www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gibson


estebe
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson
asta cred ca o sa fie ca ipodurile... cat de snob sa fii sa ai asa ceva?

 

Destul de... io sunt destul de snob incat sa imi iau iPhone.

Link to comment
Share on other sites

iphone e urmotorul pas in tehnologie portabila. si nu mi se pare un snobism. eu mi-as lua. :) insa chestiile astea gibson mi se par inutile. cum ti-ai lua haine din mall ca sa fii trendy, asa si cu cd-rom`u gibson sau ce masa e ala.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Io is snob fiindca nu am nevoie de el, dar in ciuda faptului, mi l-as lua. Adica chiar o sa mi-l iau, cum apare si pe la noi :)

Link to comment
Share on other sites

ma intreb daca toata chestia asta va avea efect asupra calitatii instrumentelor. logica mea stricta: investesc in aparatura electrocasnica si taie din fondurile pt instrumente? va creste oare semnificativ vloarea unui instrument gibson produs pana in 2006-2007? phuck knows

Link to comment
Share on other sites

mm e desteapta faza :)

Evident ca Gibson nu o sa aiba fabrica de dvd writere in SUA care sa faca modele custom shop :)

Ca orice producator ce se respecta o sa apeleze la fabricanti cunoscuti (LG, Lite-on, NEC(actual NEC+Sony Optical Division = OPTIARC) , Pioneer, etc si o sa treaca la celebrul de pe acum procedeu al remarcarii si inlocurii firmware-ului. Acum cativa ani writerele Sony erau facute de liteon. Ati prins ideea...

Probabil ca au prea multi bani si s-au gandit cum sa ii mai cheltuie si sa ii inmulteasca :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

Daca o iei asa, cred ca jumatate din populatie inca ar trebui sa aiba 3310 :)

io inca am :):)

 

daca nu il pierdeam acu un an inca mai aveam si eu

Link to comment
Share on other sites

...prezervative marca Fender si avem tot ce ne trebuie.

 

exista unele cu chitari BC Rich Warlock pe ele. si roshii si negre. :)

Edited by h00k
Link to comment
Share on other sites

asta cred ca o sa fie ca ipodurile... cat de snob sa fii sa ai asa ceva?

Ba mai taceti in p mea daca habar n-aveti despre ce vorbiti. Puneti mina pe mai multe mp3 playere si vedeti de ce ipod-urile sint trendy :) Cu ce-am avut de-a face: un Creative a murit dupa un an, pur si simplu ingheata la boot iar un Toshiba cu Windows...nu e experienta tocmai placuta :)

Link to comment
Share on other sites

@NiNjA: iPod sunt foarte enervante pt ca daca ti se strica acumulatorul nu prea ai ce sa faci si trebuie sa il duci la service; daca ti se descarca tot asa, stai pe bara. plus ca incarcatorul de priza trebe cumparat. Mai bine iti cumperi un iriver la care poti cumpara cati acumulatori vrei tu (pt ca la iriver poti sa schimbi acumulatorii) si pe langa asta, iriver are inclus in pachet incarcator de priza :)

Link to comment
Share on other sites

Ba mai taceti in p mea daca habar n-aveti despre ce vorbiti. Puneti mina pe mai multe mp3 playere si vedeti de ce ipod-urile sint trendy :) Cu ce-am avut de-a face: un Creative a murit dupa un an, pur si simplu ingheata la boot iar un Toshiba cu Windows...nu e experienta tocmai placuta :)

 

Desi nu sunt de-acord cu preturile unui iPod, dar din motive subiective, NiNjA are dreptate. iPod-ul e un fel de Mercedes. Cine are bani si-l ia pentru calitate, cine n-are isi ia ceva mai ieftin si da vina pe snobism.

Edited by Alex
Link to comment
Share on other sites

tenchiu Cosu... o sa ma uit cand mai imi pica jucaria in mana...

 

@estebe, sorry ca tiam taiat elanu.. da cat poti sa vb despre un dvd-writer Gibson?

 

 

@ Mr Jackson: Corect! Despre un dvd-writer Gibson nu ai ce sa vorbesti prea mult. Dar credeam ca despre ideea din spatele lansarii unei asemenea game de produse de catre o firma cunoscuta in primul rind pt chitari speram sa se inchege o discutie interesanta. Eu cind am vazut linku atasat in primul post m-am gindit automat la Yamaha, adica la o corporatie care produce de la motociclete la chitari la surubelnite etc. Gindindu-ma mai departe la parera unor oameni de pe forumuri americane care chiar au avut in posesie zeci de chitari Gibson (si nu numai) si la nesfirsitele discutii despre scaderea calitatii produsului sus amintit vroiam sa vad voi ce parere aveti despre o asemenea manevra. Astea sint citeva idei disparate dar cam in directia asta bateam cind am facut topicul.

 

Oricum, multumesc pentru dovada de bun simt( asta nu o spun la misto :) ).

 

Cu un semiton mai jos: @ mickeyG: ........ ( insereaza tu aici ce crezi de cuvinta)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.