www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare legata de doze


Guest Tony

Recommended Posts

Sunt un maniac al sustainului si vreau un sfat de la meseriasi.

 

Vreau sa upgradez un Strat mancat de molii si plin de paianjeni si sa-i pun niste doze jmekere care sa faca "gin-gin-gin".

 

Va rog sa-mi ziceti si mie ce marca de doze single coil ar fi cea mai indicata pentru a obtine un sustain maxim?

 

PS. Precizati va rog si modelul, nu doar marca daca se poate. Mersi anticipat!

Edited by Tony
Link to comment
Share on other sites

Normal ca nu-i Stat Strat, e doar o caricatura de Strat facuta de Behringer, evident in China. E prima mea kitara electrica si d-aia au si mancat-o moliile. Are valoare sentimentala, da am fost nevoit s-o insel cu alta kitara...

 

Cu toate astea, doza de 2 lei de la bridge e ff aproape de a avea un sustain decent, ceea ce m-a facut extrem de curios cum o sa sune daca o inlocuiesc cu un Duncan, tinand cont ca i-am pus sarme D'Addario XL. O sa invie oare acest zombie si o sa faca gin-gin-gin?

 

Ce ziceti de humbuckeru Seymour Duncan SL59-1 Little '59 ? Are careva?

Link to comment
Share on other sites

Normal ca nu-i Stat Strat, e doar o caricatura de Strat facuta de Behringer, evident in China. E prima mea kitara electrica si d-aia au si mancat-o moliile. Are valoare sentimentala, da am fost nevoit s-o insel cu alta kitara...

 

Cu toate astea, doza de 2 lei de la bridge e ff aproape de a avea un sustain decent, ceea ce m-a facut extrem de curios cum o sa sune daca o inlocuiesc cu un Duncan, tinand cont ca i-am pus sarme D'Addario XL. O sa invie oare acest zombie si o sa faca gin-gin-gin?

 

Ce ziceti de humbuckeru Seymour Duncan SL59-1 Little '59 ? Are careva?

 

Iti po oferi eu un SD alnico 2 pro staggered la 150 RON.

Suna super-tare.

Motivul pentru care o dau : nu prind destul gain cu ea p distort.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest anghelescu
C L A R :)

 

jiji, te-ai dat cu bergenbier? :(

e ceva neobisnuit sa te vad postand aici :) ...chiar daca ce postezi e total offtopic :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

eu zic ca cel mai bun sustain dintr-o chitara behringer il poti obtine aruncand-o in fantana. Faci si economii

Link to comment
Share on other sites

Guest my_friend_of_misery
:):)

+1 ...exact inainte sa vad msg asta de mai sus, intentionam sa trag un semnal de alarma si sa va amintesc ca am ajuns sa vorbim de fernandes sustainer montat pe behringer :) (!!!!!!!!!!)

...nush de ce, dar suna mai rau decat "cãruțã tunatã"

...ia domnule o chitara buna, lasa valoarea sentimentala....un behringer e mai slab decat un reghin...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.