sa te despagubeasca material.

Stimate nobody

ma ataci de doua ori in aceeasi zi,nu crezi ca e prea mult?

S-a mai spus pe acest topic pe care sau nu l-ai citit in intregime sau ai citit si ai ignorat ceea ce s-a scris,ca NU am dat acordul pentru depozitarea acelui bas in sala.Proprietarul basului l-a tinut un timp in locul (inchis) indicat de noi,dupa care,probabil din comoditate,nu l-a mai urcat la etaj de doua ori pe saptamana,ci l-a lasat in sala,bazandu-se probabil ca si noi am lasat in sala cateva saptamani o chitara.Si afla ca a disparut si un obiect al proprietarului,cam in aceeasi perioada,ba mai mult,cineva a schimbat un cinel Sabian B8 cu un Paiste care costa mai putin de jumatate pretul Sabianului,si suna de zece ori mai prost.

Acestea sunt atacuri personale,si le consider ca atare.Am incercat sa facem doua sali care sa fie utilate asa cum noi nu ne-am permis la varsta voastra,ne-am pus sculele personale la bataie,si,FOARTE IMPORTANT,am ridicat nivelul salilor de repetitie din Bucuresti.Mircea 19 si Mihai Nebunu si-au montat aer conditionat,si-au schimbat tobele si statiile de bas ca sa tina pasul cu noi,asta fiind benefic pentru TOATE trupele care repeta la aceste sali,fenomenul concurentei genereaza intotdeauna produse sau servicii mai bune.

Nu cred ca cineva din cei care repeta sau au repetat la noi la sala are vreun motiv sa se planga cum ca ar fi fost prost tratat.Spre deosebire de alte sali (cu proprietari mai intelepti),am pus la dispozitie seturi de cinele de calitate,fara sa facem discriminari intre tobosarii care stiu,si cei care nu stiu sa bata in ele.schimbam periodic fetele,si oricine ne-a cerut cablu,microfoane in plus sau altceva,le-a primit,fara sa trebuiasca sa plateasca nimic in plus.Dintre clientii multumiti de conditiile si serviciile noastre sunt:AG Weinberger,HiQ,Tudor Chirila si Vama,Brad Vee Johnson,Andrei Tudor,Delia ,Victor Socaciu,Banditos,Verso,Abigail,Marius Popa&Band,Cortez,Narcisa Suciu,Morandi,Firma,PIO,Berti Barbera,membrii ai grupului Sistem,membrii ai grupului Luna Amara si multi altii.Nimeni nu a beneficiat de tratament preferential,secretarul de stat Victor Socaciu a fost tratat la fel cu oricare trupa de incepatori care cauta acordurile pe chitara.

Bineinteles ca domnul Dacian,aka Hazard a sarit si el ca e de datoria noastra sa despagubim proprietarul,iata cum a ajuns basul lui George un motiv de vendete si atacuri ale concurentei.

Link to comment
Share on other sites

Guest nobody10

nu este nici un atac ,consider ca daca las ceva acolo unde platesc pentru a face o repetitie ,acel cineva caruia ii platesc isi asuma o responsabilitate. eu nu inchiriez sali deci nu vad unde este vorba despre concurenta . Nu era nevoie sa scrii un sir de trupe ca sa-ti faci reclama .... consider ca daca iei niste banii de la cineva cu ora pentru inchirierea unei sali de repetitie ar trebuii sa-ti pese mai mult si sa iti arati si responsabilitatea nu doar sa in casezi bani. Si nu mai fi atat de mandru de tine si te lauda cu numele altora, pana una alta mi-ai dovedit ca te intereseaza doar banii ,de pe urma celor care au nevoie sa repete si vin la tine la sala , respectul si responsabilitatea au fost uitate de mult.

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO
nu este nici un atac ,consider ca daca las ceva acolo unde platesc pentru a face o repetitie ,acel cineva caruia ii platesc isi asuma o responsabilitate. eu nu inchiriez sali deci nu vad unde este vorba despre concurenta . Nu era nevoie sa scrii un sir de trupe ca sa-ti faci reclama .... consider ca daca iei niste banii de la cineva cu ora pentru inchirierea unei sali de repetitie ar trebuii sa-ti pese mai mult si sa iti arati si responsabilitatea nu doar sa in casezi bani. Si nu mai fi atat de mandru de tine si te lauda cu numele altora, pana una alta mi-ai dovedit ca te intereseaza doar banii ,de pe urma celor care au nevoie sa repete si vin la tine la sala , respectul si responsabilitatea au fost uitate de mult.

Ma vad mai mult decat nevoit sa intervin.Daca nu stii despre ce este vorba nu mai vorbi.Eu repet la Rares de mai bine de un an si am fost a doua trupa care a pus piciorul in acea sala(la vremea aceea era doar o singura sala) si nu am avut in veci probleme cu sculele lasate sus unde e spatiu special pentru asa ceva.Indiferent de valoare sculelor cum ziceam si Razvan nu am avut problema.problema in cazul concret este ca basistul de la RUST a facut imprudenta de as lasa basul in sala saptamani la rand.L-am vazut si eu in sala nu odata ci de mai multe ori si chiar nu s-a intamplat nimic pana s-a trezit cineva sa-l "imprumute".Tu crezi ca se poate face "politie" cu fiecare trupa care intra si iese de acolo?mai sunt si alte treburi de care unele persoane trebuie sa se ocupe.Nu mai vorbi in necunostiinta de cauza.E mai mult decat regretabil ce s-a intamplat cu basul omului dar nu sariti in capul lui Rares acum sau sa va platiti polite aiurea aici.

PACE!

Link to comment
Share on other sites

Guest nobody10

nu este nici o polita de platit ,habar nu am despre totu si nici nu ma intereseaza , insa este sala lui si trebuie sa aiba responsabilitatea asigurari pazei ,adica banii ii ia dar paza nu asigura ?????Nu este problema mea sau a celor care platesc ca sa repete acolo ce probleme au domni proprietari dar atata timp cat mi se cer niste banii pentru a intra intr-o sala sa fac repetiti mi se pare normal ca proprietarul sa-mi asigura un minim de confort si siguranta atat pentru mine cat si pentru sculele mele . cel care a pierdut bassul nu l-a lasat nici pe strada si nici in alta parte ,l-a lasat intr-o cladire prorpriatea domnului Totu deci acesta ar trebuii sa isi asume responsabilitatea asupra celor intamplate .Basul nu a fost furat de pe strada ci de pe proprietatea domnului totu pe care acesta o inchirieaza cu ora .In acea sala nu intra oricine de pe strada ci doar cei care platesc domnului totu o chirie .rezumand, cei care au furat bassul au fost lasati in sala de domnul totu pentru o suma de banii.deci cine incaseaza banii si lasa in sala o trupa isi asuma o raspundere........ fata de ceilalti care au platit si mai au instrumente lasate in acea sala care se presupune a fi o proprietate privata .

Link to comment
Share on other sites

Eu nu pricep ce tot vrea nobody. Ai inchiriat o ora, o ora ai dreptul sa stai si sa-ti tii lucrurile acolo. Dupa o ora esti obligat sa ti le iei. De exemplu, poate eu care repet dupa ei n-am chef sa ma impiedic de bassul lui. Rares, daca nu e asa, spune-mi te rog, am si eu cateva lucruri pe care nu am unde sa le depozitez, le tin la tine daca e gratis.

Nobody scrie prost romaneste, dar dl Grosu parca scria si mai prost, asa ca nu cred ca e el.

 

LE: Scuze, abia dupa ce am postat am vazut ca nobody e banat deci nu mai avea nici un sens sa mai postez. Chiar daca, sa zicem, n-ar fi Grosu, e un bun prieten de-al lui. :)

Edited by Faust
Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout
nobody e banat,fiindca e o clona a lui Grosu.O fi invatat de la prietenul si partenerul sau de business freelancer sa scrie,sau o fi dat de word in romana :)

 

 

 

avand in vedere prestatiile in domeniul gramaticii romane ale lui midnight rider, cred ca n-ar strica sa-i faca si el vreo cateva vizite lui freelancer! asa va avea, poate, si placerea de a-si intalni concurentul nr. 1 - nenea Grosu - si sa-l intrebe daca e cumva nobody! :)

Link to comment
Share on other sites

avand in vedere prestatiile in domeniul gramaticii romane ale lui midnight rider, cred ca n-ar strica sa-i faca si el vreo cateva vizite lui freelancer! asa va avea, poate, si placerea de a-si intalni concurentul nr. 1 - nenea Grosu - si sa-l intrebe daca e cumva nobody! :)

Arata-mi si mie niste greseli de gramatica,ortografie sau ortoepie in posturile mele.Nu de alta,dar spre deosebire de altii,am urmat facultatea de litere :)

Link to comment
Share on other sites

avand in vedere prestatiile in domeniul gramaticii romane ale lui midnight rider, cred ca n-ar strica sa-i faca si el vreo cateva vizite lui freelancer! asa va avea, poate, si placerea de a-si intalni concurentul nr. 1 - nenea Grosu - si sa-l intrebe daca e cumva nobody! :)

 

Hm, sincer... n-am observat. Daca s-o fi intamplat o fi fost neatentie sau greseala de tipar. Realitatea e ca Rares ne poate da lectii de limba romana si engleza la multi dintre noi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

@ midnight rider : aaa, imi pare rau! n-am stiut ca ai urmat cursurile facultatii de litere! gasisem, tot azi, un post de-al tau (Ce ar putea sti despre Dumnezeu cineva care isi pune copii minori sa cante Highway to Hell?) si asta a fost motivul! Poate am gresit!

Link to comment
Share on other sites

@ midnight rider : aaa, imi pare rau! n-am stiut ca ai urmat cursurile facultatii de litere! gasisem, tot azi, un post de-al tau (Ce ar putea sti despre Dumnezeu cineva care isi pune copii minori sa cante Highway to Hell?) si asta a fost motivul! Poate am gresit!

off t.-scuze ca intervin dar, in cazul de fata se scrie "copiii", nu "copii", deci cu 3i nu cu 2i. se putea si "copii", in cazul in care nu aparea "isi". no offence. :)

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

voi ati auzit vreodata de greseli de tipar? sau de faptul ca asta e forum de chitaristi si nu de profesori universitari. Important e sa ajunga informatia unde trebuie, nu felul in care se exprima cineva. Am vazut o groaza de atrocitati gramaticale si ortografice pe aici si nu-mi vine sa cred ca tocmai domnului Totu v-ati gasit sa-i reprosati faptul ca a uitat o nenorocita de litera.

Link to comment
Share on other sites

voi ati auzit vreodata de greseli de tipar? sau de faptul ca asta e forum de chitaristi si nu de profesori universitari. Important e sa ajunga informatia unde trebuie, nu felul in care se exprima cineva. Am vazut o groaza de atrocitati gramaticale si ortografice pe aici si nu-mi vine sa cred ca tocmai domnului Totu v-ati gasit sa-i reprosati faptul ca a uitat o nenorocita de litera.

nu lui midnight rider i-am reprosat! citeste cu atentie! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
nu lui midnight rider i-am reprosat! citeste cu atentie! :)

 

pai da, dar blackout il cita pe Rares la faza cu "copii"

Link to comment
Share on other sites

La un moment dat am adresat o rugaminte celor ce postau in acest topic, rugaminte ce nu mi-a fost respectata. Voi sublinia din nou, ca unicul scop pt care am postat acest anunt era acela de a incerca sa dau de urma basului furat. Avand in vedere unde s-a ajuns cu discutia, am sa adresez prin pm unui administrator al forumului rugamintea de a bloca acest topic si ulterior de a proceda la stergerea lui.

Va multumesc si va doresc multa bafta tuturor.

Cu stima si simpatie , George Popescu

Link to comment
Share on other sites

La un moment dat am adresat o rugaminte celor ce postau in acest topic, rugaminte ce nu mi-a fost respectata. Voi sublinia din nou, ca unicul scop pt care am postat acest anunt era acela de a incerca sa dau de urma basului furat. Avand in vedere unde s-a ajuns cu discutia, am sa adresez prin pm unui administrator al forumului rugamintea de a bloca acest topic si ulterior de a proceda la stergerea lui.

Va multumesc si va doresc multa bafta tuturor.

Cu stima si simpatie , George Popescu

 

ok

deal

<delete>

<commit>

 

 

 

 

ba :) , da cu grosu cum ramane? :):(B)

:)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.