www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Today
  2. UP! REDUCERE DE PRET !!! mesaj privat daca doriti sa discutam... PRET 2000 LEI !!! AMPLIFICATOR 60 Watti FULL TUBE - MADE IN USA !!! LA PRETUL ASTA NU GASITI NICAIERI UN AMPLIFICATOR PE LAMPI fabricat in SUA !!! se poate testa in Bucuresti, sector 3, zona Costin Georgian
  3. UP! VINERI 26 Iunie 2026 - ora 21:00 Donatie minima: 50 Lei Relatii si Rezervari: 0722 636 767 / 0758 616 983
  4. ISP Decimator II - La Thomann este 954 lei, eu doresc 350 lei https://www.thomann.ro/isp_technologies_decimator_pedal.htm Boss MD 2 ‘RATIN MODDED’ - La Thomann nemodat costa 520 lei. Eu l-am luat de pe Reverb din Germania cu 155 Eur. Doresc pe el 350 lei. Introduction MD2 is a high gain distortion that boasts two knobs with which the gain / distortion could be controlled. With this mod, the Gain Boost knob will be enganged and disengaged with the Footswitch. A new knob controls the midrange frequencies, which is a helpful tool for shaping the tone of this pedal . What does this Mod sound like? This mod has two parts. The footswitch that engages and disengages the Gain Boost knob, does not alter the tone and character of the MD2. The midrange knob is a custom circuit that controls the midrage of the pedal. Turning it counter clockwise increases the midrange frequencies and fattens up the the sound. To scoop the mids turn this knob clockwise. Features On board Footswitch for Gain Boost Knob Custom Midrange knob New LED https://www.thomann.ro/boss_md2_mega_distortion.htm Boss SD1 ‘Radikal Audio's TRIstortion mod’ - La Thomann este 365 lei, eu l-am luat de pe Reverb cu 100 Eur. Doresc pe el 250 lei. BOSS SD-1 with Radikal Audio's TRIstortion mod Great overdrive/distortion at any setting 3 modes: -808 -Germanium - freaky Marshall https://www.thomann.ro/boss_sd1_super_overdrive.htm Boss Booster/Preamp BP-1W Waza Craft - La Thomann este 845 lei, eu doresc 350 lei. https://www.thomann.ro/boss_bp_1w_booster_preamp.htm Lehle Sunday Driver - La Thomann este 805 lei, eu doresc pe el 350 lei. https://www.thomann.ro/lehle_sunday_driver_ii.htm PRS Mary Cries Optical Compressor - La Thomann este 700 lei, eu doresc 350 lei. https://www.thomann.ro/prs_mary_cries_optical_compressor.htm
  5. Pe Gibsonul lui Freddy am cantat de mai multe ori. Este un Standard cu Batwing Pickguard si suna extraordinar!
  6. Öcsi Egri avea si el un Gibson SG (Special) la inceputul anilor 70. A cantat pe el, p.a. in turneu cu formatiile Mondial si Catena. Din pacate l-a vandut ceva mai tarziu, pentru ca-l enervau P90-urile...
  7. Yesterday
  8. Trupă nouă caută toboșar! Suntem o trupă aflată la început de drum și căutăm un toboșar cu vârsta între 20 și 28 de ani, pasionat de rock alternativ și grunge. Influențe principale: Pearl Jam Stone Temple Pilots Căutăm o persoană serioasă, motivată, care își dorește să participe la repetiții regulate, să compună muzică originală și să urce pe scenă în viitor.
  9. Jozsef

    Maxon humbucker

    Maxon made in japan- 8.16 khom din 1974 excelent pentru brigde sau neck perfect functionala
  10. Cel mai bun procesor de chitară în segmentul ăsta de preț? 🤔 Sincer, Hotone Ampero II Stage m-a convins. Pentru că internetul e deja plin de review-uri în care se iau la puricat zeci de simulări de amp-uri și reverburi, am zis să fac ceva diferit și mult mai practic. Așa că am luat procesorul și l-am pus la treabă! În noul video vă arăt 3 scenarii reale de conectare în funcție de cum vreți să vă construiți rig-ul: 🎛️ 1. Setup-ul Standard: Toate efectele intră unul în altul și ieșim stereo prin XLR direct către FOH (mixer). Simplu și eficient. 🔊 2. Split Routing: Trimitem FOH-ului un semnal complet (cu simulare de cabinet), iar pe ieșirea nebalansată ieșim într-un Amp sau FRFR pe scenă, cu control separat. 🔌 3. Metoda celor 4 Cabluri (4CM): Folosim Ampero strict ca pe un pedalboard digital hibrid (efecte în fața amplificatorului tău real + efecte în FX loop). 🎸 La final am lăsat și un scurt demo audio cu câteva preseturi ca să auziți clar cum sună. 📺 Vezi tot clipul aici:
  11. Salut! Vând pedală de reverb Electro-Harmonix Holy Grail MAX. Stare: Funcționează și arată foarte bine. Caracteristici: Oferă 4 tipuri de reverb de calitate (Spring, Hall, Plate și Reverse) și butoane pentru Time și Blend. Preț: 450 Lei.
  12. Pedalierul e gata de cantat, plug and play. Pe Thomann, toate pedalele/pedalier+cabluri ar fi cam 7000 lei. Eu doresc pe tot pachetul 3500 lei.
  13. adi1334

    Fender Fat 50 SSS

    Caut Fender Fat 50. Negociabil, în funcție de condiții, etc.
  14. Working Modes and Working Guitar Drops
  15. Last week
  16. Am de dat 2 bucati, una 600 eur ( pentru ca e un pic mai uzat) si cealallta 700 eur. Amandoua functioneaza impecabil.
  17. Vand o super chitara din colectia personala, Kramer 300 HST ultra imbunatatit. Doza neck Dimarzio The chopper https://www.thomann.ro/dimarzio_dp184_chopper_bk.htm?atr=true Doza bridge Seymour Duncan Trembucker TB-4 https://www.thomann.ro/seymour_duncan_stb4bk.htm Dozele splittabile prin switch montat. Floyd Rose Special https://guitarsandwoods.com/floyd-rose-special-tremolo-system.html?gad_source=1&gad_campaignid=21245719366&gbraid=0AAAAACtiQqLjrJlxT3CS7pLkkmqNaWeSM&gclid=CjwKCAjw9NjRBhATEiwA_p2J8aeiThe-DRC-vGeXHLhZNcM97O7BBBOuAXBeC6zQChBm8Iyp2-VS3RoCP3MQAvD_BwE EVH D-Tuna https://www.thomann.ro/allparts_evh_dtuna_drop_d_black.htm Tremol-NO system https://www.thomann.ro/allparts_tremolno_bp2007010.htm Retastata cu taste de otel Super Jumbo.
      • 4
      • Like
  18. Conditie pefecta, cel mai bun MIAB ever. Cutie originala. Made in USA. Pret Thomann 1733
  19. Vând o chitară destul de rară pe la noi, pentru că am niște planuri personale care implică $$$. Iese de la vânzare dacă G&L sau Majesty pleacă. Este un model signature Joey Landreth, construit în Germania la Göldo Music (Hannover), cu finisajele și precizia cu care nemții ne-au obișnuit. Tastele sunt nivelate PLEK, așa că action-ul și intonația sunt impecabile. Specificațiile tehnice complete le găsiți în link sau în poza cu fișa de specificații. Starea este ca nouă, fără nicio zgârietură, nici măcar dintre cele fine. Vine cu hard case-ul original Duesenberg. La Thomann costă 17.390 lei. Eu o dau cu 12.999 lei, foooooarte ușor negociabil, și e tot nouă. Practic aveți aceeași chitară cu ~1.000€ discount. Accept schimburi dacă sunt clar favorabile mie și discutăm de lucruri/instrumente care sunt cerute pe piață SH.
      • 3
      • Like
  20. @vicsnd, @Razvan S., @Airhead: Mulțumesc pentru ajutor. Voi reveni cu soluția implementată (odată ce adun niște componente de care mai am nevoie).
  21. @Adi : pt micul dezavantaj de a NU avea pos 2 (sau 4) pe Vol Independent utilizati fara rezerve circuitul meu. PS Mi-am amintit ca erau la vinzare pe RGC doua PU SW (fiecare la 100 Lei) - Unul cu 4X3 contacte - Al 2-lea cu bat. 9 volt in chitara + memorii ce poate fi programat prin Soft pe Laptop pt orice Configurate posibila Ambele ar rezolva Controalele cum v-ati propus. Ma opresc aici, alta solutie mai simpla nu poate fi.
  22. @adi1334 Eu daca aveam a 3 way pe un SSS (chiar am strat cu 3 way dar e H H cu 2 volume / tone disconnected), as fi facut asta ca simplitate si aia e:
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.