www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Acustica Washburn D10S


Guest Raskolnikov
 Share

Recommended Posts

Eu zic ca merita, de avut nu stiu sa aibe cineva.. Am vazut un model de Washburn jos la muzica, si arata superb, mi-au ramas ochii acolo..

O singura obiectie as avea.. Incearca sa iti iei una totusi cu cutaway (asimetrica) . Chiar daca e acustica, poate mai vrei sa faci un solo ceva, si te ajuta f mult cutaway-ul.

In rest, eu zic ca suna f bine.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

E draguta, sunt sigur ca suna foarte misto, dar 350$+transport, taxe pentru o acustica mi se pare cam mult...Vezi la ProGuitar, au adus ascutice noi Fender.

Link to comment
Share on other sites

Raskolnikov se pare ca nu e din Romania (uitati-va la locatie si la manualul de geografie :) )

 

Chitara pare promitatoare mai ales ca nu e facuta din placaj. Nu stiu cum se comporta exact griful de marhon insa dupa cum spuneam pare promitator.

 

Totusi de ce nu optezi pentru o chitara electro-acustica ? Captarea sunetului va fi o alta distractie (destul de costisitoare si asta)

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov
E draguta, sunt sigur ca suna foarte misto, dar 350$+transport, taxe pentru o acustica mi se pare cam mult...Vezi la ProGuitar, au adus ascutice noi Fender.

11145[/snapback]

 

De fapt pe zzounds.com este 199 pe reducere de la 350. Era si un fender acustic de 189 redus de la 266 dar m-am gandit ca e mai acatarii asta daca a fost 350 initial.

http://www.zzounds.com/cat--Acoustic-Guitars--2561

Transportul cica e gratuit.

 

Totusi de ce nu optezi pentru o chitara electro-acustica ? Captarea sunetului va fi o alta distractie (destul de costisitoare si asta)

11145[/snapback]

 

De fapt voiam o chitara cu care sa cant pe afara, prin parc, dar am sa iau in considerare si varianta unei electro-acustice. Merci

Link to comment
Share on other sites

De fapt voiam o chitara cu care sa cant pe afara, prin parc, dar am sa iau in considerare si varianta unei electro-acustice. Merci

11157[/snapback]

Wow, poate ca in Montreal nu sunt manelisti :), si gagicile mai sunt interesate si de unu cu chitara in mana .. :).

Lol, offtopic :)

Mane, arata chiar bine chitara.. dar nuj, cum au zis si baietii, o electroacustica ar fi mai interesanta

Succes

Link to comment
Share on other sites

De fapt  pe zzounds.com este 199 pe reducere de la 350.  Era si un fender acustic de 189 redus de la 266 dar m-am gandit ca e mai acatarii asta daca a fost 350 initial.

http://www.zzounds.com/cat--Acoustic-Guitars--2561

Transportul cica e gratuit.

De fapt voiam o chitara cu care sa cant pe afara, prin parc, dar am sa iau in considerare si varianta unei electro-acustice. Merci

11157[/snapback]

 

 

Transportul e gratuit pentru USA si Canada. La cei 199$ mai adaugi minim 75$ transport, 50-70 euro vama si faci socoteala. Mai bine dai o fuga pe la muzica... au aia de la senia nishte Hohner interesante.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov
Transportul e gratuit pentru USA si Canada. La cei 199$ mai adaugi minim 75$ transport, 50-70 euro vama si faci socoteala. Mai bine dai o fuga pe la muzica... au aia de la senia nishte Hohner interesante.

11204[/snapback]

 

Pai eu sunt in Canada, deci transportul e gratuit, s-ar mai adauga vama vreo 18% (dupa calculele mele). Ceea ce ma interesa era daca firma Washburn are un renume si daca pretul initial de 350USD inseamna o calitate mai buna decat una Fender cu pret initial de 266USD. Pentru ca am observat la unele produse ca diferenta de pret nu inseamna neaparat o calitate in plus.

Link to comment
Share on other sites

Pai eu sunt in Canada, deci transportul e gratuit, s-ar mai adauga vama vreo 18% (dupa calculele mele). 

11218[/snapback]

 

Pai daca esti in Canada, go for it! Washburn fac chitari bune. Eu totusi as prefera o electro-acustica. Uite nishte review-uri aici:

 

http://www.harmony-central.com/Guitar/Data...n/D_10S-01.html

 

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Raskolnikov , omule daca esti acolo du-te ma intr-un mare shop d-asta cu chitare si incearca mai multe, si vezi care iti place.. stiu ca erau acolo d-astea, ca matusa mea sta la vancouver, si am pus-o sa se duca intr-un centru d-asta si ca erau sute de chitare..

daca vrei mai caut (cu pretenul google) si iti dau adresa exacta si tot, si daca ai timp poti sa te duci sa incerci, e mai bine pe incercate si pe alese... gandeste-te si la treaba cu cutaway.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Da e frumos sa mergi intr-un shop mare dar tot de pe internet cuperi mai ieftin. Cat despre incercat si ales - niciodata nu mi s-a parut un lucru usor alegerea unei chitari, de aceea am vrut sa am mai multe opinii pentru care va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

hmmm... aia de pe music 123 nu au totdeauna chestii originale... iti sugerez dak vrei ceva original sa compari cu ce vezi pe site-ul oficial.... ca asa sunt muulte tzepe pe piatza!

Link to comment
Share on other sites

E posibil sa fie un model nou si sa fi uitat aia sa il puna pe site , fie sa fie un model mai vechi si sa fie discountinued.

Music123 nu cred ca da tzepe :)

Pretul initial reprezinta pretul de lista. Nici un vanzator de chitare nu va vinde o chitara la pretul de lista. E doar o chestie orientativa. De regula pretul de vanzare e mult sub cel de lista.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Acuma stiu ca poate nu ar trebui sa zic asta. Acusticele Washburn sunt ok. Dar de ce nu incerci un Fender? Stii macar ca ajunge la pretul de reprezentanta la noi si suna si foarte misto.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov
Vreau sa urmez sfaturile voastre sa-mi iau o electro-acustica si cu cutaway.

Am gasit tot Washburn - Washburn EA8F 199$ reducere de la 499$: http://www.music123.com/Washburn-EA8F-i148625.music

Dar de ce nu apare tipul asta pe site-ul oficial? http://www.washburn.com/acoustics/acoustic...trics/index.htm

11359[/snapback]

 

Am trimis un e-mail la Washburn si am intrebat de ce nu apare EA8F pe site-ul lor. Iata ce mi s-a raspuns:

 

Hello,

 

The EA8's are an exclusive to some of the better online dealers. We

don't list our exclusives on the website.

 

Best regards,

 

Jay Mote - Customer Service Representative

"Quality Customer Service Depends On Everyone"

U.S. Music Corp.

444 East Courtland Street

Mundelein, Illinois 60060

Phone: (847) 643-5173, FAX: (847) 643-5170

1-800-US-SOUND x.5173

Email: jmote@USMusicCorp.com

URL: http://www.usmusiccorp.com

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.