www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

Intr-o mica asezare evreiasca se stinge din viata prostituata locului si lasa mostenire toti banii ei pentru repararea sinagogii. Enoriasii in majoritate nu vor sa primeasca mostenirea. Vezi, Doamne, "nu-i cuvios sa primesti banii unei curve". Discutii si discutii, pana ce hotaresc sa se duca la Rabin. Rabinul hotaraste ca e voie sa primeasca banii. 
− Dar bine, Rabi, de ce, ca doar femeia stii bine cu ce s-a ocupat la viata ei!?? 
− Pai, spune rabinul, banii aceia, in fond, sunt tot banii nostri. Nu?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

La turnul de control al unui aeroport se aude o voce de om beat:
– Va rog, da …. rog sa-mi dati o pista sa aterizez.
– Dom’le te rog sa iesi de pe frecventa, ca poti fi arestat pentru glume de astea.

Tipul, machit, insista ca este in avion si ca vrea sa aterizeze, chiar daca el abia putea vorbi.

Atunci, cei din turnul de control ii spun:
– Domnule, va rog sa-mi dati pilotul sau copilotul.

– Pe cineee? Aia doi au picat beti primii, dom’le, de unde sa ii scot ?

– Atunci, stewardesele?
– Alea? Is bete moarte in spatele avionului.
– Pai, daca toti sunt beti, matale cine esti?
– Eu? Pilotul automat.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Alo, casa Popescu?
- Da.
- Domnul Popescu?
- Da...!
- Aici maternitatea.
- Da?!?
- Soţia dumneavoastră a născut un băiat...
- Uraaa - s-a născut Vasilică, băiatu' tatii, frumos şi deştept, aşa-i pun numele, Vasilică, să n-am ambiţie dacă nu!
Şi fuge la maternitate, strigând din drum la toată lumea că s-a născut Vasilică, băiatul lui cel frumos şi deştept. Ajunge acolo, intră, vede pe culoar primul salon, cu o tăbliţă pe uşă: "Copii frumoşi şi deştepţi". Deschide uşa, intră strigând fericit:
- Heeei, Vasilicăăă...!
Nimic. Linişte. "Măi ce mama dracu'? Nu-i aici...?" Se mai uită, vede uşa a doua: "Copii urâţi şi deştepţi". Ce să facă, "Bine, dom'le, nu-i frumos da' măcar e deştept, îl bagă tata la băieţii deştepţi, ăia cu contractele de la guvern..." Deschide uşa:
- Salut, Vasilică, eu sunt tata!
Pauză. "Cum, dom'le, nici aici..?" Uşa a treia: "Copiii frumoşi şi proşti". "Treacă de la mine, îl fac actor." Şi intră:
- Vasilică?
Aiurea... Mai departe? "Copii urâţi şi proşti"... "E, asta e, e urât, e şi prost, da-i băiatu' meu, tot l-oi iubi..." Şi:
- Vasilică...
Vacs Vasilică.. Uşa a cincea: "Monştri congenitali, malformaţi, mutanţi, posedaţi, progenituri ale Satanei, 666"... Bagă un cap pe uşă, cu frică...:
- Vasilică...?
Nici aici. Şi ajunge în sfârşit la uşa a şasea - şi pe uşă scria doar atât:
V A S I L I C Ă

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Un automobil este tras pe dreapta de un politist pentru depasirea vitezei. La volan se afla un tip trecut binisor de 40 de ani si in dreapta sotia, care croseteaza in liniste un pulover. 

Politistul: 
– V-am prins pe radar cu 140 km/h domnule ! 
Soferul:
 – Domnule politist, am avut masina pe “cruise control” la 80 de km/h, poate ca este cazul sa va recalibrati radarul! 
Nevasta, fara sa isi ridice privirea de la pulover: 
– Draga, nu fi caraghios, aste este o masina veche, noi nu avem cruise control ! 
In timp ce politistul se apuca sa scrie amenda, soferul ii spune nevestei: 
– Ce dracu, nu puteai sa iti tii gura ? 
Nevasta: 
– Sa zici mersi ca ti s-a defectat detectorul de radar, cand te-a oprit politistul! 
Politistul se apuca sa scrie si a doua amenda pentru detinere de anti-radar. 
Barbatul din nou: 
– La dracu femeie, taci naibii odata ! Politistul: 
– …. si remarc ca nu purtati centura de siguranta ! Asta va costa inca 2 milioane amenda ! 
Soferul: – Domnule politist, am avut-o pusa, dar am dat-o jos cand mi-am luat permisul din portmoneu ! 
Nevasta: 
– Draga, dar stii bine ca atunci cand conduci nu porti niciodata centura….! 
In timp ce politistul scrie a treia amenda, soferul se intoarse catre nevasta si zise: 
– Vaca dracului, tine-ti odata gura aia mare ! 
Si politistul se intoarese catre femeie si intreba: 
– Intotdeauna vorbeste sotul dumneavoastra asa de urat ? 
– A, nicidecum, domnule politist. Numai cand este baut.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites



Mă sună prietenul meu cel mai bun azi și-mi zice:





– Tocmai am avut un scandal monstru cu nevastă-mea…Nu ai cumva vreun pat liber pentru câteva săptămâni, până găsesc un apartament?





– Mă tem că nu, îi zic…Dar am totuși o canapea, dacă dorești.





– Perfect! îmi zice el, ești un adevărat prieten…În câteva clipe o trimit la tine!


  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Organizatia Mondială a Sănătății (OMS) cu sediul la Geneva, Elvetia, trimite rezultatul cercetătorilor care au descoperit ca mâncând șuncă de porc și cârnați la fiecare masă împreună cu un pahar bun de vin sau palincă, reduci cu aproximativ 99 % riscul de a deveni un terorist islamic.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.