www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gibson


estebe
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson

@estebe: Ma, sincer... faza e ca io personal m-am saturat sa tot vorbesc de scaderea calitatii si alte chestii de genu asta. Noi cei d-aici suntem prea mici ca sa facem o diferenta, atata timp cat poporul american (aia prosti, da multi!) fac legea prin comportamentul lor "consumer". Asta e... intotdeauna exista Custom Shop-uri mici si bune, la care poti apela, daca ai banu :)

 

PS: Legat de Yamaha, la ei e mai mult decat o chestie de bani... think Mitsubishi (masini, video-playere, tv-uri... avioane)

 

@Theo: saru'mana!

Link to comment
Share on other sites

cu placere!!

 

partea cu americanii...vezi semnatura mea

partea cu custom shop - chiar ma gandeam ca majoritatea firmelor mici ce fac chitari custom incep sa ia locul marilor producatori prin calitate; pana la urma, nenea Leo Fender la inceput nu a avut ditai firma

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

Exact! Pana la urma si asta e evolutie, nu-i asa?

depinde din ce unghi privesti lucrurile.

pt oamenii dornici de termopane gibson, da, e evolutie :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Bai... si io vroiam un Gibson... dar cred ca ies mai ieftin (si mai bine) daca imi fac o jucarie custom care sa arate identic si pe care sa scrie <insert fav brand here>.

 

Si pana la urma mi se pare evolutie, fiindca ajungi sa iti cumperi ceva pe propriile tale specificatii, in loc sa cauti ceva cat mai apropiat la unu din "marile" branduri :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.