www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 62 - Backing Track si inscrieri


Cosu
 Share

Recommended Posts

Incepand cu editia aceasta (62) am hotarat sa prelungim perioada de timp dedicata fiecarui duel. Astfel inscrierile si votarea vor dura aproximativ doua saptamani.

Asa veti avea mai mult timp sa "rumegati" negativul si sa iasa ceva bun.

 

Nu uitati! Acceptam doar piese in format MP3 pentru a le putea integra in mp3 player.

Succes!

 

PS:

atentie! am modificat negativul

RGC.ro___Duel_62b.mp3

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

Frate mai luat pe cuvant: Tai bagat direct!! Bravo.

Eu mai lucrez un pic la piesa... Nu de altceva dar cum a zis cineva in duel precedent sa nul iao in viteaza fara causa "santuri pealocuri". Eh,eh. Foarte tare.Numai bine!

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Unde sunt toti baieti activi?? Va antrenati pentru duel de saptmana aceasta ehh??? Bravo!!

 

Unii lucreaza si in weekend si au si sesiune... :)

Link to comment
Share on other sites

@degeekoo: Stiu care este problema, cu acorduri aceste (power) daca folosesti modele major trebuie sa elimini al 4' grad de la scara Major respectiva. Creaza o disonanta! Probaza si vezi ca este alta viata!!

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Pentru celebrarea a unui anisor de cand am pus prima data mana pe electrica, intru cu o tentativa la duel la care sa-i spunem HMM (adica Heavy Metal Misirlou :) ).

 

BRAVO Andrei!!! imi place :) Ai evoluat f.f.mult! Tine-o tot asa :)

Link to comment
Share on other sites

Jale backing trackul asa ca intru si eu. Poate de data asta primesc si eu un vot care sa nu fie de la mine :)

 

 

Incepand cu editia aceasta (62) am hotarat sa prelungim perioada de timp dedicata fiecarui duel. Astfel inscrierile si votarea vor dura aproximativ doua saptamani.

Asa veti avea mai mult timp sa "rumegati" negativul si sa iasa ceva bun.

 

Nu uitati! Acceptam doar piese in format MP3 pentru a le putea integra in mp3 player.

Succes!

 

PS:

atentie! am modificat negativul

Poate cer prea mult dar as vrea si eu sa ne spui tonalitatea ca urechiusele mele nu prea detecteaza singure. Din "feeling" cred ca Re maj ( foloseam Reul din "instinct" ca fundamentala ) Ciudat ce poate face mintea omului fara ca el sa stie :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Jale backing trackul asa ca intru si eu. Poate de data asta primesc si eu un vot care sa nu fie de la mine :)

Poate cer prea mult dar as vrea si eu sa ne spui tonalitatea ca urechiusele mele nu prea detecteaza singure. Din "feeling" cred ca Re maj ( foloseam Reul din "instinct" ca fundamentala ) Ciudat ce poate face mintea omului fara ca el sa stie :)

 

Re, dar minor (sunt de fapt power chords, dar secventele Re Fa Sol, Re Do La, Sib La te duc catre Re minor - chiar Re minor armonic cateodata).

 

ps. Teoretic as sta bine dar nu mi se arata deloc negativul asta, nu stiu ce sa ma mai fac ... :)

Edited by dgeekoo
Link to comment
Share on other sites

Re, dar minor (sunt de fapt power chords, dar secventele Re Fa Sol, Re Do La, Sib La te duc catre Re minor - chiar Re minor armonic cateodata).

 

ps. Teoretic as sta bine dar nu mi se arata deloc negativul asta, nu stiu ce sa ma mai fac ... :)

 

asta suna a o introducere ,loop repetat , sau un "refren" . nu are nici o bucsatica unded sa si canti .

 

Progresia cam intortochieta fara prea mare simt al proportiei , suna a ceva "intermediar" o particica din ceva , cand canti pe ea parca e un disc zgariat care sare incontinu inapoi ,si o ia de la capat .

 

Dm /C A /Dm /F G / B A /Dm C /B A/ Dm ://...si acum ar trebui sa inceapa piesa ...de ex ..

 

Dm/Dm/Dm/A/Dm/Dm/F / G / si aicea ai putea dezvolta ceva. apoi sa vina iar progresiia dubioasa...hehe

Link to comment
Share on other sites

Monyo:Vine frate...rabdare, am si eu o munca...si,, nu este cantatu la chitara (macar, imi ar placea mie!) ;-)

Numai bine (sper sa nu se supere nimeni ca am postat fara sa bag trackul...dar este vina lui Monyo, trageti la el!!eh,eh.

ps. intradevar Karpi, negativul este cam plinut, nu te lasa o pausa de respir.

pps. nu era "vorba lunga saracie omului"??

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Monyo:Vine frate...rabdare, am si eu o munca...si,, nu este cantatu la chitara (macar, imi ar placea mie!) ;-)

Numai bine (sper sa nu se supere nimeni ca am postat fara sa bag trackul...dar este vina lui Monyo, trageti la el!!eh,eh.

ps. intradevar Karpi, negativul este cam plinut, nu te lasa o pausa de respir.

pps. nu era "vorba lunga saracie omului"??

Dm /C A /Dm /F G / B A /Dm C /B A/ Dm /.....<<<..Aici se termina ,a murit in Dm , apoi incepe sa reinvie , TOT, in Dm . Pai ce rezolvare e aceasta ???..Revine in Dm DAR nu continua ci incepe de la inceput "fara groove" iar incep Tom-urile din Africa vin Zulu si abia dupa o "tura" intreaga de 8 masuri reapare groove-ul ,, apare groove-ul ca sa moara iarasi incontinu ajunge la un fel de "half time" .>>>../Dm /C A /Dm /F G / B A /Dm C /B A/ Dm ://.

 

...doar ultimele masuri au continuitate aia o fi coda (outro)

 

si la alte dueluri au fost dubiosenii dar iesea ceva (plictisitor) in pedala , la aceasta totul se naruie la ultimul Dm bagat doar ca sa complecteze ritmic ce nu a rezolvat in progresie ("structura"?), ca sa faiba 8 masuri . Sunt curios cine cum rezolva problema .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.