www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Best Gear - 2006


Guest Raskolnikov
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle
Red Special a fost premiat la Musikmesse International Press Awards in martie la Frankfurt.

 

La ce te referi cand zici ca imita?

 

 

Imita cateva tonuri folosite de May in cantece Queen. Sau macar incearca. E de aceeasi natie cu DigiTech Clapton Crossroads si Jimi Hendrix Experience.

Link to comment
Share on other sites

Junk Yard , ai grija ,ai fost putin neatent si ai uitat sa raspunzi dupa postul lui Elethan , nasoala faza ...acum esti cu un post in minus...dar ai timp sa recuperezi astazi ca e o zi lunga

 

post-53-1176561155_thumb.png

 

 

balacareala? :) si sculele alea pot sunt best sell la ei acolo ca la noi nu au prea multi bani de gt8 sau fender pana si bryan may red special e vreo 8 milioane.deh fiecare cu gusturile lui sunt de acord cu karpi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Interesant de urmarit spiritul gregar pe topicul asta. Vine unul care nu intelege sau face nu stiu ce deductii si spune ca e best sell, iar unii se refera la asta si nu la ce spune titlul.

Ma vad pus in dezolanta situatie de a explica ceva ce mi se parea evindent. Se vede, insa, ca nu pentru toti. Cand spun "potrivit cititorilor GP" inseamna ca cititorii au votat ceea ce au considerat ei mai bun la categoriile respective. Deci topul asta reprezinta opinia lor. Opiniile se schimba de la Bucuresti la Ploiesti, daraminte din Ro pana in USA, totul este relativ si binenteles fiecare are dreptul la opinia lui separata.

Dar de unde si pana unde best sell.

Best Sell sunt poate chitarele la pachet pe care le gasesti peste tot si care costa vreo 200 $.

Nu Epiphone Eletist Country Deluxe cu hardware aurit si care costa vreo 2000$.

Si de cand vor toti sa cante ca Brian May, de se vinde pedala lui asa de bine?

Link to comment
Share on other sites

Raskolnikov nu mai da cu batzul ca nu ai de ce. Ai cerut pareri si comentarii. Grow up, lasa sarcasmul si aerul superior si explica de ce nu ti se pare ca ar fi asa cum cred altii fara a fi pus in "situatii dezolante". Nu ti se par relevante - ignora-le.

 

Best sell - raport pretz calitate = best gear

 

Poate ca Epi'ul ti pare a fi scump, dar sunt altele mult mai scumpe care in viziunea unora nu se compara cu acest model.

 

Oricum acest top nu mi se pare relevant.

Link to comment
Share on other sites

1) Multumesc Raskolnikov pentru info.

2) Nu vad de ce e nevoie de atata circ. E o informatie nevinovata (trivia) despre cum e vazuta problema peste ocean de AMATORI. Nu a zis nimeni ca sculele alea sunt miezul cantatului la chitara. E doar o statistica nevinovata.

3) Revistele de specialitate (si nu doar de chitara) apeleaza anual la topuri facute pe baza nominalizarilor cititorilor. Informatia e utila atat potentialilor clienti ce stiu ca pot alege un produs cu "satisfactie garantata" cat si firmelor ce au ce se lauda si care asa stiu unde e bine sa mai insiste.

Si nu best sell ci best buy :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.