www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alta Noua Scula "jijitala" :d


Vladympv
 Share

Recommended Posts

Îmi place ideea, dar nu se specifică încă nimic despre calitatea la înregistrare.

 

De asemenea, nu mi se pare că are semnificativ mai multe (de fapt, în afara comunicării fără fir cu tableta/telefonul și bluetooth player, nu văd diferențe) față de "studio dock-uri", cum au făcut Focusrite, Alesis și chiar Behringer. Bine, faptul că merge și cu Android.

 

Și ar mai fi un avantaj, care e și dezavantaj, zic eu: aplicația Line 6 de simulare de amplificatoare și efecte, care nu poate fi folosită decît cu interfețe Line 6. Dar dezavantajul e că pe asta se bazează, practic, jucăria asta. Dacă vrei să folosești (și) AmpliTube, GuitarRig, JamUp, n-ai ce face cu chestiuța asta.

 

Nu-i rea ideea, repet, dar cred că impune limitări prea stricte. Pentru cine-și permite să aibă și altceva (interfață "normală" iOS sau, desigur, rig fizic :) ), e o jucărie faină. Dar pt cei ca mine, care nu-și permit sau nu vor decît o sculă și bună, nu asta e, zic eu.

Link to comment
Share on other sites

Adi M, fiecare scula are un public tinta :D

nu tre sa te simti vizat daca nu e cazul : )))

e explicat f clar si pe site si in video ce poate face si cel mai probabil va avea publicul ei cum ziceam

"mai multe" fata de cele mentioante de tine sau mai putine , asta trasnpare clar, fiecare poate alege ce i se potriveste mai bine

mai nou astea de la line 6 merg si cu android, ceea ce e un mare plus daca nu ai mere in casa :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Adi M, fiecare scula are un public tinta :D

nu tre sa te simti vizat daca nu e cazul : )))

 

 

Dar nu mă simt vizat. Doar mă gîndeam că răspunsurile la un topic care prezintă o "sculă" includ și păreri de genul "eu aș folosi, pentru că..." sau "nu-mi place, nu-i de mine, pentru că...".

Link to comment
Share on other sites

sa nu mai deschid un alt topic, ce parere aveti de asta

http://www.guitarshop.ro/efect-chitara-digitech-istomp-downloadable-pedal_p2041.html

E concepută pentru a suge bănuți de la chitariștii de dormitor, și eventual pentru a le face poftă de iPB-10.

Dacă știi ce vrei, ai nevoie de un anumit efect, de ce nu iei acel efect?

Dacă nu știi ce vrei și-l iei pentru a încerca tot felul de efecte, de ce nu iei un procesor adevărat?

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca toate efectele sunt free

Unde ai auzit asta? Pe site scrie așa:

 

Each iStomp comes with 10 e-pedals and the first time you connect to your iStomp you can choose one more e-pedal from the different DigiTech pedals for only $0.99. After that you can download new e-pedals for as little as $0.99.

 

Cee ce e un pas înainte, că înainte erau "for as little as $4.99.". Totuși întrebările mele rămân valabile, indiferent de cât costă efectele noi și câtă varietate există între ele. În ce circumstanțe ar fi acest produs opțiunea optimă? Trecem cu vederea reducerea substanțială, reduceri sunt și la alte produse.

Link to comment
Share on other sites

Am descărcat aplicația si toate efectele sunt free.

 

Dacă ai un dispozitiv iOS, recomand cu căldură aplicația JamUp Pro XT și, împreună cu o interfață gen iRig sau chiar iCon iPlug G, ai un super "procesor". Sigur, nu ai acțiunea cu piciorul (decît cu un controller bluetooth), dar îți oferă multiple variante și la un preț bunicel (interfața ~100 lei, aplicația: de la 0 la vreo 30-40€, în funcție de cîte efecte/pachete cumperi).

 

Deviem, ce-i drept, dar e o alternativă. Deși nu știm ce urmărești și dacă te interesează alternative. Dacă nu, ia pedăluța aceea (sau mergi și probeaz-o înainte) și gata.

 

EDIT: Și eu sînt chitarist de dormitor și, avînd deja un iPhone, mi-am cumpărat acea interfață, am cumpărat aplicația și cîteva pachete de amp-uri și efecte și sînt foarte mulțumit. Aveam deja și o interfață USB Behringer UCG102, astfel pot înregistra mai bine în calculator ce cînt.

Edited by Adi M
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.