• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
CiocanelBloodyCIocanel

Diy Acoustic - Tamplarie

105 posts in this topic

Padauk demo
Neterminat. Corzi rebuturi.
Mai e de lucru la freturi si astept alta tailpiece ca asta e mai lata la fretboard sa am loc de fingerstaila..

Sent from my ATH-TL00H using Tapatalk

6 people like this

A trebuit sa ii fac nut de os ca nu gasesc de 44.5 aici. String spacing de 38.1 (e-e).

Tailpiece care se potriveste mai bine si la spacing si vizual

Suna mult mai bine.

Setupul a iesit destul de bine, zic eu

a4c42ca3e1b9c359d2e63ab8636fa417.jpgdc1a5f62f80883ec602c77fe4509838c.jpg729940d6255e8f8c34c25b8c77a28c5d.jpg10abcd1ce8f5182157b49ce9855efec8.jpg

6 people like this

Next builds. Astept sa plece gagica-mea in vacanta sa le termin pe astea si sa incep. Daca am timp pe astea le termin repede. Problema e umiditatea, imi trebuie un dezumidificator mare pe timp de vara.

Ma gandesc ca okoume-ul as putea sa il folosesc ca top. Martin face topuri din mahon, iar asta e un mahon mai light, deci mai bun ca top. Dar tot nu la fel de rezonant ca un molid...

Plus ca arata bine un set cu side-urile alea. Bine rau... unii din shanghai se gamdesc daca vor comenzi, le pastrez, fac doar side-urile, poate fac comanda.
..

38325879be3522fcdd00659a24adc16c.jpg32ec43dde37b0e9910d23a096de4677c.jpg85ee255a2bcfc14ab60829049a5046df.jpgc07821641f5a2db981eb869f712401b5.jpgd862c6cc1198b42e5cecc0260012966c.jpg7a467db038ab4e2dc69d56c397fbd251.jpg

1 person likes this

Ciocanel, cum e pila aia pentru nut? Merge pentru .9 cu ea ?

Eu as zice ca merge, dar nu am incercat, am 11 pe padauk cu nut-ul asta. Oricum, nu poti sa o cumperi direct de unde am luat-o eu, unless you find guitar family on dhgate or aliexpress

Fix acolo am gasit-o, am recunoscut-o imediat, si de asta te-am si intrebat cum e.

Ei zic acolo ca n-ar prea merge pentru e-ul mic, dar daca tu ai facut pentru unshpe ... it will suit me just fine.

Multumesc frumos.

Edited by llg
update
1 person likes this

Fix acolo am gasit-o, am recunoscut-o imediat, si de asta te-am si intrebat cum e.
Ei zic acolo ca n-ar prea merge pentru e-ul mic, dar daca tu ai facut pentru unshpe ... it will suit me just fine.
Multumesc frumos.

N-o baga adanc, just the tip si vezi apoi urma lasata diferit daca e prea larga