www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cine vrea sa probeze chitarile Grosmann


Guest cri050871
 Share

Recommended Posts

Bai nu va mai certati atata frate.

Ar trebui intelese 2 idei de baza:

 

1. Cristi face chitari,la comanda cu ce vrei tu, la preturi care nu sunt batute in cuie, pot fi mai mari sau mai mici, ceea ce e de apreciat

2. Daca vrei sa incerci si eventual sa cumperi o vei face pe pielea ta

 

Tot o trageti cu marcile de afara si cu tra-la-la ca deja ma plictisesc citind atatea pareri.

 

Incerc sa fiu cat mai impartial si sa nu iau partea nimanui, desi poate ca ar trebui.

 

www.grosmann.ro

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest p_aciulea
Un coleg de pe forum are o super semnatura. Din pacate imi scapa ID-ul lui. Sigur tre s-o stiti. E ceva de genul: "Pana nu intri in contact cu produsul poti sa crezi ce vrei despre el." Mare adevar a grait !  :)

18020[/snapback]

 

 

George are semnatura aia, insa este citat din ce am postat eu :):):(

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

si daca n ustii asta mai uitate pe situri sau pe forumurile de afara si o sa vezi ca am dreptate .

Nu vorbii daca nu stii .....

asta este un sfat pe care l-am primit si eu si am ajuns la concluzia ca este foarte bun.

Asa ca eu vorbesc doar despre ce stiu si sunt sigur.

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

si ca sa-i raspund lui glass.

nu stiu cati de pe aici stiu ca si pe vremea lui ceausescu se faceau chitari in romania in afara de reghin.

Se face-au la Buzau. Eu sunt din Buzau si faceam si atunci chitari la Buzau.Acum nu se mai fac chitari la Buzau ca m-am mutat in Buc de 13 ani. De atunci se fac chitari in Buc dar s-au facut numai la comanda si nu cu sigla grosmann.Acum am decis le fac si altfel asa ca am deschis magazin on line.

Deci nu fac de ieri chitari , si pentru cine nu stie mai toti chiatristi si bassisti mari de la noi au avut chitari facute de mine si Fane care acum este in Canada si lucreaza la o mare firma de chitari.

Nu am spus asta acum ca sa-mi fac reclama ,am spus-o pentru ca multi de aici nu stiu sau nu au stiut ca in romania se fac chitari custom de cel putin 15-16 ani.

Link to comment
Share on other sites

Prima mea chitara a fost custom / facuta de mine mai exact. Se intampla prin 90 parca. Am pus un grif de clasica, doua doze de la o Iolana si gata chitara.

Si la acea vreme mai era si Baronul sau cum ii zice, tipul de purta o palarie de cowboy pe cap si ciocate. Canta in Arant si avea un bas fretles, facut de el... In fine... Asa este, chitarile custom nu se fac de ieri de azi, deci o "oarecare" experienta in domeniu exista.

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Ninjacule cele custom sunt custom ,normal ca se paote face orice ,si eu daca ai banii iti fac orice .Problema ai banii?

de un ESP ieftin sau de un custom?

daca ii ieftin e.......

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

la modul in care pui problema, nu isi va face ninmeni chitari custom la tine niciodata. avand in vedere ca omu da un ban de la el din buzunar sa ii faci ce vrea el si sa fie numai cum vrea el, iti dai seama ca va vrea sa vada procesul de creatie, tocmai ca poate pe parcurs mai vrea mici modificari la planul initial. plus ca vrea sa vada periodic in ce stadiu este chitara respectiva. daca vb cu Overdrive, o sa-ti spuna cat l-am frecat pana a terminat ampul pt mine. si tine cont ca eu eram in Buc iar el in Tm si tot imi trimitea poze si imi zicea in ce stadiu se afla.

 

have phun.

Link to comment
Share on other sites

Si vazuta de mine la diferitele stadii de prelucrare. Plus vizita la atelierul tau/fabrica.

18084[/snapback]

 

Hai bre Ninjutsule :) Parca si vad ... poza cu copacu - poza cu tzapinarii - poza cu joagaru .... ce dreaq bah :)

 

La dreaq, parca-ti fi copii ...

 

Si io-s fan ESP da' aia alba e urata cu muci :)

Link to comment
Share on other sites

... de parca eram argatul lui si trebuiesa-mi fac programul dupa el.

18092[/snapback]

 

Cristi, pai daca-i "custom", trebuie sa-ti asumi si riscul asta (care, by the way, la orice custom se regaseste-n pretul initial; si tot in pretul initial trbuie sa fie incluse si modificarile "minore" ce pot aparea pe parcurs)

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

pai daca dai comanda si ne apucam de treaba norma lca poti sa vezi.

 

stabilim un model ce hardwhare si electronica folosim , ce lemn ,facem pretul , dai 50% avans si ne apucam de treaba.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.