www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alternativa Pentru Winamp


Guest Distorsed
 Share

Recommended Posts

Guest domnul Rig
foobar rules. Face fix ce trebuie si maninca de 10 ori mai putine resurse decit winamp.

Pentru oamenii cu Pentium cu 32 MB de RAM, intr-adevar e o economie - 11 MB. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Vermilion
as dori un soft mp3 player alternativa pentru winamp

Ce sugestii aveti?

 

 

Am avut o vreme Steinberg My Mp3 Pro 5.0.

Este net superior Winamp cand vine vorba de sunet (am facut test special ca sa vad). Sta mai prost la capitolul functionalitate. Cele mai mari neajunsuri (din punctul meu de vedere) sunt ca nu are jump to file si enque. Si parca nici sort :). M-am chinuit o vreme (destul de lunga) sa il folosesc. Imi spuneam ca daca se aude mai bine nu conteaza celelalte lipsuri, dar pana la urma am revenit la Winamp cand am reinstalat Windows-ul. Uitasem de el pana sa vad thread-ul asta ... ma bate gandul sa il reinstalez :) .

 

Oricum, merita incercat, macar sa auzi cum suna.

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

da chestia-i la mine de RAM-i, adica eu caut ceva simplu si bun, pana acuma am folosit tot winamp-u....da chiar sunt curios sa incerc si altceva

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Eu foloseam WMP si eram foarte multumit. Am trecut la WinAMP pentru a folosi iZotope Ozone. Daca mai stiti vreun player care care suporta pluginuri de winamp sau care stie sa lucreze cu Ozone-ul, sunt deschis sugestiilor.

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Scuze, nu voiam sa threadshituiesc. Nu m-am gandit nici o secunda ca chiar vrei sa faci economie de memorie, am crezut ca doar asa vrei sa incerci senzatii tari. :)

Link to comment
Share on other sites

vorbesc de un mesaj ce apare in taskbar la intervale fixe iar in timpul asta cursorul se tranforma in busy pentru cateva secunde. e ceva cu http cache cleaner sau ceva de genul. Am uitat mesajul exact. In rest nu face probleme. Am vazut comportamentul asta atat pe ubuntu 6.10 cat si pe debian etch. Amarok e instalat din pachete oficiale. Nu obisnuiesc sa compilez soft doar de dragul de a face asta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gondrei

desi cred ca de pe 7 martie pana acuma omul a gasit ce cauta hai sa ii recomand si eu ceva...

pentru low-end computers iti recomand ce ti-au recomandat si altii :) Foobar

insa daca vrei ceva mai bun ca winampul si care foloseste foarte putin mai multe resurse incearca Steinberg MyMp3Pro...este senzational.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.