www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Provocare chitaristica


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
Guest cortez77

Sal'tare, meseriashilor!

 

Uite, am si io o propunere: Paco de Lucia - La Barossa.

Oh, and BTW... care nu a auzit de ghitaristul asta, sa mai asculte niste muzica ADEVARATA, nu Slipknot si alte asemenea.

 

Love ya,

 

Cortez

 

P.S. Care o canta, sa-mi dea un mesaj... as fi tare interesat sa-l cunosc :))

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Intr-o oarecare masura, are legatura(iete ca rimeaza :) ).Paco seamana destul de mult cu o bucata de clasica(ce aiurea suna), imho. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cortez77

La Barossa este o piesa mult peste nivelul Conservatorului... :)) De fapt, Paco este peste orce Cons... hahahaha... dar propunerea nu a fost una serioasa, evident... eu insumi nu am reusit sa cant decat unele falsetas din piesa aia si mi-a luat vreo luna sa le leg. Si cant flamenco de ceva vreme...

 

Anyways, daca cineva a mai incercat ceva asemanator, sa posteze...

 

Same ol' Cortez

 

Oh, BTW... uitati o piesa care pe mine ma lasa mereu masca... sper sa va placa!

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Oh, BTW... uitati o piesa care pe mine ma lasa mereu masca... sper sa va placa!

17277[/snapback]

 

Dovada ca nu e cantata de el.Parerea mea! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cortez77
Dovada ca nu e cantata de el.Parerea mea! :)

17311[/snapback]

 

 

Sorry, guys, am omis complet faza cu drepturile de autor... asa e, aveti dreptate. Puteti s-o stergeti pt ca NORMAL ca nu e cantata de mine... Pe artist il keama Vicente Amigo si este unul dintre maestrii kitarei flamenco din anii nostri.

 

...desi cant anumite improvizatii din piesa pe care le-am studiat... lol... nu este imposibil de cantat piesa, ci trebuie doar bunavointa si studiu sustinut.

 

Suerte, amigos!

 

Si inca o data, scuzele mele pt postarea unei piese consacrate... m-a luat valul... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cortez77
99,99% n-o canta Cortez  :)

Daca nu e asa, scuze Cortez  :) inseamna ca avem un MAESTRU intre noi  :)

17283[/snapback]

 

 

Oh, and BTW, malex, chiar CANT tangos si buleria aproape de nivelul ala... lol...

Link to comment
Share on other sites

Vincente Amigo ... super

Am vazut pe video (pe vremuri) o faza super misto, parca la Festivalul chitarei de la Sevilla. Vincente era ghidul orasului pentru "alde d-astia" Vai, Satriani.... :)

Inainte de fiecare seara, in cursul zilei, erau repetitii... si i-au pus lui Vincente o chitara electrica in brate. Ai vazut cum face pisica cand calca in apa? :)

 

Un minut si ceva, poate doua i-a luat sa se acomodeze cu sarmele si cu moliciunea corzilor... dupa care a cantat frate... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cortez77

Vicente Amigo cantand la electrica?! Hmmm... tot cu unghiile? Ciudat... e posibil, nu zic nu...

 

Cine e interesat de multe videos cu flamenco si jazz, sa posteze... am zeci de giga de concerte... :) Am un cont de ftp si sunt dispus sa pun acolo cateva concerte. Nu o sa mearga extraordinar pe dw, dar avantajul e ca sunt raritati :)

 

Suerte!

 

*Cortez toca el el aire :)

Link to comment
Share on other sites

Vicente Amigo cantand la electrica?! Cine e interesat de multe videos cu flamenco si jazz, sa posteze... am zeci de giga de concerte... :) Am un cont de ftp si sunt dispus sa pun acolo cateva concerte. Nu o sa mearga extraordinar pe dw, dar avantajul e ca sunt raritati :)

17409[/snapback]

 

Sau mai bine nu. Discutati prin alte mijloace treburi din astea va rog.

Link to comment
Share on other sites

Guest cortez77

Am facut ceva gresit? Si daca da, ce? Credeam ca asta e o comunitate cat de cat libera...

 

Daca este vorba IAR de problema copyright-ului...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.