www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

S-a Furat Un Bass!


gogi.rust
 Share

Recommended Posts

Saptamana trecuta, mi-a fost furat basul din sala de repetitii de la Rares Totu. Este un bass Stagg cu 5 corzi customizat de mine personal , cu doze bartolini. investigatile nu au dus deocamdata la niciun rezultat. Valoarea sentimentala o depaseste cu mult pe cea materiala. Orice informatie ce poate duce la recuperarea basului va fi recompensata.

George Popescu

tel 0722 489 341

Va multumesc pt. atentie si atasez imagini ale basului.

post-1926-1179917147_thumb.jpg

post-1926-1179917290_thumb.jpg

Edited by gogi.rust
Link to comment
Share on other sites

Acasa...nu era prima oara cand Gogi si-a lasat basul la SALA DE REPETITIE...

Ideea este ca noi am repetat intr-o vineri si marti cand am venit sa repetam..SURPRIZA :):)

Peste weekend au repetat cateva "trupe"(deci in una din ea exista un basist care ************* :) )....insa nu poti fii sigur care este dobitocu in cauza.....nu inteleg cum mai au unii ghinionul de raman fara instrumente la un concert( acolo mai zici ca e vreun dobitoc din public sa ii f**** in g*** ca au fost cazuri o groaza)... dar in sala de repetitie unde o imparti cu mai multe trupe ,sa se intample :(B);)

Deh.....

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Nu va ajuta cu nimic daca va spun.. dar cum naiba sa lasi instrumentu' 4 zile la sala? Mai ales cand prin sala aia se perinda jdemii de trupe. Zici ca ancheta nu a dezvaluit nimic? Pai da' Rares are schema cu toate trupele care trec...

Link to comment
Share on other sites

dar cum naiba sa lasi instrumentu' 4 zile la sala?

La fel cum si-au lasat si altii instrumentele(inclusiv titularii salii), si a fost okey pentru cateva luni...

Si poate nu vrea omu la fiecare repetitie sa se care cu 7+ kg de instrumente si pedale...si de aceea am aflat ca eeste okey sa lasam acolo....(in nici un caz nu am scris asta cu scopul de a da vina pe cineva)

Dar cine p*** mea vine la o sala de repetitie sa inceapa sa "imprumute" instrumente :):)

 

Rares, am inteles de la el ca a inceput sa intrebe prin popor

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Da am aflat si eu de faza asta nasoala.Sincer in ultima vreme s-au perindat multe tentative pe acolo si inainte de acest bass s-a mai imprumutat si ride-ul din acea sala.Pacat ca exista si "romani" printre cei care repeta acolo si pacat ca au unii de suferit care chiar vor sa faca ceva.Bafta multa si sper sa-l gasesti.PACE!

 

 

PS:daca pui mana pe individ f**** o mama de bataie si din partea mea :)

Link to comment
Share on other sites

Sincer, mi se pare un lucru prostesc sa-ti lasi instrumentul, efectul, cablul, orice ar fi intr-o sala de repetitii, unde intra zilnic 5+ trupe.

Spun asta pentru ca si eu am o sala de repetitii si am patit ceva asemanator cu o chitara, iar tocmai de aceea nu mai permit nimanui sa-si lase scule la mine.

Sper sa-ti regasesti basul. Dupa aceasta intamplare, poate pe viitor vei fi mai atent cu sculele. Sper ca din treaba asta sa inteleaga un lucru si cei care inchiriaza sali de repetitii (care practic sunt buni de plata daca se fura ceva).

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

am vazut si eu ieri anuntul din sala. Sper sa il gasiti. Mai intreb si eu in stanga si in dreapta. Poate aflu ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

Si noi am lasat o data un Roland Phantom X88 (da' clapa aia avea 45 de kile) si am avut morcovul in cur tot weekendul. De acum incolo ar fi indicat pt. toate trupele sa vina cu instrumentele si sa le ia dupa repetitie.

Edited by mateiutzu
Link to comment
Share on other sites

dude... lasa ca e greu sau ca nu e greu, sau ca ti-e lene sa-l iei acasa sau nu... E VORBA DE PRINCIPIU !! mare dobitoc... sa-i cada o mana...

 

ASTA E ATENTAT LA ADRESA METALULUI !!!

 

Prost sa fie si sa iasa cu el la concert :) ma urc pe scena si ii crap capu cu bassu

Si poate ii crapi capul unuia nevinovat care l-a cumparat de la ciorditor. Sper sa-l gasiti, dar sanse sunt putine.

Link to comment
Share on other sites

Sper ca din treaba asta sa inteleaga un lucru si cei care inchiriaza sali de repetitii (care practic sunt buni de plata daca se fura ceva).

NU NE ASUMAM RASPUNDEREA DECAT PENTRU SCULELE CARE SE LASA SUS LA ETAJ.MULTI SI-AU LASAT SCULELE ACOLO SI NU S-A INTAMPLAT NICIODATA NIMIC.

hihi,NU MAI BAGA STRAMBE,CA NU TINE.

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa lamuresc foarte clar un lucru. Am cerut permisiunea unui administrator al site-ului pt. postarea acestui anunt "inedit" in speranta ca poate totusi, voi reusi sa-mi recuperez basul. Singurii responsabili pt ce s-a intamplat suntem eu (care am uitat ca traiesc in romania ) si nenorocitul care a comis fapta.

Va rog frumos nu transformati aceasta situatie in motiv de dispute de alta natura ( concurenta). Cred ca pentru asta puteti deschide fara probleme un alt topic.

Le multumesc celor care au acordat atentie acestui anunt si celor ce si-au exprimat solidaritatea fata de mine si colegii mei de trupa.

Cu stima si simpatie, George

Link to comment
Share on other sites

NU NE ASUMAM RASPUNDEREA DECAT PENTRU SCULELE CARE SE LASA SUS LA ETAJ.MULTI SI-AU LASAT SCULELE ACOLO SI NU S-A INTAMPLAT NICIODATA NIMIC.

hihi,NU MAI BAGA STRAMBE,CA NU TINE.

Daca asa sta treaba inseamna ca e ok pt administratori, proprietarii salii. N-am bagat nici o stramba. Sorry.

Ultimul meu post pe acest topic. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
Nu va ajuta cu nimic daca va spun.. dar cum naiba sa lasi instrumentu' 4 zile la sala? Mai ales cand prin sala aia se perinda jdemii de trupe. Zici ca ancheta nu a dezvaluit nimic? Pai da' Rares are schema cu toate trupele care trec...

 

dl Tomaselli si-a lasat basul (Fender, nu Stagg, fie el si cu doze bartolini) in sala mult timp, ca il vedeam acolo de fiecare data... si nu s-a atins nimeni de el. Asa ca nu e omu vinovat ca si-a lasat instrumentul care e probabil destul de greu, e vinovat BOUL care a plecat cu el de-acolo. Si nici Rares nu e vinovat, ca nu poate sa supravegheze personal 24 de ore din 24 sculele lasate la sala asa ca vorbesti degeaba.

Asta e, sunt profund dezamagit de oamenii care se apuca de muzica mai nou... sper sa i se rupa o coarda si sa-l plesneasca peste ochi.

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
dl Tomaselli si-a lasat basul (Fender, nu Stagg, fie el si cu doze bartolini) in sala mult timp, ca il vedeam acolo de fiecare data... si nu s-a atins nimeni de el. Asa ca nu e omu vinovat ca si-a lasat instrumentul care e probabil destul de greu, e vinovat BOUL care a plecat cu el de-acolo. Si nici Rares nu e vinovat, ca nu poate sa supravegheze personal 24 de ore din 24 sculele lasate la sala asa ca vorbesti degeaba.

Asta e, sunt profund dezamagit de oamenii care se apuca de muzica mai nou... sper sa i se rupa o coarda si sa-l plesneasca peste ochi.

 

Nu zic nu la faza cu ochiul ......... practic daca am sa vad bassul pe la mine la sala venind cineva cu el am sa te anunt . Faptul ca ti-ai lasat instrumentul la sala nu consider sa fie vina ta daca in prealabil ai intrebat posesorii salii de repetitie daca il poti lasa. In secunda in care ei ti-or zis ca-l poti lasa si-or asuma responsabilitatea lui. Iar treaba cu nu se gaseste vinovatu .... e naspa .Cind intra o trupa la mine in sala si repeta doar okazional , stau cu ei de la incepu pina la final si stiu cu ce au venit si cu ce pleaca . Cind apare o trupa nou cu contract pe luna , aduk kopii dupa buletin iar daca lasa ceva la sala este garantat .

Eu pot numi neatentie iar pentru tine ghinion .........

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

si eu imi lasam chitara prin sali de repetitie si de multe ori m-am trezit cu corzile rupte, deci era clar ca cineva canta pe ea..

nu va mai mirati atata k dc isi lasa instrumentu la sala, nu e prea placut sa te cari prin metrou, atuobuze si tramvaie cu chitara in spate si inca o geanta de efecte.. sunt sigur k dak avea o masina nu si-ar fi lasat nimic la sala..

 

 

george sper sa iti gasesti bass-ul .. poate ar fi bine sa dai o fuga prin targ sau nush, pe unde se mai vand instrumente second..

 

 

ps : ar fi penal sa apara la "mica publicitate" bass-ul lui george :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

fa-i o vizita lui MOSU ! Cine stie ce gasesti pe acolo ... si evident ... mare atentie la sectiunea mica publicitate de pe forumuri (rgc,xbass,rackdoctors,urma ...etc) si pe OKAZII.

Link to comment
Share on other sites

Guest daemon
si eu imi lasam chitara prin sali de repetitie si de multe ori m-am trezit cu corzile rupte, deci era clar ca cineva canta pe ea..

nu va mai mirati atata k dc isi lasa instrumentu la sala, nu e prea placut sa te cari prin metrou, atuobuze si tramvaie cu chitara in spate si inca o geanta de efecte.. sunt sigur k dak avea o masina nu si-ar fi lasat nimic la sala..

george sper sa iti gasesti bass-ul .. poate ar fi bine sa dai o fuga prin targ sau nush, pe unde se mai vand instrumente second..

ps : ar fi penal sa apara la "mica publicitate" bass-ul lui george :)

offtopic: nici cu masina nu stiu cat voiosi si'ar cara lumea sculele la sala... am fost o data la rares la sala, si daca tin bine minte, se chinuiau cativa sa scoata o scula mare, un leslie parca, si alte chestii grele si voluminoase, si sa le bage intr'o masina pe toate... atunci n'aveam decat betele la mine, eram tobar :) , dar cand mi'o veni basu, parca vad ca ajung si eu sa car tot felu de chestii dupa mine

ontopic: am vazut si eu fenderul ala ramas in sala cand am fost... ma mancau groaznic degetele sa'l iau in brate si sa'l bag in hartke'ul ala, sa ma gadile la urechi... da m'am abtinut... vad ca altii o duc mai prost cu reprimatul instinctelor. pacat... ma si gandeam, deja am ajuns asa, sa lasam instrumente prin sala, crescuse putin romania in ochii mei... da n'a fost sa fie

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

@daemon... problema cea mai mare nu e sa scoti sculele din sala sa le bagi in masina, problema e sa scoti masina de pe aleea aia ingusta

Link to comment
Share on other sites

NU NE ASUMAM RASPUNDEREA DECAT PENTRU SCULELE CARE SE LASA SUS LA ETAJ.MULTI SI-AU LASAT SCULELE ACOLO SI NU S-A INTAMPLAT NICIODATA NIMIC.

hihi,NU MAI BAGA STRAMBE,CA NU TINE.

 

Rares are dreptate, noi avem sus pedala dubla plus Pod-ul lui Kid si nu s-a intamplat nimic, niciodata. Nu mai zic de statia si boxa din sala.

Si daca gasiti din asta ocazie sa discreditati un om sau concurent, nu sunteti decat niste scursuri.

Cat despre m****ii care cred despre ei insisi ca "canta" si care mai cred si ca au apucat pe Dumnezeu de un picior cand intra in sala lui Rares, am un mesaj: data viitoare cand mai spargeti vreun cinel sau o fata de toba aveti bunul simt si recunoasteti ca sa nu mai fie nimeni nevoit sa la plateasca dupa voi, jegurilor.

Si inca unul, pentru cei care repeta in sala nr2 pe bijuteria aia de Marshall 1987 si care au dat butoanele peste cap: "Frate, NU are distors, intelegi?"

Chiar m-am enervat.

 

 

@gogi, bafta omule, sper sa il gasesti, suntem alaturi de tine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.