www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirea Rgc 2014 - Se Voteaza Zona Unde Intalnirea Va Avea Loc


George M.
 Share

Intalnirea RGC 2014 - Se voteaza zona unde intalnirea va avea loc  

25 members have voted

  1. 1. Intalnirea RGC din aceasta vara vreau sa aiba loc la:

    • Lacul Vidraru (AG)
    • Sinaia (BV)
    • Lacul Izvorul Muntelui - Barajul Bicaz (NT)
    • Lacul Rosu - Cheile Bicazului (NT)
    • Statiunea Durau - Muntele Ceahlau (NT)
      0
    • Valea Prahovei (PH)
    • Moieciu - Fundata - Fundatica (BV)
    • Piatra Craiului/ Zarnesti (BV)
    • Balvanyos (CV)
    • Praid (HR)
      0
    • Sub Cetate - Pensiunea Zetavar (HR)
      0


Recommended Posts

Hai sa incercam si noi sa stabilim locatia, vreti?

 

2. In jurul datei de 1 Aprilie sa supunem la vot zona geografica unde se va desfasura intalnirea, urmand apoi sa alegem pensiunea pe care o vom rezerva.

 

ATENTIE, vor vota doar membrii inscrisi pe lista de mai jos (vezi atasament). Daca mai exista membri ai forumului care doresc sa participe la intalnire, sunt invitati sa isi exprime intentia pe ACEASTA pagina (clic), iar apoi sa voteze aici o zona din cele propuse deja.

 

post-3082-0-67375300-1395998708_thumb.jpg

 

Chestionarul este public si cu raspuns multiplu.

Cei care nu au propus nici o zona, sunt rugati sa voteze una din cele propuse deja, optiunea "Oriunde" nu exista in chestionar.

 

Intalnirea va avea loc dupa data de 1 Iulie 2014. Vom inchiria o pensiune/ cabana pe durata a doua zile de uichend.

 

PS: Daca se poate, as avea rugamintea ca toti participantii sa voteze, chiar daca initial au optat pentru "Oriunde".

 

Multumesc!

Edited by George M.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am votat si eu (Valea Prahovei), culmea nu conform preferintelor personale ci pentru ca o banuiala ca cu cat ne vom indeparta mai mult de Bucuresti, cu atat vor renunta mai multi din cauza distantei mari si timpului scurt petrecut acolo (majoritatea fiind din Bucuresti).

 

Eu merg fara probleme oriunde altundeva dar ar fi ok zic sa fim cat mai multi.

 

Plus de asta betiv fiind, ni-e lene de mor sa conduc juma de tara mahmur si nici sa las bautura mai moale in ultima noapte nu e o optiune :))))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tocmai am aflat de la Dudu, colegul nostru, ca nasa lui are o cabana la Izvorul Muntelui (care are 5 voturi momentan :D ), unde am putea sa gasim preturi bune. Zona este oricum foarte frumoasa.

 

http://www.booking.com/hotel/ro/cabana-alunis.ro.html

 

 

Cabana Aluniş are o locaţie liniştită în Izvorul Muntelui, la 6 km de barajul Bicaz, şi oferă camere simple cu baie privată, o bucătărie comună bine utilată şi parcare privată gratuită. Unele unităţi de cazare au vedere la munte.

Oaspeţii Cabanei Aluniş au la dispoziţie facilităţi gratuite de grătar şi pot lua masa în livingul comun, dotate cu televizor. Cel mai apropiat restaurant este în oraşul Bicaz, aflat la 10 km.

Gara Bicaz se află la aproximativ 10 km.

 

 

Sa vedem cum ne incadram cu capacitatea cabanei, intr-un pat par a incapea 2.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hai bre, terminati-o, de fiecare data se intampla asa. De la Craciun pana acum doar o manuta de oameni au zis unde si ce vor, restul nimic, iar acum ne scobim dupa niste detalii minore. Toata actiunea asta s-a desfasurat si se desfasoara cu acordul tuturor participantior (ceea ce-i o prostie, ce-i care au mai participat la intruniri stiu cum se face), li s-a cerut tuturor parerea, majoritatea nu si-a exprimat-o, iar acum cand am trecut la actiune apar comentarii ca "vezi ca nu-i bine asa". Pai si de ce nu ati spus asta pana acum?

Link to comment
Share on other sites

dudes in plm daca ne certam dp acu' atat de acid pe tema excursiei, cumulat cu faptul ca pe RGC sunt antipatii mai mari ca-n WW2, eu zic sa o lasam moarta. Ori merem la chill'areala, guitar jams, food and drinks, ori ne bagam ceva. Intelegem si noi ca mai pot aparea discutii dar nici sa ne scoatem sabiile ca de fiecare data pt prostii. Da, e o idiotenie Valea Prahovei si Sinaia in mod normal, totusi Sam a explicat de ce, let's f'kin' get over it. Peace, I'm out!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chilleax! Ca sa nu se inteleaga altceva, eu n-am spus-o cu rautate, e oarecum normal ca cine nu e din zona sa nu stie toate statiunile din Prahova dupa cum nici eu nu le stiu pe cele din Moldova sau din Banat. Olimpicii la georgrafie se exclud :)

 

Cu sau fara Sinaia, din cate vad se departajeaza Bicaz-ul deci discutia oricum e inutila.

Link to comment
Share on other sites

nu, ma refer la faptul ca ma uit de ex. la Sinaia sa vad cine a votat, apar niste membri. Apoi ma uit la alta locatie si vad 1-2 comuni membri SI acolo :) la asta ma refer. Apar simultan ca votanti pt mai mult de o locatie :)

 

ca sa fiu inteles :P:

 

Lacul Vidraru (AG) - George M., levi.h

 

Sinaia (BV) - lefmir, guitarhead, otringal, ggg

 

Lacul Izvorul Muntelui - Barajul Bicaz (NT) - George M., eduard.alexandru , Les Paul 1960, maur, CiocanelBloodyCIocanel, cedrik

 

Lacul Rosu - Cheile Bicazului (NT) - George M., Mihai Souca, cookieznvodka, the outsider

 

Statiunea Durau - Muntele Ceahlau (NT) - nimeni

 

Valea Prahovei (PH) - lefmir, Squier, sam

 

Moieciu - Fundata - Fundatica (BV) - SausageAssassin, sam, tudorzzz

 

Piatra Craiului/ Zarnesti (BV) - nimeni

 

Balvanyos (CV) - ggg

 

Praid (HR) - nimeni

 

Sub Cetate - Pensiunea Zetavar (HR) - nimeni

 

am colorat numele comune cu aceeasi culoare :) nu acuz p nimeni or something, doar ca pare a fi o eroare sau ceva, which is not ok, ca degeaba votam daca rezultatele nu's ok.

Edited by otringal
Link to comment
Share on other sites

doar ca pare a fi o eroare sau ceva, which is not ok, ca degeaba votam daca rezultatele nu's ok.

In principiu ai dreptate . Dar pana la urma conteaza , locatia cu cele mai mai multe voturi .

Cred ca optiunea de "Delete vot" ar trebui scoasa . Maine , s-ar putea ca rezultatul sa fie cu totul altul . Dar nici asta nu ar conta prea mult, atata timp cat este un termen limita si tot numarul de voturi per locatie face diferenta .

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

pana mea...sinaia si valea prahovei e cam acelasi lucru. Zici ca suntem intr-un sitcom ieftin :lol:

eu d'aia le-am votat pe amandoua, desi nimeni n-a mai facut asta si nu stiu de ce. d'asta am intrebat mai sus daca se aduna.

man .. dar CUM le-ai votat pe ambele? :lol: eu asta nu pricep, ca eu spre ex. nu pot decat una sau alta. Daca dau delete la vot si votez altceva, apar doar in ultima votare, nu si in prima :)

 

In principiu ai dreptate . Dar pana la urma conteaza , locatia cu cele mai mai multe voturi .

Cred ca optiunea de "Delete vot" ar trebui scoasa . Maine , s-ar putea ca rezultatul sa fie cu totul altul . Dar nici asta nu ar conta prea mult, atata timp cat este un termen limita si tot numarul de voturi per locatie face diferenta .

pai .. da si nu :) sa se hotarasca fiecare unde si cum. Un vot multiplu nu are logica si rezultatele nu mai sunt relevante per total. Mai ales ca "dublurile" pot face diferenta dintre o locatie sau alta aleasa in final.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.